Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok a zene mennyire...

Mit gondoltok a zene mennyire tükrözi azt, hogy mi rejtőzik legmélyebb benső énünkben?

Figyelt kérdés

Ismerőseim szerint teljességgel önellentmondásos vagyok, mivel Jim Morrisont hallgatok, blues-t és jazz-t. Magyarok közül Hobora nézek fel leginkább. Miközben nem iszom alkoholt, nem dohányzom mégis ezen alkotók munkássága jelenti számomra a legtöbbet. Ám én azt gondolom a munkásság és a művek elszeparálhatóak valamilyen szinten.

Másrészt állítom, hogy ezekben a dalokban sokkal több az érzékenység mint bármelyik mai előadó dalában. Hogy mi közöm hozzájuk? Bizony határozottan ugyanolyannak látom a világot körülöttem mint annak idején Jim Morrison Amerikát vagy ma Hobo Magyarországot. Nagyon sok új ajtókat nyitottak meg bennem, de főképpen az érzékelés ajtóit. Nekem a zene jó barát, ami átsegít a nehéz időszakokon. Abban a korban, amikor mindenki konformista adottak emberek, akik szembe mernek menni a mainstream áramlattal és a tv által közvetített szennyel. A köznépnek meg pont az a problémája velem, hogy nem idomulok másokhoz. Vallásos ismerőseim szerint pedig behízelgő báránynak kell lenni, mivel ez van megírva a Bibliában. Másként gondolom. De énvelem is vitába lehet szállni.


2014. márc. 30. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon tükrözi az ember személyiségét, hogy milyen zenéket hallgat. Magamból is kiindulok most és persze a tapasztalat, a környezetemben élő emberekből is leszűrve, hogy mit szeretnek és milyen emberek. Na meg ott vannak az iskolai mészárlások, sorozatgyilkosságok....nem Britney Spearst vagy Madonnát hallgattak. Akinek mondjuk van egy sötét világa, nyilván nem olyan zenéket hallgat, mint Selena Gomez Love you like a love song....keményebb...rock, metál zenét, vagy vannak ezeka gótikus elektronikus zenék.
2014. márc. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Furcsa, hogy ezt írod, mert ilyen alapon én már rég kábítószeres, alkoholista lennék. Szerencsére ezt soha nem tettem, sőt mi több gyűlölöm ezeket a dolgokat. Ellenben aki Britney Spearst hallgat vagy house, techno egyéb gépzenék egy kimutatás szerint sokkal hajlamosabbak kábítószer fogyasztásra.
2014. márc. 30. 22:32
 3/8 anonim ***** válasza:
Most te félreértettél engem....én nem azt akartam kihozni a dologból, hogy a zene, vagy mondjuk a filmek vannak hatással az emberekre....emiatt változnak.....hanem mint ahogy említettem, akinek van egy sötét énje, egyébként is van benne egy rossz......az nyilván nem is kis cicababás, romantikus zenéket hallgat. Ebben látok összefüggést. De nem abban, hogy egy esetet említsek....a Columbine iskolai mészárlás 1999-ben. És a két srác, aki elkövette Rammsteint, Mansont, KMFDM-et, meg egyéb ilyen agresszivitást sugalló zenét hallgatott.....ők sem azért váltak tömeggyilkosokká, mert a zene tette azzá őket, az efféle gondolkodást mindig is megvetettem, hogy könnyű a filmeket, a zenét okolni emiatt. Viszont tény, hogy eleve gond volt velük, a két sráccal, voltak pszichológiai problémáik és depresszió, agresszivitás is jelen volt a személyiségükben.....persze, hogy nem lightos zenét hallgattak szabad idejükben. Hanem valami hard zenét, hard lyrics-el, amit magukénak tudhattak, úgy érezhették, hogy pont őket jellemzi, rájuk íródott a dal. Abban én nem hiszek, hogy egy zene vagy egy film megtud változtatni olyan irányba, hogy a végén pl ilyen kimeneteű dolgok történjenek. Lány vagyok....rengeteg rock zenét hallgatok, Rammsteint is, Metallica, Guns, Nightwish....és sok más gótikus, elektronikus, rockos német zenét. Mégsem vagyok egy agresszív alkat....még a külsőmről sem állapítanák meg, hogy milyen zenéket kedvelek. Mert egy nőiesen öltözködő csaj vagyok. Tehát a véleményem, hogy nem kell általánosítani. Van mindenre példa természetesen. Ahogy írtad, hogy te belőled se lett egy......mégis milyen zenét hallgatsz.....mindannyian másféle személyiségek vagyunk, más az ingerküszöbünk.....másként élünk meg dolgokat, másként hatnak ránk dolgok....
2014. márc. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez valamennyire zenefüggő is. Egy elvontabb számot, legyen az Morrison, Kispál, Nirvana, vagy akár Lana Del Rey több féle módon fellehet fogni.

