Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Skizofrén a gyermekem?

Skizofrén a gyermekem?

Figyelt kérdés

A lányom 13 éves! Nem rég vettem észre , hogy egyre depressziósabb nincsenek barátai, és fél a társaságtól! Imádja a gyilkosságról szóló sztorikat , gonoszan vigyorog rajtuk...Azt mondja ő adolf hitler utódja, szörnyen megijedtem ezért egy nap amikor iskolában volt beleolvastam a naplójába aamiben arrol irt mennyire gyűlöli az embereket, és valaki folyamatosan követi, fél elaludni és becsukni a szemét, fél hogy hirtelen meghal.

Aztán észre vettem, hogy a fallal beszél és ok nélkül rákezd orditozni! folyton szorong és nem akar velem beszélni, meg kérdeztem mitől fél de nem akar válaszolni! tényleg meg vagyok ijedve mi történhet vele? sirdogál és aztmondja szenved, hogy nem birja tovább! De sosem árulja el mitől szenved vagy mi van vele! előre köszönöm a válaszokat.



2014. máj. 3. 19:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Apropó amit elfelejtettem imádja a vért, sőt sokszor bántja is magát hogy láthassa és érezze a fájdalmat (ezt is a naplójában olvastam)
2014. máj. 3. 19:31
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem vidd el pszichológushoz!
2014. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
92%

Szerintem nem skizofrénia.

Kiskoromban én is féltem , sőt énekeltem is a zuhany alatt , mert attól tartottam , hogy valaki elkap. Ugyanez volt , amikor a sötétben egyedül voltam.

Jelen korunkban az a legnagyobb baj , hogy a gyerekek szembesülnek az agresszióval és egyéb dolgokkal.

Én 13-14 évesen egy horror filmet sem láttam , csupán sztorikat hallottam és ennyi idős koromra mondhatni "benőtt a fejem lágya" és feltudtam fogni a dolgokat.

Szerintem látja , hogy idegesítő a dolog , ezért rátesz egy lapáttal.

Érdemes lenne egy pszichológushoz elvinni , hátha előtte meg tudna nyílni.

Szerintem előfordulhat az is , hogy látott valamit és nem tudja feldolgozni. :) Mivel nem horrorfilmeken nőttem fel , ezért 17 évesen is volt film , ami úgy megrémített , hogy 2-3 napig alig tudtam elaludni. :)

Sajnos a leírásból fenn állhat a mazochizmus jelleg is. :/


F/18

2014. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az nektek nincs körzeti orvosotok aki ismeri a gyerek kórképét? Ez orvosra tartozik az majd továbbutalja...
2014. máj. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem pszichológushoz kell vinni, hanem AZONNAL - legkésőbb hétfőn reggel - pszichiáterhez! Háziorvosi beutalóval egy gyerekpszichiáterhez. Nagyon-nagyon vedd komolyan ezt, mert az is. ne ijedezz, ne kombinálj előre, vannak más problémák is, nem csak a skizofrénia, de egy biztos: komoly problémáról van szó. Tessék orvoshoz vinni!
2014. máj. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia. Ez szerintem se skrizofénia, eluralkodott benne a félelem, amit ő nem tud még gyerekként irányítani. Szerintem se pszichológus kell hozzá, hanem minél hamarább pszichiáter. Ahogy írták beutaló köteles, házi orvostól kell kérni.
2014. máj. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14%
Esetleg imádkozhatnál is érte, ha van erre nyitottság benned, illetve ha hiszel Istenben. Nem az orvosi beutaló helyett(!), hanem amellett.
2014. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az egészség/mentális problémák témában több válasz érkezne.


1.ha nem tudod kezelni, akkor el kell vinned egy pszichiáterhez, aki valószínűleg gyógyszeresen fogja kezelni

2.a gyógyszeres kezelés mellé mindenképpen kell egy lelki oknyomozás és kezelés is, minél gyorsabban és hatékonyabban, ugyanis a nyugtatók, amiket kapni fog, függőséget okozhatnak kb fél év után.

3.ha voltak családi problémák, azokat fel kell dolgozni, illetve ilyenkor a szülőnek is magába kell néznie és kezelnie a lelki problémáit. az biztos, hogy a gyerek nem kap elég figyelmet/törődést.

2014. máj. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Érdeklődnék hogy végül mi lett a lányoddal?
2017. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
engem is érdekel, de szerintem más nem fog válaszolni.
2017. aug. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!