Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Emberi tulajdonságok

A kérdés

Lehetséges, hogy egyesek csak arra tudnak koncentrálni, hogy őket mivel bántották meg, de ha ők teszik ugyanezt, az számukra teljesen észrevétlen marad?

A nárcisztikus emberekre jellemző ez, ha jól tudom.

Kérdések hasonló témákban: férfi, nárcizmus, önimádat

2014. máj. 8. 13:16  Privát üzenet  

A válaszok
Szerintem alapvetően minden ember ilyen. De van erre egy megoldás amit úgy hívnak, hogy kommunikáció.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2014. máj. 8. 13:20 Privát üzenet

Szerintem amit leírtál, az inkább a végtelenségig önző és egoista emberekre jellemző.

A nárcisztikus az inkább a saját személyiségét, szépségét, jóságát hangsúlyozza, hihetetlenül el van szállva magától, azonban nem feltétlenül sérteget másokat. Viszont a kritikát a legcsekélyebb mértékben sem fogadja el, ilyenkor valóban bunkók.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2014. máj. 8. 13:28 Privát üzenet
Ja, apám is ilyen és lassan én is kezdek ilyen lenni a hatására.

A válaszíró 63%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2014. máj. 8. 13:35 Privát üzenet

Igen, vannak sajnos ilyen emberek, mindenkit meg lehet bántani valamivel, én olyan vagyok pl, hogy pár óra múlva teljesen elfelejtem. De van pl a szomszédom, vele 8 éve beszéltem legutóbb. Már az egész faluval összeveszett, és megsértődött mindenkire. Bezzeg ő emlékszem, hogy sértegetett mindenkit, meg rettenet lekezelően beszélt mindenkivel.

Viszont a párom, szinte semmivel sem lehet megsérteni, ő senkit sem bánt, mindenki nagyon szereti.

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2014. máj. 8. 13:39 Privát üzenet
Lehetséges.

A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont 2014. máj. 8. 13:44 Privát üzenet
Nagyon sokan vannak így. Nehéz kitekinteni az egon túl és rájönni, hogy ott is hozzánk hasonlóan éreznek a többiek. Alapvető empátia és szolidaritás hiánya. Ez persze később is tanulható.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2014. máj. 8. 14:20 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy lehet a legjobban koncentrálni, ha sok tanulnivalóm van? Sokszor elkalandozok, ezért csomó időt elvesztegetek. Ti hogy tudtok a leghatékonyabban tanulni?
Hogyan legyen az ember észrevétlen?
Zavar ha munkakozben allandoan beszelnek korulotted es nem tudsz rendesen koncentralni?
Letezhet az hogy a fonok annyit bantja az alkalmazottat hogy emiatt az nem tud koncentralni a munkajara?
Nem tudok koncentralni es ez nagyon elszomorit mert megneheziti az eletemet, nem tudom mit tehetnek, de nagyon magam alatt vagyok foleg a jegyeim miatt. Van koncentraciora valami tabletta?
Nem tudok koncentrálni, mit tegyek?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések az Emberi tulajdonságok rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!