Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy egyre romlik mindenkinek az emlékezőképessége?

Figyelt kérdés
Fiataloknál és idősebbeknél egyaránt megfigyelhető ez. Semmire nem emlékeznek, nem bírnak megjegyezni semmit, mindent többször kell elmondani nekik. Emailben rákérdeznek arra, amit az alatta lévő emailben már elmondtál. Szövegértelmezésből nullák. Mi ennek az oka? Túl sok az információ manapság?

2014. ápr. 2. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok az információ, sok a stressz, a gyerekek teljesítménye évről évre romlik, köszönhető ez a rossz tanrendnek és a foglalkozás hiányának.
2014. ápr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Elfelejtettem, mit akartam mondani. :S
2014. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
32%

Lehet a túl sok információ is, de én környezeti hatásokra is gyanakszom.Lehet, hogy valamelyik E-betű asok közül, ami az élelmiszerekben van.De lehet figyelemzavar is az oka.Már az iskolában kezdődik:a gyerekeket nem tanítják meg <figyelni>.Nem teszik érthetővé, érdekessé eléggé az tudnivalókat, csak rájuk zúdítják a száraz információt.Így az embernek valahogy csukva marad rá a füle, feje és ez a bizonyos passzivitás jól meg is rögzülhet.

Tudatosabbnak kellene lenni.Kiválasztani, azt, amire tényleg kíváncsi vagy.Kinyitni, a szemed , füled és csak rá figyelni, ha mond valamit.Akkor nem felejted el, amit mondanak neked.

2014. ápr. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Mert mindenki megszokta hogy egy kattintással bármit elérhet.
2014. ápr. 2. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Ráadásul valahol azt olvastam, hogy 27 év után az agy elkezd leépülni. Manapság meg egyre kevésbé dolgoztatjuk meg. Ma már nem kell fejben számolni, telefonszámokat megjegyezni stb. Bár lehet ez nem befolyásolja.
2014. ápr. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt pl. nem érzem a környezetemben. Nálam jellemzően akkor fordul elő, ha elárasztanak információval és teendőkkel, akkor sok minden válik a szelekció áldozatává.
2014. ápr. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
mi is volt a kerdes ? :D
2014. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Azok is okok,amiket az előző válaszolók leírtak.Viszont az emlékezőképesség romlásának egy másik oka az egészségtelen életmód(kevés mozgás,helytelen táplálkozás)lehet.
2014. ápr. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

A 0 szövegértelmezésre van magyarázat. Régen, még a mi időnkben megtanítottak minket olvasni. Nem volt verseny az osztályfőnökök között, és nem otthon tanítgattak minket a szüleink, hogy ne "hülyén" menjünk elsőbe. Manapság már divattá vált, hogy egy csomó szülő okosabbnak gondolja magát a többieknél, ha otthon rossz módszerrel, idejekorán begyakoroltatja a gyerekkel az olvasást.

Ezzel annyit ér el, hogy a gyerek képes lesz összeolvasni a betűket, de fogalma nem lesz róla /biztos vannak kivételek/ mit is olvasott.

Mivel a tanárnéni is úgy áll hozzá, hogy tud olvasni lesz..ja, a többi gyerek meg szív, mert nekik ugye a suliba kellene ezt megtanulni, de azt várják tőlük, hogy karácsonyra folyékonyan olvassanak.


Versenyistálló lett az iskola, nem tanít csak számon kér.

Szóval nem lepődök meg rajta, hogy a gyerekek néma értő olvasása, valamint szövegértelmezése egyenlő a nullával.


Az emlékezésre meg nincsenek ma már az emberek rászorulva. Egyszerűen ellustultunk. Még egy nyomorult telefonszámot se kell megjegyeznünk, mert bent van a memóriába. Mindennek van memóriája, így a miénkre igazán nincs szükség. Elég annyira emlékeznünk, hogy egy adott dolgot hol találunk. Régen azért ez nem így volt.


Szóval ellustult társadalomban élünk.

2014. ápr. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

Azért ahhoz lenne pár szavam, hogy az "okoskodó" szülő minek tanítja a gyermeket idejekorán olvasni?!

Nos,van ilyen gondos szülő is elvétve, aki ovis korában megtanítja a gyereket olvasni, de jóval több olyan gyerek van, aki nem tanul meg olvasni iskolás kor előtt és sajnos az iskolában sem tanítja meg a tanító néni!

Isten mentsen mindenkit a magát mindenki fölé képzelő, szülőnél is "okosabb" tanároktól!

Saját tapasztalat:gyermekem érdeklődni kezdett a betűk iránt én pedig, mivel szívesen foglalkozom vele, megtanítottam olvasni még óvodás korában a gyermekemet.Nem lett tőle semmi baja, ám ostobán "eldicsekedtem" ezzel a tanárnőnek, aki ahelyett, hogy örült volna, még majdnem hogy meg volt sértődve, lefitymálva közölte, hogy áá, a szülő úgysem jól tanítja!

Hiába olvasott, írt jól agyerek, a nagyokos tanárnő csak kijárta, hogy elküldjön vele a nevelési tanácsadóba írásvizsgálatra, mert be akarta bizonyítani, hogy diszlexiás!El is mentem a gyermekkel, abban a tudatban, hogy nincs semmi baja!A nevelési tanácsadóban persze számon kértek minket, hogy minek vittük oda a gyermeket, hiszen csodaszépen ír, jól ért mindent, nincs vele semmi baj.Erre elmeséltem, mi a tanárnő fóbiája...Miután a tanerő orra alá dörgöltem az eredményt, onnantól kezdve kénytelen volt befogni a a száját!Bár hála Istennek nem sokkal ezután tanár csere történt és az egész osztály teljesítménye javult!Erről ennyit...

Attól még egy gyerek sem lett hülyébb, hogy a szülő foglalkozott vele és magtanította valamire.Ezen az iskola csak javíthat, hozzáadhat.De a szülő ezzel rontani nem tud semmiképp.Csak hát könnyebb a szülőre hárítan, ha alkalmatlan a pedag.

2014. ápr. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!