Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Azt hiszem nincsenek érzéseim....

Azt hiszem nincsenek érzéseim. Fizikailag érzek dolgokat, de lelkileg már nem. Mit csináljak? Vagy majd ez is elmúlik egyszer?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 25. 20:13
 1/10 anonim válasza:
100%

Szia!

Csak vannak olyan rokonaid, akik szeretnek téged, és te is őket. Én még olyanról nem hallottam, hogy egy embernek ne lennének érzései. Nem vagy egy kicsit talán magányos? Akkor szokott olyan lenni, hogy üresnek érzik magukat az emberek.

2014. ápr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Magányos vagyok, de eddig "legalább" éreztem a szomorúságot, a hiányt, de már nem érzem. Mert a fájdalmat, vagy kimerültséget fizikailag érzékelem, de belül meg olyan mintha tényleg üres lennék. És ez valahogyan jött, nem tudom mikor, de elég ijesztő. Persze az sem volt jó, mikor állandóan szomorú voltam, boldogtalan, de most meg furcsa, hogy nincs semmi.


Köszönöm a válaszod!

2014. ápr. 25. 20:53
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem megtörtént, hogy teljesen üres voltam belülről nem éreztem abszolút semmit, úgy lehet feloldani, hogy foglalkozol magaddal, befelé is nézel. Nem csak éled az esetleges egyhangú életed, hanem próbálod keresni a változást.
2014. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
örülj neki, most már legalább nem az érzelmeid vezetnek a szakadék felé, hanem a józan eszed. Ha van valamennyi is az utóbbiból, akkor irányíthatod az életedet.
2014. ápr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor éppen itt az ideje, hogy megtanulj szeretni, és elviseld (ne félj) az ezzel járó sebezhetőségtől sem. Ha gy akarod leélni az életedet, akkor nem vagy több egy robotnál. Sajnos egyre többen élnek így, sajnos a civilizációnk egyre inkább sikerrel csinál az emberekből robotokat.

Van néhány könyv, amelyeket elolvasva és megfogadva a tanácsaikat vissza lehet még fordulni ebből a helyzetből.

Írj privátba, ha érdekel.

2014. ápr. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 26. 13:27
 7/10 Hominida ***** válasza:
68%

Az alapszabály úgy szól, hogy ha ez az állapot számodra ZAVARÓVÁ válik, akkor pszichiáter véleményét kell megkérdezni. Az, hogy ezt a kérdést itt feltetted, azt jelzi, hogy zavar a nyilván rosszul felmért és tévesen leírt, de mégis egyensúlyvesztett állapotod.


A lakóhelyed szerinti mentálhigiénés gondozóban kérj egy időpontot, az nem lesz elég többre 10-15 perces beszélgetésnél, de az is ér valamit, továbbá ingyenes, viszont baromi sokáig kell várni. Megéri keresni egy magánrendelést pszichiáternél, egy 50 perces beszélgetésre, akkor már te is többet fogsz tudni. Ha a pszichiáter belőtte, hogy miről van szó, jó eséllyel tanácsolni fogja pszichiáter, pszichoanalitikus, pszichoterapeuta vagy pszichológus tartósabb látogatását, és az első látásra belőhető problématípus és az állapotod fog dönteni, hogy melyiket javasolja. Egy "ülés" árára 7-8 ezer forint körüli tarifa várható.


Az állapotod, ha nem csak egy rövid ideje történő hrtelen nekibúsulás az oka, egyértelműen pszichopatologikus állapot, aminek az a veszélye, hogy több rossz irányba is le tudsz belőle billenni. Nem sorolom, hogy mikbe, mert nem szabad, hogy "felkészítselek", az csak homályosabbá tehetné a rólad felvehető tszta összképet, és fölösleges időveszteséget okozna. Minél hamarabb derülnek ki a fő problémaforrások, annál kevesebb tétovázásra van szükség a terápiában. Kérdezgetni fognak arról, hogy ért-e valami érzelmi sokk mostanában vagy a múltadban, ért-e valami veszteség, kudarchelyzet, történt-e megelőző változás az életviteledben, életkörülményeidben, meg ilyeneket. De nem lesz kellemetlen.

2014. ápr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Hominida ***** válasza:
90%
Még valami fontos: ne kezdj el szakirodalmat bújni, mert annak HELYES értelmezéséhez jelentős szakmai gyakorlatra van szükség, te legfeljebb annyit érnél el vele, hogy "összejárkálod a nyomozati helyszínt", ami nyilvánvalóan nem érdeked. Ha pedig valaki jóindulatú tanácsokat adna, hogy miket mondj, azt küldd el az anyjába, mert éppen elveszi tőled a szakember segítésének lehetőségét. Az ilyesmi nem olyan probléma, amit a szomszédasszony ismerőse által szedett tutibiztos gyógyszer fog megoldani.
2014. ápr. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. ápr. 27. 20:54
 10/10 anonim válasza:
100%
Tudom mire gondoltál. Velem is ez van. Remélem te kikerültél belőle, mert én már sokszor úgy érzem már a családomat sem szeretem. Nem érdekel semmi.
2019. nov. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!