Te X dolgot látsz benne, én Y-t. Ugyanazt a számot hallgatjuk, mégis máshogy fogjuk fel a tartalmát, és az is lehet, hogy mindketten a saját személyiségünk tükröződését látjuk a dalban. Ez a szép az igényes zenében.

Nagy általánosságban be lehet lőni egy "alteresebb" arc személyiségét a zenei ízlése alapján, de amíg nem beszélgetsz el vele a dalok mondanivalójáról, addig nem ismered igazán.


Amit én "igénytelen" zenének hívok, az már más tészta. Egy Mr.Busta számban nem igazán lehet mélyenszántó mondanivalót találni. Ez igaz Selena Gomez-re, Britney-re, és a többi pop-osabb előadóra is.

Az ilyen mainstream arcok személyisége nekem túl üres, pont mint a zene amit hallgatnak, így őket szerintem ízlés alapján könnyen ki lehet ismerni.


Most nagyon általánosítottam, találkoztam már intelligens, "bölcs", gangster rappet hallgató emberrel, és érzelmileg nagyon érett popzenés lánnyal.

Na meg ugye néha-néha beszabadul egy-két jó zenész a mainstream médiába. Ilyenkor nem tudom eldönteni, azért hallgatják -e mert menő, vagy mert "látnak" valamit a szövegben...

2014. márc. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszolók!


Ha valakinek alapból sötét énje van, akkor valóban terelheti negatív irányba. Ám mindenkinek a lelkében van valami sötétség és lehet lefelé ásni, kinyitni ajtókat, ami még nem vezet ilyen szörnyűségekhez mint amit írtál remélhetőleg.

Jim Morrison vagy Hobo függetlenül attól milyen életük volt hihetetlen mélységű szövegeket írtak, ami által rálátásom nyílt más tárművészetekre, újabb és újabb horizontok nyíltak meg előttem. A The End ugyan elég sötét mégis pszichológiai mélységeket vélek felfedezni benne. De. Ma már közhely, miszerint az írott szövegnek nincs semmilyen kódrendszere. Mindenki azt olvas ki belőle, amit akar.

2014. márc. 30. 23:34
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

A zene egy nagyon kifejező nyelv, ami összehozza a hasonszőrűeket anélkül, hogy ezt a kívülálló megértené.

Nem gondolom, hogy az adott zenész életvitelének ehhez bármi köze van; a lényeg a gondolatai, hozzáállása. Akkoriban lehet, hogy éppen a dohányzás volt a mainstreammel szembeni ellenállás, lázadás egyik jele; ma már talán éppen a fordítottja az. De nem a külsőség a lényeg, hanem a tartalom.

2014. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha deep technot hallgatnál és nem lennél drogos, akkor se csodálkoznék, mert én pl. deepet (vagy hasonló, nem túl figyelemkoldus zenét) teszek be olvasáshoz, és mivel van köztük egészen eredeti is, előveszem pl. bringatúrához is, és nem csak a kellemes, tekerhető tempó miatt. Nálam kb annyi az összefüggés egyébként, hogy sokoldalú tökfej vagyok, és zenében sincsenek kikötéseim, inkább csak figyelek és tanulok.
2014. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, és nem vagyok drogos, elfelejtettem írni, gondolom azért feltételezhető volt, hogy oda akartam kilyukadni...
2014. márc. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!