Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is észrevettétek, hogy...

Ti is észrevettétek, hogy egyre romlik mindenkinek az emlékezőképessége?

Figyelt kérdés
Fiataloknál és idősebbeknél egyaránt megfigyelhető ez. Semmire nem emlékeznek, nem bírnak megjegyezni semmit, mindent többször kell elmondani nekik. Emailben rákérdeznek arra, amit az alatta lévő emailben már elmondtál. Szövegértelmezésből nullák. Mi ennek az oka? Túl sok az információ manapság?

2014. ápr. 2. 09:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én igenis észrevettem.
2014. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ez az olvasásos teória lehet, hogy nem a lényeget fogja meg. Én játszva tanultam olvasni négyévesen. Érdekelni kezdett, mindig kérdeztem, és ahogy a békén hagyott négyévesek általában, elsőre megmaradt, ami érdekelt épp. Aztán szép lassan szavakat is megtanultam olvasni, meg kapartam a nyomtatott nagybetűket hol tükrözve, hol összetévesztve. De mire hatéves lettem, több jó regény mögöttem volt, és nagyon gazdag világként emlékszem rájuk. Inkább csak a mód számít, nem a mikor. Talán a könnyedség, a játékosság, a felszabadult felfedező cselekedni engedése a kulcs.
2014. ápr. 3. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 hgr10 válasza:

A legnagyobb baj, hogy manapság nem vagyunk rászorulva a gondolkodásra. A számológép, számítógép, telefon és egyéb elektronikus dolgok, valamint a kész termékek értek itt sokmindent pld.: 1 szék az csak úgy van, sokan el sem tudják képzelni hogy van összerakva és ez értendő mindenre.

Nem használjuk az agyunkat szinte másra mint az adott nap átélésre. Hú meló mindjárt kelek, gyors el kéne mennem wc-re hú már vége lehetne a napnak, mit főzök ha hazaérek,mindjárt megy a buszom......... szinte csak ezek a gondolataink mitől várnánk jó memóriát

2014. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!