Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szánalmas, nem?

Szánalmas, nem?

Figyelt kérdés

19 elmúltam,barátaim nincsenek,nem is voltak

szüleimmel látszólag jó a kapcsolatom,de ez csak a látszat,egyikükkel se olyan mély a kapcsolatom mint amilyen normális lenne

nővel még egyáltalán nem volt dolgom

szabadidőmben szinte csak számítógépen játszok,esetleg filmet nézek

nincs olyan dolog amiben kiemelkednék az átlagból,csak negatív irányban

pénzügyileg átlagtól jóval lejjeb

ha emberek közé megyek általában gyomoridegem van

most is itt próbálom sajnáltatni magam,ahelyett,hogy tennék valami

De őszintén szólva már kedvem sincs olyanná válni,amilyenné kellene ahhoz,hogy valaha is érvényesülni tudjak

ismét elhatároztam,hogy majd akkor én bosszút állok a világon,ebből se lesz semmi,értelmetlen is lenne

semmi önbizalom,magabiztosság,kitartás

annak ellenére,hogy egyesek azt mondják milyen "okos" vagyok,egyáltalán nem érzem azt

azt hiszem ennyi elég is volt,ennél már csak szánalmasabb lehetek...


2013. dec. 12. 00:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor olvasd vissza mit írtál saját magadról. Ha te is buta, szegény, szánalmas valakinek tartod magad miért várod el hogy más többre tartson? Felnőtt ember vagy, nem ártana összeszedni magad.
2013. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mintha magamat látnám. (És ez nem a szokásos GYK-s duma)

Én is kb. hasonló helyzetben vagyok. Az életem 1 és ugyanaz mint amit itt leírtál, jövőben érettségizek de tudom h úgyse fog sikerülni, munkám se lesz, igazi családom se, csak a remény van bennem. Kilátástalan az életem, életképtelennek tartom magam és én sem tudom h merre menjek, éppen ezért egyelőre hagyom h sodorjon az ár, nem gondolkodok csak élek egyik napról a másikra h majd lesz valami, és sehogy se tudok ebből kijutni. Avval h itt sajnáltatjuk magunkat abból se lesz semmi, csak egy fajta feszültséglevezetés h kimondom magamból.

Ismerős ez a "na én most megmutatom a világnak" meg a "mától megváltozom" érzés de másnap már el is felejtettem.

Szerintem rajtam még pszichológus se tudna segíteni, kiskoromban alakulhatott ki bennem valami belső szorongás féle ami miatt elég antiszoc. személyiség vagyok és bár szeretnék változtatni, sehogy se tudok.

Csak annyi kérdésem lenne h hány éves vagy és milyenek a tanulmányaid...

Én 18 vagyok, a "tanulmányaim" elég gyengék (kivéve 1-2 amit szeretek és érdekelnek).

Láthatod nem csak te vagy az egyetlen aki ilyen szánalmas(nak érzi magát) a világon, viszont én nem hiszem h bárki is tudna itt segíteni ha nem lépünk először mi valamerre. Csak merre....?

2013. dec. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Töröld a játékaidat(hogy ne egész nap azt nyomogasd), vállalj valami diákmelót(lesz pénzed), és menj el valamit sportolni(önbizalom építő, és emberek közt leszel). Ezek mellett saját magad sajnálására sem lesz időd.
2013. dec. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
#3: Aha, persze, ez így mind szép és csak csak annyi a bökkenő h bár leírni meg elmondani könnyű, én is leírhattam volna viszont lépni már nem ilyen egyszerű, főleg h nincs aki motiváljon és támogasson.
2013. dec. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
29%
Ezzel nem vagy egyedül. Csak annak van normális élete akinek van pénze vagy adnak neki pénzt. Van egy bizonyos pont amikor ha valakinek megrekedt az élete onnan komoly pénz nélkül lehetetlen felállni. Diákmeló sokaknak nem lehet opció egyrészt a közösség miatt másrészt időhiánya és fizikai állapot miatt sem. Sokszor teljesen kívülálló erők dönthetnek élet és halál felett vagy szánalmas, sz*r élet és a paradicsom között. A neten könnyen mond bárki bármit de ahhoz hogy mondjuk valaki diákmunkát vállaljon annak a rétegnek akinek szüksége lenne rá nincsenek meg a hozzá kellő tulajdonságok.
2013. dec. 12. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

A diákmunkáról annyit, hogy ahol voltam gyárban, vagy épp utcai szórólaposok között is kb nyugdíjas nénik, bácsik is voltak, ha ők képesek elvégezni a munkát akkor 90% hogy te is.


De persze sokkal egyszerűbb rinyálni, és kifogásokat gyártani, "nincs munka", "nem vagyok rá alkalmas"...ja, aztán a legtöbben meg sem próbálják.


