Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Félénkség, önbizalomhiány...

Félénkség, önbizalomhiány leküzdése?

Figyelt kérdés

Nem akartam hosszúra fogalmazni: 15 éves fiú vagyok, és nem nagyon tudok egyedül nyitni újabb emberek felé, társaságban is éppen csak megy. Nem tudok sokáig a szemébe nézni senkinek sem, hamar máshova kapom el a tekintetemet. Legnehezebben a lányokkal tudok beszélni, egyedül ismerkedni, meg egyenlő a lehetetlennel. Van sok barátom a suliban, és az osztályomban is, velük csak az a baj, hogy hamar kifogyok a témákból. A félénkségre visszatérve, szerintem a korábbi gyermekkori sérelmeim miatt alakult ki az önbizalomhiánnyal együtt, csúfolódás tárgya voltam, pedig nem tehettem róla.

Egyébként sokat sportolok, edzek, lányok is mondták már, hogy izmos vagyok (átlag 15 éveshez képest :D) , tanulok is, mellette dolgozom is magamtól. Arcra sem vagyok csúnya, sőt nagyon sok lány szerint kifejezetten helyes.

Szóval minden megadatik, de mit sem érek vele ha nem tudok élni vele, nem VISSZAélni. Válaszokat köszönöm.



2014. ápr. 7. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
hasonlo gondjaim voltak, engem is csúfoltak általánosban folyton, mint akitől undorodnak. pincér szakmát választottam, ami a kommunikációt fejlesztette. Mostmár nem Félek idegengez is odamenni, anno gyújtót se mertem kérni. ma már a volt osztálytársaim járni akarnak velem, pedig anno fikáztak.. majd eljön a te időd is... kitartás! 22l
2014. ápr. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem se nagyon megy az hogy más emberek szemébe nézzek, olyan kor vagy elkezdek mosolyogni, vagy stresszes leszek,én is edzek, egy küzdő sportra járok és én csak arra hajtok hogy minnél izmosabb legyek
2014. ápr. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, időközben megválaszoltam magamnak a feltett kérdést is, nem fog menni ha nem megyünk oda, az elején nehéz de belerázkódunk. Önbizalomépítés, hát azt meg ha kitűzünk magunknak kisebb, nagyobb célokat és teljesítjük. Eddig azért nem ismertem be, mert nehéz volt. :D
2014. ápr. 8. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!