Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy - a szükebb...

Miért van az, hogy - a szükebb és tágabb környezetemben -szinte csak a szegényebb emberek dohányoznak, pedig drága a cigi?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 10. 12:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Sok szegény ember van az országban, így nem meglepő, hogy sok a szegény dohányos is. Én inkább úgy látom, hogy sokan azért szegények, mert rengeteg cigit szívnak, holott ha nem szívnának jobban is élhetnének és sajnos nagyon sokan inkább költenek cigire, mint kenyérre, vagy akármi másra. Ilyen a függőség.
2014. ápr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nekem akkor is érdekes, hogy a jobb módú ismerőseim nem (vagy alig)dohányoznak, míg a láthatóan szegények elég sokan.
2014. ápr. 10. 12:54
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ostobaság és képmutatás megítélni egy másik embert az alapján, mennyit keres és/vagy dohányzik-e. Nem vagy a bőrében, nem látsz bele sem az életébe, sem a lelkivilágába. Ha szerencsétlen ember úgy dönt, hogy szerente a kevéske pénzéből havi x összeget áldozni a cigarettára, mert boldogabbá teszi, akkor tegye. Az ilyen embereknek általában elég stresszes az életük, ha ennyit megengednek maguknak, hát szívük joga.

Sok szegény embert ismerek, magunk is nehézkesen élünk meg. Édesanyám dohányzik. Belelátok a pénzügyekbe, mert mindent közösen intézünk. Egyet biztosan elmondhatok: ha édesanyám nem dohányozna, akkor sem élnénk meg könnyebben. Az a pár ezer forint, ami elmegy rá, nem húzna ki minket a csávából. Más "ostobaságra" viszont nem költünk.

Ezzel szemben gazdag rokonunk, aki nagy hanggal tiltakozik a dohányzás ellen, úgy szórja a pénzt mintha sosem fogyna el. A 30 ezer forinton felüli csizma neki teljesen természetes - igaz, fele annyiért is kaphatna ugyanolyat (meg még annál is olcsóbban). Na és ez csak a jéghegy csúcsa. A gazdagabbak sajnos általában sznobok, és a sznobságba meg a divatos fitt életbe a cigaretta nem illik bele. A márkás cipő meg a felesleges drága holmik viszont igen.

Így, hogy van szerencsém bepillantást nyerni mindkét oldalba, elmondhatom, hogy akiknek több pénzük van, sokkal több hülyeségre költenek, mint a szegényebbek, akik ne adj Isten merészelnek venni egy pár doboz cigarettát. Én magam nem dohányzom, de megértem őket. Nem lehet folyton csak arra gondolni, mit nem tehetünk meg. Néha igenis kell élni, még akkor is, ha ez valakinek a dohányzás formájában esik jól.

2014. ápr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
64%

Nekem kollégám mesélte, hogy kimutatható tény, hogy a dohányzás és az iskolázottság mértéke közé egyenes arányosság húzható. Tehát az alulképzettebb réteg nagyobb hányadában dohányzik, a képzettebb réteg kevésbé. A képzettség foka pedig valahol a bérszinteket is behatárolja.


Annyit még a 3-as válaszolónak, hogy ezt írod:

"Nem vagy a bőrében, nem látsz bele sem az életébe, sem a lelkivilágába."


Utána:

"Így, hogy van szerencsém bepillantást nyerni mindkét oldalba, elmondhatom, hogy akiknek több pénzük van, sokkal több hülyeségre költenek, mint a szegényebbek, akik ne adj Isten merészelnek venni egy pár doboz cigarettát."


Egyszerre nem lehetsz Te sem mindenki bőrében, Szerintem kicsit képmutató vagy ebben a témában. te azt hogy döntöd el, hogy kinek mi a haszontalan és mi nem?

És még valami, annak a "pár ezer forint"-nak én a helyedben utánaszámolnék, mert lehet, hogy Ti is tudnátok venni az árából 30 ezres csizmát...

2014. ápr. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

4 es,

igen elképzelhető, hogy az iskolázottság magyarázza ezt.

Belegondolva tényleg lehet benne valami.

Köszi


Most már csak az a kérdés, aki iskolázottabb miért dohányzik kevésbé? :)


3as,

nem ítéltem meg senkit, csak furcsa volt a jelenség amire felfigyeltem.

2014. ápr. 10. 13:56
 6/19 anonim válasza:
65%

Érdekes hozzáállás és valójában nagy méretű a témakör

Én dohányzom viszont nem tartozom egyik felsorolt kategoriába se,valahol a kettö közt lógok.

A 3asnak valahol mégis igazat adok és nagyon tetszett ahogy megfogalmazta azt hogy a gazdagabb felsö körbe nem fér bele a villogásba a dohányzás,de a méreg drága ruhaköltekezés igen.

Szóval mint dohányos én igy látom ezt a témát:

Nekem stresszes az életem,próbáltam letenni nem ment valószinű mert gyenge az akarerőm,de ha több pénzem lenne és lekötne a vásárlás vagy csak a csevegés a bulizás a konditerem és mellette alig dolgozom de rehadlit keresek én se venném a cigit a kezembe.

2014. ápr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés az emberek társadalmi vagy anyagi helyzete, és a dohányzás között.


Minden társadalmi rétegben találsz jószámmal dohányosokat, csak amíg a gazdagabbak nem rinyálnak 30-40ft áremelés miatt, a szegényebbek igen.

2014. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%

"A 3asnak valahol mégis igazat adok és nagyon tetszett ahogy megfogalmazta azt hogy a gazdagabb felsö körbe nem fér bele a villogásba a dohányzás,de a méreg drága ruhaköltekezés igen. "


A gazdagok nem azért költenek drága ruhákra, hogy neked villogjanak, hanem mert az a ruha tetszik nekik és megtehetik, hogy az ízlésük és ne a pénztárcájuk alapján vásároljanak. A méregdrága ruháikat meg nem akarják összebüdösíteni a dohányszaggal, illetve a tüdőrákot sem kedvelik, ezért nem bagóznak, s nem azért, mert drága a cigi.


Írta már valaki, hogy nem az a luxus, ha egy milliárdos vesz egy Ferrarit, ami az összvagyona egy százaléka, hanem az ha egy csóró vesz egy karton cigit...

2014. ápr. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim válasza:
52%
NEM iszok, NEM cigizek, NEM kávézok, NEM járok moziba, NEM járok bulizni, és mégsem tudok megélni, hol lehetek? Hát az ócska- csóró/éhenkórász magyar országon!!
2014. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Aki már láncdohányos, annak folyton büdös a ruhája, stb. Ezért a tehetősebb, igényes emberek nem szoktak annyit cigizni, inkább csak alkalmanként (ergo buliban). Az én ismerőseimnél így látom.
2014. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!