Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnék megnyugodni?

Hogyan tudnék megnyugodni?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hete folyamatosan stresszelek, iskolai gondok miatt. Egyre rosszabb a helyzet és félek, hogy valami bajom lesz a rengeteg elfojtott szorongástól, félelemtől. Vannak persze programok, amivel lekötöm magam többnyire, de ezek nem teszik ki az egész napomat, és csak addig tudom megőrizni a nyugalmam, míg ezeket csinálom. Ezeket nem tudom egész nap csinálni. Mikor otthon vagyok, sokszor egyszerűen nem tudom lefoglalni magam semmivel, pl. belekezdek valamibe, aztán félbehagyom, leülök tévézni, felállok, visszatérek az előző tevékenységemhez, aztán megint otthagyom... Rengeteget beszélek erről a családommal, és az utolsó barátommal, aki megmaradt nekem, de egyszerűen sehogy sem tudok megnyugodni, mikor egyedül vagyok, újra előjön a szorongás, a félelem. A suliban teljes letargiában vagyok... Szerintetek mit kéne tennem?

2014. márc. 31. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát talán úgy, hogy ha menekülnél. Ha megélnéd a stresszes szituációkat, anélkül, hogy ellenszenvet táplálnál a dolgok irányába.
2014. márc. 31. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik ezek a gondok. Megoldhatóak-e valahogy, a te szűkös lehetőségeid felhasználásával?


Túl sokat követelnek? Kiközösítettek vagy terrorizálnak? Összevissza tanítanak, és nem azt kérik vissza, amit leadtak?

2014. márc. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Inkább a második, de sajnos a lehetőségeim már elfogytak. Nem akarok már jóban lenni senkivel, csak azt szeretném, hogy legyen nyugalom.
2014. márc. 31. 18:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor pedig az a megoldás, ha iskolát váltasz, és új közösségbe kerülsz.

Nem érdemes ezzel sokáig várni, mert csak a tanulmányaid kárára megy, és életre szóló lelki sebeket szerzel.


Persze nem tudom, mi a konkrét probléma, csak a leírtak alapján következtetek erre.

2014. márc. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az iskolaváltás már nem lehetséges, mert csak egy hónap van hátra a suliból. Ha nem érettségiznék, még oké lenne, de ez így tényleg csak a tanulás rovására megy...:(
2014. márc. 31. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt az egy hónapot pedig csak kibírod már. Tudom, hogy szörnyű, nekem is voltak ilyen időszakok itt-ott-amott, de itt vagyok még mindig, és le is érettségiztem.


Az ilyesmire szoktam azt mondani, hogy "már fél lábon is" kihúzom valahogy. És legalább az osztálytársakkal sem kell törődni, mert nemsokára szélrózsa...


Ha viszont fizikailag vegzálnak, meglopnak, kirabolnak, stb., az bűncselekmény, és mindenképpen jelentendő.

2014. márc. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Fizikailag nem, csak lelkileg, viszont szinte már mindent megtettem, hogy abbahagyják. Egyébként az egyikőjük megosztott egy olyan dolgot a neten, ami másra nem tartozik. Már úgy vagyok vele, hogy nem teszek semmit, mert csak olaj a tűzre. Igaz, hogy elmegyek ebből a suliból érettségi után, de attól is félek, hogy az új helyen nem indulhatok tiszta lappal, mert jön az egyik osztálytársam is.
2014. márc. 31. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!