Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az hogy valaki cigány az...

Az hogy valaki cigány az ténykérdés vagy nem? Vagyis, arra a kérdésre: cigány vagy? Két válasz lehet: igen-nem.

Figyelt kérdés

Miért nem számít ténykérdésnek az hogy cigány-e vki?

Egy rádióműsorban egy vidéki gazda a jogerősen tolvajlásért (+ rablásért + nem,i erőszakért + hatósági személy elleni erőszakért...) elítélt szomszédját lecigányozta.

Most neki kell bíróság elé állnia-és miért? Mert kimondta azt ami bárkinek nyilvánvaló akinek van szeme és nem vak: hogy az elítélt egy cigány. Rá kell nézni, az, és pont.


Na most kérdés: a cigány volta kalakinek ténykérdés? Mert ha igen és én olyanra mondom hogy cigány aki nem az akkor mi van? Akkor egy ténybeli dologban tévedtem.

Ez az alma piros? Válasz? Igen. De hát zöld, nem látod! Ja bocs, akkor tévedtem. Nem lehet ténybeli dologban tévedni?

Ennyi. Lenne.


Miért kell ezért bíróság elé állnia, főként úgy hogy egy láthatóan piros almára mondta hogy piros?


2014. máj. 10. 16:12
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

ezek mese habbal válaszok.

félcigány nekem nincs. a félcigány is csak cigány nekem meg még sokaknak.

ha egy alma félig rohadt nem kezdem el nézegetni kidobom a francba az egészet a jó részével együtt.


aki meg cigány származású az meg tehet amit akar nekem meg sokaknak sigány marad, lásd Dicső Vezérünk, a Zemberek Zembere.



c - Félig cigány, vegyesházasságból

d - Cigány származású, de a többségi társadalomba integrálódott, nem tartja magát az adott etnikai csoportba tartozónak

stb.

2014. máj. 10. 19:53
 12/17 anonim ***** válasza:

Na, én meg pont erre írtam, hogy nekem meg ilyen a buta ember.


Ha te ennyire ragaszkodsz az igazadhoz, akkor én meg ragaszkodom ehhez. Buta vagy, mint az éjszaka, ráadásul rosszindulatú buta, amilyen embertől az ég óvjon!

2014. máj. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

azért remélem eljön az az idő amikor a hozzám hasonlóan "buta" és " rosszindulatú" embernek nem csak a butaása nem kell a rétinégerek irányába, hanem az ADÓFIZETŐI forintjaimból se kap a csomó retkes cigány egy fillért se!

ugye milyen szép világ lesz az!

nem lesz ilyen támogatás meg olyan meg családi pótlék az ötven purdé után akiket csak azért csinálnak hogy legyen lóvé utánuk stb!



amilyen embertől az ég óvjon!

2014. máj. 11. 08:44
 14/17 anonim ***** válasza:
vagy: c: cigány úgy, hogy mindkét szülője cigány, de emellett jogosan cigánynak és magyarnak is tartja magát egyszerre, mert magyar állampolgár, csak magyarul beszél, itt járt iskolába, itt dolozik, ősei többszáz éve itt élnek stb.
2014. máj. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

na álljunk már meg.

iskolába jár? még el is tudom képzelni. hogy felvehesse a gyerek után járó pénzeket a szülő.

na de DOLGOZIK?

hol élsz te?

a cigányok hány %-a DOLGOZIK?


(ja a tolvajlást, falusi idősek kirablását-agyonverését, vasúti kábelek leszedését stb nem tekintem munkának ám..)


itt járt iskolába, itt dolozik

2014. máj. 11. 14:48
 16/17 anonim ***** válasza:
Annyira okos, tapasztalt és empatikus vagy, hogy az valami elképesztő!
2014. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

tudod, éveket "húztam le" egy magát alapítványi-felzárkóztatónak definiáló iskolában (mi, tanárok, csak elfekvőnek hívtuk) ahol szinte csak cigányok voltak.

egy életre megutáltam az összes retkes rétinégert. az se igaz amit kérdeznek, a jogaikat kívülről fújják, a kötelesség szót még nem is hallották, és ha vki egy rossz szót mer mondani rájuk, egyből óbégatnak jogvédő után.

két dolgot tudnak: sirákozni, és lopni-csalni-hazudni (egy így nekik egy dolog, maga az életük...)


találkoztam az ott töltött évek alatt akár egy tisztességessel is? nem, nem találkoztam.

volt köztük olyan gyerek nem is egy akinek apja anyja börtönben, a rokonoknál volt, azoknak is csak azárt kellett, mert a 14 éves kiscsajkra nagy kereslet volt a prosti-piacon.

volt olyan "gyerek" akit a rendőrség vitt el bilincsben onnan a suliból, körötzék kábszer-terjesztéséért, nemi erőszakért stb

folytassam? minek?


minden cigánypártinak ajánlom jöjjön el dolgozni egy ilyen helyre! tanulmányút!

2014. máj. 11. 20:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!