Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hisznek az emberek a...

Miért hisznek az emberek a internetes intelligencia mérésben? Nektek mennyi az IQ-tok?

Figyelt kérdés

Én már több alkalommal is megfordultam szakembereknél, hol belföldön, hol külföldön. Ha normális, és komoly a dolog, általában komoly pszichológiai profil felállítás előzi meg a teszteket. A teszteket e szerint állítja elő a pszichológus, mind jobb, mind bal agyféltekét lemérve ezzel. Oda figyelmek arra, milyen az adott állapotod, a fáradsági szinted. Oda figyelnek a stressz helyzetedre, s az életkörülményeidre. A tesztek látszólag értelmetlenek, könnyűek és gyerekesek, de az emberek nagy része mégis elcsúszik rajtuk. Vegyük a mensa internetes tesztjeit. A lehető legjobb, amivel magyar oldalakon találkoztam, mégsem tökéletes. Miért? Mert címeres bolondokat titulál valóságos géniusznak. Sajnos nincs ezekre szabvány. Akár első osztályos feladatsorokból is összerakhatnék egy röpke tesztet, lefogadom megnövekedne az átlagon felüli emberek száma. Komolyan, az emberiség azt hiszi, hogy a 120IQ olyan átlagos, és mindenki képes rá. Az igazán okos ember, tesztek nélkül is ráébred, hogy mennyire okos. S ahelyett, hogy azzal dicsekedne, hogy mennyi az intelligencia hányadosa, a saját elméjében töltené az idejét, vagy talán mély depresszióba esne a túlmerengések miatt. Az okos embernek nincs szüksége megerősítésre, vagyis biztos nem fog itt kérdezgetni olyanokat, hogy "150IQ-m van, ez ciki?". Azt se tudják mi mennyi. Akik az internetes tesztekre hagyatkoznak, szerintem ássák el magukat, jó mélyre. Ismétlem, az okos embernek, nem kell teszt arra, hogy rájöjjön arra, hogy okos. S nagyon nem fog meglepődni ha kiemelkedő eredményt ér el. Nektek mi a véleményetek erről? Mennyi a Ti IQ-tok, akár internetes tesztek szerint?

17/F Asperger szindrómás Földi lakos.



2014. máj. 3. 14:53
 1/7 A kérdező kommentje:

Néhol egy-két elírási hibát követtem el, ezért elnézést kérek.

Valamint nehogy valaki az IQ-'tok'-ról kezdjen írogatni, értelemszerűen nem a koponyátok érdekel, hanem az, ami benne van.

2014. máj. 3. 15:03
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 88 volt mikor mértük. Azóta tudom, hogy különleges vagyok. :]
2014. máj. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
#2 Hát ezen nagyon jót nevettem. XD
2014. máj. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#2 (_8(I) Különlegesnek lenni jó xD
2014. máj. 3. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyszer történt, hogy kitöltöttem egy netes vagy offline de elektronikus IQ tesztet, és kiemelkedő eredmény jött ki, erre kitöltöttem úgy, hogy B-t végignyomtam, és úgy is 100 fölötti volt az eredmény. Innen tudom, hogy a legtöbb ilyen tesztet a kitöltők önámítására találták ki.
2014. máj. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 14 évesen mérték úgy, hogy azt sem tudtam, mi az. Játéknak vettem, csinálták vagy 2 napig.

Sajnos ezt pszichiátriai osztályon tették.

Még a zárójelentésembe is belekerült, büszkén mutogathatnám, de a

pecsét alatta cikivé teszi.

Hiába volt magas, 40 éves koromra semmire sem vittem, csak a csacsogás megy.

Pedig tudtommal az IQ alig csökken, de komolyan nem is fejleszthető.

Hiába, én semmire sem használom.

2014. máj. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Komplexebb dolog egy pontszám által leírhatónál, annyi szent. Jóérzésű ember már a teszt töltögetése közben is megkérdezi magától: vajon ehhez (munka, iskola, tanfolyam, önámítás, bármi) mi szükség van egymásba ágyazott számsorok felderítésére is, meg oda-vissza pörgetett mintákra kilenc négyzetben? És honnan tudják a pontszámból, hogy a számolósban vagyok lassú nyomi vagy a mintanézegetősben?


Kicsit 120 fölött szokott lenni (121-124 zárt intervallum volt egész pontosan) kommersz teszteken, katonai sorozás előtti pszichiátriai vizsgálaton meg 117 volt, milyen fura... És ott marhakönnyű feladatok voltak, ha jól emlékszem valahol a max pontszám környékén volt ez a 117 is (tehát primitív teszt), és agyba-főbe dícsértek ott, hogy milyen jó lett. Nem vagyok depresszióra vagy akármi negativitásra hajlamos alkat, de akkor azért gyomron verdesett egy-egy jókora adag emberundor. A mai napig nem értem az egészet igazság szerint.

2014. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!