Az megint hülyeség hogy "nincs aki támogasson", "nem volt még barátnőm"...egyrészt magadért csinálod amit csinálsz, saját magad kell támogatnod, mert amíg egy rinyálós senki vagy, már bocsánat a kifejezésért, addig nem is fog odamenni senki hogy segítsen, vagy ha mégis, akkor is hamar meg fogja unni a folyamatos rinyálást.


Első körben ezt az önmarcangolást kell elfelejteni, hogy "semmi nem fog sikerülni", ha így beszéled be magadnak, és mellette nem is teszel érte, akkor ne is várd hogy bármi összejöjjön.


Első körben biztos hogy megszabnám hogy napi X mennyiséget gépezek, megnézek 1 filmet, játékot meg törlöm a fenébe. Inkább kezdj el valamit, mondjuk nyelvet tanulni, angolt, németet, később bármelyik jól jöhet, és sok anyag is van hozzá. Sport, diákmunka, valamit biztos kellene szerezni, egyrészt pénz, másrészt meg kell próbálni szocializálódni.


Meg mi ez már hogy "nehéz az első lépést megtenni"...b..ssza meg hagy ne sajnáljalak már ezért. Mindenkinek meg kell tenni előbb utóbb, nem lehet a gép előtt ülve eltölteni a céltalan életünket.


Elsőnek mindenképp abba kell hagyni az önsajnáltatást, és célokat találni, meg legalább felépíteni egy napirendet, utána jönnek majd a barátok és barátnők is.

2013. dec. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs neked semmi bajod, csak lusta vagy.

Szeretsz játszani a gépen, meg filmet nézni, így kitölti az idődet.

Sokkal egyszerűbb sajnáltatni magad, és magaddal is elhitetni hogy ennyi vagy, mint megrázni magad, és elindulni valamerre.


Ha valaki túl sokáig punnyad, az punnyadtá válik. Most ebbe a cipőbe jársz. Mivel nem jársz emberek közé, nyilván eleinte nem lesz érdekes a társaságod, hiszen szerintem már beszélgetni is elfelejtettél.

Első körben nyiss egy kicsit a szüleid felé. Segíts nekik valamiben, no meg tanulj meg újra emberek közt lenni.

Sok sikert hozzá.

2013. dec. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

2-es:

én tavaly érettségiztem,és nem mondom azt hogy rosszul sikerült mert egyáltalán nem,de mégis az általános intelligenciám szerintem még néhány olyanét se éri el,akik a 2-esre hajtottak érettségin

nem is a tanulással vannak gondok(bár egyetemen már azok is kezdenek előjönni)

a többieknek:

egyébként sportolok(kosárlabda),de ott se tudok túl sok mindent kezdeni,egyszerűen nincs nagy szám,így nem nagyon érdekel senkit,hogy ott vagyok,amúgy is már megvan ott mindenkinek a haver

ja és egyáltalán nem önbizalom építő,mivel mint mondtam semmiben nem vagyok túl sikeres,így ebben sem,szinte mindenki jobb nálam(még ha régebbóta játszanak is)

a számítógépes dolgot meg szerintem félreértettétek,nem arról van szó,hogy azért nem megyek sehova mert gépezek,hanem azért gépezek mert nincs kivel menni akárhova is

a diákmunkára meg nem tudok mit mondani,gondolom gyáva vagyok azt is bevállalni

tanuljak meg újra emberek közt lenni?ezzel csak egy gond van szerintem,hogy akkor meg az egészségem romlik még jobban,hiszem (mióta egyetemre mentem,másik városba) gyomoridegem van gyakran,ha a városba megyek

tudom,hogy senki nem fogja jobbá tenni az életemet,max én,de azért legalább itt ki tudom sírni magam ha máshol nem is

2013. dec. 12. 11:44
 9/14 anonim ***** válasza:

Én jobban tudom jól mondja.

Kicsit próbáld meg könnyebben venni a dolgokat, a humor sok mindenen átsegít.

Lányként vagyok nagyon hasonló helyzetben. Nekem egy ideje sikerült jó irányba terelnem az életem, aztán elrontottam mindent. Most újra megpróbálom, de legalább tudom, hogy mit rontottam el, mit kell másképp csinálnom.

Az eleje a legnehezebb. Ha a kezdeti nehézségeken átvergődnöd magad, már könnyebb lesz fent tartani a motivációt. Ha egy kis ösztönzésre van szükséged írj nyugodtan.

2013. dec. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Ne légy az, aki ferde periszkópon át vizsgálja a világot, amikor az egy lépésre van tőle!

[link]


Legyél, aki képes meglátni, hogy a sötétben jár és kezd el keresni a fényt!

[link]


Ne félj a változástól! Változtass a félelmeiden!

[link]

2013. dec. 12. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!