Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ez csak szerintem hülyeség és...

Ez csak szerintem hülyeség és kitolás az emberrel? Kezdek elbizonytalanodni. Mit gondoltok van okom már most félni?

Figyelt kérdés

[link]


elolvastam és a szívem megállt kb. még van 2 évem a gimiből de már félek. mindenféleképpen jogi egyetemre szeretnék menni de ha ez még akkor is hatályos lesz mikor odakerülök nemtudom mi lesz. nemlenne arcom még inkább "élősködni" és szerintem a szüleimnek se lennének milliói csak arra hogy én tanulhassak...bankok szolgája se szeretnék lenni esetleges kölcsönök stb miatt.. annyira utálom hogy ilyen fiatal vagyok...mire odakerülök nemtudom mi lesz. anyuék szerint még feleslegesen aggódom mert 2 év alatt sok minden változhat de nem megy. az az igazság hogy ezek a hírek láttán egyre inkább elmegy a kedvem a tanulástól... napról napra feleslegesnek érzem az erőfeszítésemet, mert külföldre csekély esélyem van kijutni itthon meg ha így halad a rendszer mivel nem szülöm a pénzt mehetek koldulni...


2012. jan. 5. 18:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is most olvastam, elvileg most tavasszal érettségiztem volna újra, mert új egyetemet akartam kezdeni... nos, a tervemből nem lesz semmi. 100 államilag finanszírozott jogász, elképesztő. Még nem tudom, hogy mit fogok csinálni - ha a kormányon múlik, nem megyek egyetemre, ahogy sokan mások sem.
2012. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát én már most annyira elveszettnek érzem magam...félek mi lesz mire odajutok és szidom magam mert jövő tanév végén végezhettem is volna ha nem ötévfolyamosra jelentkezem...
2012. jan. 5. 18:42
 3/13 anonim ***** válasza:
Ismerős, én is jelentkezhettem volna tavaly, csak lusta voltam. Idén született meg bennem az elhatározás, erre tessék.
2012. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én most fogok érettségizni májusban. Közgazdaságira készültem. Nem tudom mi lesz így velem. Szerintem marad a költéstérítéses, de áhh...
2012. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nem hiszem el amúgy hogy ez a szemétláda kormány elb*sz minden dolgot ebbe az amúgysem jónak nevezhető országban.... Hoffmann Rózsának már csak a nevétől is hányingert kapok...osztja az észt az oktatásról a sok hülye meg rábólint. de esküszöm utoljára akkor járt iskolában mikor neki kellett...még valamikor a kőkorszakban....
2012. jan. 5. 18:51
 6/13 A kérdező kommentje:
ti láttok valami esélyt abban amivel anyumék nyugtatnak hogy még változtathatnak...vagy tényleg csak nyugtatni próbálnak hogy ne adjam fel véglegesen...?:/
2012. jan. 5. 18:52
 7/13 anonim ***** válasza:
Én konkrétan semmi esélyt nem látok a javulásra, de én is eléggé rossz hangulatban vagyok, szóval lehet, hogy csak elvakít a harag és csalódottság. A skandináv országokban meg Skóciában ingyenes a felsőoktatás, viszont meg is kell élni valamiből, ami drágább, mint itthon.
2012. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lesz változás. Most mindent próbálnak, megváltoztatni, hogy minél több pénz legyen, de arra nem figyelnek, hogy túl drasztikusak a lépések, mert ha kicsit lassabban, kevésbé drasztikus lépésekkel haladnának, hozzá lehetne szokni, lehetne találni kevésbé jó, de a társadalomnak jobb megoldásokat. És el lehet érni így is változásokat. De tudják most ők is, hogy a következő választáson végük, most próbálnak minden tőlük telhetőt megváltoztatni.
2012. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
17 és fél évesen úgy érzem elfogok jutni arra a szintre hogy totálisan gyűlölni fogom ezt az egész országnak nevezett valamit és bánni fogom hogy ide születtem... nevetséges sekélyes és undorító az ami már itt van...
2012. jan. 5. 19:08
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Azzal soha nem értettem egyet ,hogy egyes szakoknak egyáltalán ne legyen államilag támogatott helye. A legjobbaknak mindig adjuk meg az esélyt. Megszűntek jogász szakon az államilag támogatott helyek? Nem szűntek meg csak drasztikusan csökkentek, így a legjobbak be fognak jutni. A kétségbeesés és a hiszti nem fog előrébb vinni senkit. Jogász akarsz lenni? Legyél te a legjobb. Egyébként két 90%+ emelt szintűvel valószínűsíthetően még ilyen keretszámok mellet is simán bejutnál akárhova. Két emelthez maximum 1-2 hónap kell ahhoz ,hogy rendesen felkészüljön az ember, neked meg még van két éved. Irány tanulni:)
2012. jan. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!