Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A zenék mennyire képesek...

A zenék mennyire képesek befolyásolni az elmét?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a sötétebb, ridegebb hangulatú, és a pozitív csengésű zenékre egyaránt. Tényleg képesek másodpercek alatt megváltoztatni a hangulatunkat? Ha igen hogyan, miért? Például, hogyan képes egy zene mindenféle vizuális és fizikai élmény nélkül félelmet kelteni az emberben? Linkeket is küldhettek, ahol erről a témáról van szó, de kifejthetitek a saját véleményeteket is, szívesen elolvasom.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 2. 22:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

nagyon!

mindjárt egy példán mutatom meg, csak ki kell keresnem!

2014. máj. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom hogy a zene befolyásolhatja a hangulatunkat és a személyiségünket.

Ha egy olyan zenét hallgatunk ami nyáron slágernek számított és télen újra hallgatjuk, a zene felidézi a nyári emlékeket ezáltal befolyásolva hangulatunkat.

Tehát ha egy ridegebb dalt hallgatunk akkor automatikusan olyan emlékek, érzések jönnek elő és emiatt lehet hogy kicsit rossz lesz a kedvünk.

2014. máj. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy tényleg hatással van a lélekre a zene típusa.

Egy pörgős, vidám zenétől nyilván jobb kedved lesz mint egy lassú, borongós szomorú zenétől.

Vagy itt fel tudom hozni a saját példámat. Én egy időbe nagy rocker voltam. Aztán ez az egész elment a death metal és társai irányába, és emiatt agresszív, depressziós lettem... Mostanában meg teljesen megváltozott az ízlésem, latin zenéket, house remixeket hallgatok és azóta jól érzem magam. Pörgök :D

Ezzel nem azt mondom, hogy a death metal tönkretesz, de rám ilyen hatással volt, és valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, ettől függetlenül már várom, hogy a metalosok leugassanak, de nem érdekel. Ettől függetlenül senkinek nem ajánlom azt a stílust..


Vagy még fel tudom hozni példaként, hogy nem véletlenül mondják, hogy a hárfa zene nyugtató/gyógyító hatással bír, és nem véletlenül vannak terápiák amik a különböző zenékre épülnek:)

2014. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

hallgasd végig ezt a zenét!


http://www.youtube.com/watch?v=Y1st6O1tqII


a végére kb olyan érzésed van, mintha egy birodalmat is letudnál győzni.


na pont ilyen hatása van, ennek az együttesnek.

erről már több cikk is íródott, sajnos a zenéjüket csúnya dolgokra is használták rossz embereke.

olvasd el a cikket.


[link]

2014. máj. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
2014. máj. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiai könyvekben olvashatsz a zene hatásáról pontosan.


Alapvetően tudatalatti asszociációk, természetazonos ritmusok, agyra/egyéb szervekre ható frekvenciák miatt fejtik ki a hatást.


Egy régi parapszichológiai kísérlet szerint a növények a klasszikus-zenétől jobban nőnek, a heavy-metaltól meg kevésbé jól.


Személy szerint én a MEtallica "Ride theLightning" c. almbumát (ami klasszikus heavy metal) szoktam berakni ha nagyon nem tudok elaludni :D


Egyébként a félelemre való rákérdezésed miatt ajánlom részterületként a szubszonikus frekvenciák, valamint stroboszkóphatás kulcsszavakat további olvasmányként.

2014. máj. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer hallottam egy olyan kísérletről, hogy egerekkel különböző zenét hallgattattak.

10 egérrel klasszikus zenét hallgattattak, ezek egy labirintusból 5 perc alatt kint voltak.

10 egérrel ilyen electro/house zenéket hallgattattak ezek 10 perc alatt kint voltak ugyanabból a labirintusból.

és 10 egérrel heavy metalt hallgattattak, ezek ugyanabban a labirintusban keringtek még 30 perc után is..

2014. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Utolsó, sok különböző kísérletről lehet olvasni, ezt, amit most te írtál, már én is hallottam, egy olyan könyben volt benne, ami arról szólt, hogy a rockzene az ördögé, és eltávolítja a hallgatóit Istentől, na meg persze igazából ez néger vudu... Az ilyen kisérleteknek az eredménye attól függ, hogy aki végzi, milyen eredményt akar kapni.
2014. máj. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
72%
Én ezt egy előadáson láttam, ami abszolút pártatlan volt szóval..
2014. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, tegyük fel, hogy ez tényleg így volt. Én mindamellett nem érzem magam egérnek, de hát te tudod.


Amúgy igen, a zene hatással van ránk, viszont nem mindenkire hat ugyanúgy. Van, akit a metál elaltat, van, akit fellelkesít, felpörget, egyesek agresszívakká válnak tőle, másoknak a hallgatása felér egy kínzással.

2014. máj. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!