Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha Facebookon valakire 2-3...

Ha Facebookon valakire 2-3 naponta ráírok chaten az már miért zaklatás?

Figyelt kérdés

Úgy veszem észre valamiért nagyon zavarja az ismerőseimet (vannak köztük élőben is ismertek és internetről), ha 2-3 naponta levelezni akarok velük chaten. De ez miért van? Miért olyan zavaró dolog ez?

Mert már elég sok emberi kapcsolatom ment tönkre emiatt, és lett tiltás a vége.

A Facebook komolyan elrontja csak az emberi kapcsolatokat.


2014. máj. 7. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem az. Szabad akarata, hogy ha akar, letilthat, némíthat, ha letilt, akkor a profilját se látod... szóval szerintem nem. Én amúgy simán némítom, majd ha nem veszi észre, hogy nem érdekel, mit karattyol az illető ismerősöm, szemrebbenés nélkül letiltom az adott arcot, és onnantól számomra halott ember, ha szembejön az utcán, akkor se ismerem meg,átnézek rajta, mint az ablaküvegen.
2014. máj. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Különbözőek vagyunk. Pl. ha egy jó csaj visszajelöli facebookon egy volt osztálytárs srácot, az nem jelenti azt, hogy rögtön ismerkedni akar vele, kellemetlen lehet neki (főleg ha kapcsolatban van), ha pl. túlzottan bizalmaskodva kommentelik a képeit.
2014. máj. 7. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mer' baromira elfoglalt, nincs ideje beszélni Veled, és állandóan az idejét rabolod. Mit csinál aközben, amikor beszélnél vele? Lekaszálja a kombájnokat, megöntözi az elefántokat a virtuális kertjében, vagy olyanokkal beszélget (akár napi szinten is), akikre nem sajnálja az idejét. Szomorú, de így van.


Anno az msn címedet csak annak adtad meg, akinek valóban akartad, akivel szerettél volna beszélgetni. Kicsit olyan volt az msn cím, mint a telefonszám. Facebook-on mi van? Aki az ismerősöd, az alapból írhat üzenetet Neked. Ha online vagy, akár 10-15 ember is írhat valamit, ennyi emberrel szimultán baromi nem egyszerű beszélni gondolom. Főleg úgy, hogy nem csak odaböksz valami kétszavas választ, hanem rendesen, mondatokban válaszolsz. Szóval, msn-en nem volt gond, ha valaki naponta ráírt az emberre. Mert vagy ő vette fel az embert (mert beszélni akar vele ott is) vagy az vette fel, akire épp ráírni készül. A lényeg: kölcsönösségen ment az egész. A facebook is ezen alapszik, de csak az ismertséged jelölöd vissza. Alapból nem gondolod azt, hogy vele valaha is fogsz chat-elni. Msn-en azért vetted fel, mert beszélni akarsz vele. Különbség. Egyébként szerintem az msn sokkal bizalmasabb volt, pont emiatt, hogy eldönthetted, kinek adsz lehetőséget arra, hogy Rád írjon. Jó, persze, a facebook-on is van erre lehetőség, de más az, hogy a facebook-on az idegesítő görcsöket tiltja-e le az ember, hogy legyen "1 perc nyugta" vagy az msn-en egy szimpatikus embernek adja oda a címét.

2014. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt kajak embere válogatja... Én pl. imádom ha állandóan üzengetnek meg írogatnak nekem egyfolytába, igaz, hogy ritka az ilyen, meg úgy általában unatkozom, de én szeretek beszélgetni másokkal, igaz inkább élőbe... Szóval nekem aztán írhat valaki naponta is amennyit akar, de láttam már olyat, aki attól kiakadt ha hetente 1 szer valaki ráírt...
2014. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor ne írj rá. Ennyi. Várd meg amíg ő ír.
2014. jún. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!