Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy művésznek mindig minden...

Egy művésznek mindig minden percben "tudnia kell" amiben jó?

Figyelt kérdés

Alkotóművész vagyok, de sokszor vagyok úgy, hogy nekikezdek egy műnek, és nem megy a munka. Nem jönnek össze úgy az elemek, nem tetszik az eredmény és egy rakás szerencsétlenségnek érzem magam, hogy még abban sem vagyok jó, amiben kellene. Igaz, ilyenkor többnyire sürget az idő, mert megrendelésre dolgozom, de bánt. Ettől csak ideges leszek, hogy ami eddig ment, az már nem megy, és nem is vagyok ebben tehetséges.


Mit gondoltok, ezzel mindenki így van, vagy aki igazán tehetséges művész, annak akkor is megy, amikor sürgetik, és nincs kedve, ihlete a munkához?


Örülnék bár biztató szónak! :)


2014. ápr. 10. 15:30
 1/8 anonim ***** válasza:

hallottam egyszer egy jó meghatározást:


A profi az, aki akkor is remeket alkot, ha nincs kedve hozzá. Az amatőr csak alkalmanként.


szerintem minden művésznél vannak mélypontok, ne ess kétségbe

2014. ápr. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha megrendelésre dolgozol,abban nem vágom mi a művészet,vagy miben adod magadat.Kapsz egy összeget,és ami szem szájnak ingere?Gondolom nem is élvezed igazán.
2014. ápr. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az teljesen helytálló, amit az első írt, de ez nem azt jelenti, h akkor add fel.

Illetve a sürgetés senkire nincs jó hatással hosszútávon.

Ha esetleg paráznál, akkor nézd meg a műveid, h eddig mit alkottál, miért is jó stb.

2014. ápr. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen, grafikai területen dolgozom, és megrendelésre is dolgozom, mikor megadják a színeket, és nekem abból kell valami szépet összehozni. De van, hogy sietős a dolog, és akkor nem sikerülnek a dolgok, és ez elkedvetlenít :(
2014. ápr. 10. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
A lustaság ami lehúz. Ezért kell folyton mind testben, mind lélekben edzeni magunkat, hogy ne tunyuljunk el.
2014. ápr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a lustaság biztosan benne van a dologban! de mikor nekiállok, és valahogy érzem, hogy most nem megy. Máskor leülök, és fél óra alatt érzem, hogy igen, ez az! De olykor meg nem akaródzik.

Szóval van ilyen még a legjobbakkal is?

2014. ápr. 10. 18:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Idézet Ancsel Évától:


A jó író tud írni. A nagy író tud nem írni, amikor nem tud írni.

2014. aug. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
hú, ez most magas! :))
2014. aug. 15. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!