Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Antiszociális vagyok?

Antiszociális vagyok?

Figyelt kérdés

Rettegek emberek közé menni, undorodok az emberektől. Ez kb -4-5 hónapja jött el. Utálom ha hozzámérnek. Nem volt barátom fél éve. A suliban 2 emberrel szoktam beszélni pár szót, de a többiekkel nem (nem is akarok)

a szabadidőmet egyedül töltöm a szobámban számítógépes játékokkal játszok,olvasok vagy zenét hallgatok. ebből áll minden napom. tavaly sok barátom volt de velük mára már megszakadt a kapcsolat

Akkor antiszociális lennék?


2014. máj. 11. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kár címkézni, nem vagyunk egyformák. Többségünknek fontosak az emberi kapcsolatok, egyesek viszont a magányt szeretik, és így tudnak nagyot alkotni is (pl. művészetben, tudományban).


Az gond csak szerintem, ha valaki az önkéntes magányt azért választja, mert csalódás érte (pl. nem kap elég elismerést az őt körbe vevő közösségtől).

2014. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem.

[link]

2014. máj. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
te nem , de én igen
2014. máj. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
utolsó: ?
2014. máj. 11. 19:11
 5/5 Warren Scott válasza:

Ahogy a #2 által mutatott linken is olvasható, az antiszociális jelző, hivatalosan nem illik rád.


Viszont a köznyelvben elterjedt antiszociális viselkedés már annál inkább. Persze ne gondold, hogy ez valami baj lenne. Lehet, hogy neked is eleged lett a folyamatos szerepjátékból, hogy mindig mindenki elvárásainak meg kell felelni.


A suliban egy bizonyos viselkedési formát kell követned, a családi összejöveteleken egy másikat, és így tovább. Akkor érzed csak, hogy nincs rajtad az elvárások súlya mikor egyedül vagy.


Ez teljesen normális, mikor az ember belefárad az egészbe és képmutatásnak érzi az ilyen kötelező színészkedést.

Idővel elmúlhat, ha meg nem akkor mindig lesznek hozzád hasonló "különcök" akikkel jól ki fogsz jönni ;)

2014. máj. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!