Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki az, aki rajtam kívül még...

Ki az, aki rajtam kívül még büszke arra, hogy magyar?

Figyelt kérdés
2014. máj. 2. 10:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ezzel az a baj, hogy ha máshova születsz, akkor meg arra vagy büszke. Ha mondjuk franciának születsz, és beleszeretsz a magyar nyelvbe, kultúrába, szokásokba, stb, akkor azt sokkal valódibbnak tartom, mert az a saját választásod. Míg az, hogy anyukánk hol pottyant ki bennünket, az egy adott dolog.


Azért nem tetszik az ilyen büszkeség, mert szerintem alaptalan. Ha valaki büszke arra, hogy kétszáz éve milyen magyarok mit csináltak... miért? Semmi köze hozzájuk. A híradó is mindig tele van magyar származású emberekkel, akik nagy dolgokat hajtottak végre. És? Mi közünk nekünk ahhoz? Miért legyünk rájuk büszkék? Vagy pontosabban: miért legyünk rájuk büszkébbek, mint bárki másra, aki nagy dolgokat hajt végre?

2014. máj. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ahogy élek, semmi olyat nem látok amiért büszkének kéne erre lennem... A legtöbb helyen az országba szar a meló, szarok az emberek és még lehetne sorolni. Ha azt látnám, hogy a magyar emberek olyanok, akkor büszke lennék, de elég csak a neten szétnézni a nagy kemény magyarok, akik mindenkinél okosabbak, és mindent jobban tudnak lol...
2014. máj. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én nagyon büszke vagyok, Mo. a legjobb ország :)
2014. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
Én! :)
2014. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Amire büszke vagyok,hogy magyar vagyok:Balaton,szép tájak,szép nők,alföldek,amin "düböröghetne" a gazdaság.

Amire nem büszke:gazdasági helyzetünk,hogy a legtermőbb vidékeken nyomorognak az emberek,de a stadion az fontos.

2014. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 JakeSully95 válasza:
Bár Amerikainak születtem volna. :/
2014. szept. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!