Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen emberi tulajdonság,...

Milyen emberi tulajdonság, vagy képesség utalhat az alábbiakra?

Figyelt kérdés
Az olyan jellegű tesztekben, ahol meg vannak adva a válasz lehetőségek, tehát ugye ki kell választani a megfelelőt, azokat minden esetbe hibátlanul kitöltöm, vagy nagyon max. egy-két hibát ejtek benne, akkor is, ha sose tanultam róla. Ha viszont pl. visszakérdezik a tesztből ugyanazt a kérdést, de nincsenek előttem ugye a válaszok és ezt mondjuk szinte rögtön utána teszik így meg, akkor persze semmit se tudok rá reagálni. Konkrét példa: egyik ismerősöm nem rég busz kresz vizsgát tett le, nálam tanult, mert nincs otthon gépe - 40 éves, nem is akar gépet - kíváncsiságból a cd levő teszt kérdéseket megcsináltam én is, 98%ot értem el, mondta ismim, hogy annyit kell a vizsgán is, ő már két hónapja tanult rá folyamatosan, de nem bírta még csak 60%ra megcsinálni. Vagy bármilyen nyelvi tesztet elém tesznek, amit sose tanultam annál is ugyanígy van. Mitől lehet ez? Kilogikázom, vagy ráérzek a jó válaszra, vagy mitől? :D Az biztos, hogy nem a háttér tudástól van!

2014. máj. 6. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
ráérzés, megérző képesség, készség:D:D:D Vagy csak egyszerűen szerencsés vagy, vagy nem tudod és csak betippeled, és véletlenül jól tippelsz:D
2014. máj. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát szerencsés az is biztos, hogy nagyon nem vagyok. :D A ráérzésre gondolok én főleg, de nem tudom, kicsit fura nekem ez az egész. :D Ha csak egyszer-egyszer lett volna így ügyet se csinálok belőle, de pl. szintfelmérőkön is igyekszem kerülni az ilyen tesztetek, mert tudom, hogy abból nem fog kiderülni semmi se. Pl. ha nyelvtanulásról van szó ilyen szemszög eléggé hátrány ez számomra, főleg, hogy sokszor csak ilyen tesztek vannak.
2014. máj. 6. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:

Mivel másodszor nem tudod reprudálni, nem lehet a nagyon magas IQ jele, de ostoba ember sem vagy, az is biztos.


Az egyszerű tesztek többnyire nagyon átláthatóak. Amikor elkezdesz logikázni és gondolkodni, akkor véted a több hibát - tehát ez azt jelenti, hogy nagyon jók az ösztöneid és hallgatsz azokra. Amikor logikázol és a racionalitást használod, akkor ez háttérbe szorul (ezért és a hiányzó háttértudás miatt hibázol).


Nevezheted megérzésnek is. :)

2014. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Másodjára is ugyanolyan eredményekkel megcsinálom a teszteteket, kipróbáltam már csak annyit írtam a fő kérdésembe, hogyha visszakérdezik az egyik kérdést a tesztből, de nem mondják el a válaszokat, és ugye nyilván nincs is előttem, akkor nem tudom a választ közvetlen utána se, és később meg nyilván pláne nem.

Az IQmat egyébként fogalmam sincs róla, hogy mennyi, normális IQ tesztet eddig még neten nem találtam, ami tényleg azt mérné. Tanulni egyébként baromira lusta vagyok, ilyen a jellemem is, tehát lusta természet vagyok sajnos.

2014. máj. 6. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akinek sok van a józan paraszti észből, az nagyjából ki tudja választani a leg logikusabb választ. Ez nem rossz dolog, csak sajnos utána van a komplikáció, amikor kiderül a kis ügyeskedés :D
2014. máj. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ezaz, ezért zavar engem is, mert pl. nyelvtani teszteknél, hogy épp hogy állok, azért jó lenne, ha nem ügyeskedném ki, de vhogy totál belém van rögzülve! :D
2014. máj. 6. 20:47
 7/8 anonim ***** válasza:

"hogyha visszakérdezik az egyik kérdést a tesztből, de nem mondják el a válaszokat, és ugye nyilván nincs is előttem, akkor nem tudom a választ közvetlen utána se, és később meg nyilván pláne nem."


Na ez a lényeg. A vizuális memóriád jó lehet, de ez csak felszínes - valódi tudás nincs mögötte. Magyarul azt jegyzed meg, hogy egyes kérdésekhez helyzetileg hová tedd az X-et, de hogy miért, azt nem tudod. A "miért"-re adott válasz jelentené a tudást. :)

2014. máj. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Félre értetted szerintem azt a részt. Nem láttam előtte a jó megoldásokat soha. Egyébként pocsék a vizuális memóriám. Sőt, egy telefonszámot se tudok megjegyezni, akár hányszor hívnak arról a számról, és látom.
2014. máj. 6. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!