Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyennek látják a kívülállók...

Milyennek látják a kívülállók a zárkózott embereket?

Figyelt kérdés

2014. máj. 4. 11:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is zárkózott vagyok. Szerintem 90%-a az embereknek unalmasnak tartanak minket, főleg, hogy felszínes és színészkedéssel teli világban élünk.
2014. máj. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sajnos én elég zárkózott vagyok. Még az ismerőseimmel, "barátaimmal" is csak nehezen tudok beszélgetni. Azt pedig szinte elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki előtt megnyíljak és teljes mértékben megbízzak benne. Nagyon jó lenne, ha nem kéne szoronganom az osztálytársaim között, hogy őszintén beszélhetnék velük. Sokszor úgy érzem, hogy bunkónak vagy beképzeltnek, önelégültnek tartanak a körülöttem lévők. Én nem tartom magam ilyennek, de el tudom képzelni, hogy valakinek ez jön le a viselkedésemből. Mindenkivel próbálok kedves, segítőkész, érdeklődő lenni, próbálok viccelődni, beszélgetést kezdeményezni velük. Sokszor viszont megijedek, félek, nem tudom, hogy mit kéne mondanom ezért szűkszavú vagyok vagy csak mosolygok zavaromban. Ilyenkor legszívesebben eltűnnék, nagyon kényelmetlenül érzem magam. Közben azon gondolkozok, hogy most mit szólhat a másik. Tehát előfordul, hogy ezt úgy értelmezik, hogy én nem akarok róluk tudomást venni, nem érdekelnek, nem szimpatikusak, meg egyéb nem túl jó gondolatok fordulnak meg a fejükben.
2014. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok

Ez lehet, hogy inkább csak rám vonatkozik, de úgy érzem egy kicsit kapcsolódik a témához, ha nem akkor bocsánat.

Másokkal szemben, vitákban képtelen vagyok megvédeni magamat. Nem tudok kiállni az igazamért, nem tudom magam érvényesíteni. Ilyen helyzetekben hihetetlenül félek, úgy érzem, hogy a másiknak fájdalmat okoznék és nem akarok bántani senkit. Eleinte az osztálytársaim segítettek az ilyen ügyek levezetésében, megvédtek, amit én nyilván nem várhatok el tőlük. Borzasztóan szégyellem magam miatta, de továbbra sem önállósodtam ilyen téren. Ők pedig szerintem megunták és már elegük van belőle, hogy nekik kell megvédeniük engem mert én nem vagyok rá képes.

2014. máj. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!