Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » (Pszichológia! ) Ha egy 16 év...

(Pszichológia! ) Ha egy 16 év körüli fiatal egy plüss állatot hordoz magával pár éve állandóan, az mit jelent, mire gondolhat, mitől van ez?

Figyelt kérdés
Hosszú történet, egy jóbarát, de tényleg kíváncsi lennék erre. Ha esetleg egy pszichológus írna, és tudna válaszolni, az jó lenne:)

2014. ápr. 16. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az a kabbalája. Megszokta.
2014. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez még nem pszichológiai eset, nyilván olyantól kapta, aki fontos a számára, vagy sima kabala is lehet.
2014. ápr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Aha, pedig úgy tűnik, mintha az lenne. Nem csak visz magával, hanem "bábozik" is vele, mintha a része lenne vagy mi.
2014. ápr. 16. 18:33
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Jó, akkor kérdezd meg tőle. A jóbarátod!
2014. ápr. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De nem merem. Mien már az? De hátha igazatok van, és csak egy kabala, ha mást jelentene, akkor már ide több kell... Remélem nincs baja!
2014. ápr. 16. 18:45
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt csinálom, a Macimmal, 3 hónapos koromba kaptam azóta jön velem mindenhová, szoktam vele, játszani beszélgetni, babusgatni... most biztos sokan kinevetnek én 26 éves vagyok,

jó a kapcsolatom a szüleimmel, a testvéremmel, és egy tökéletes párkapcsolatban élek, de a Macim a legfontosabb,

mondjuk így az utcán nem szoktam hozzá beszélni, nem is viszem magammal minden egyes utamra napközben, de ha jön akkor csak kilóg a feje a táskámból és nézeget :)

Én is kíváncsi lennék, egy pszichológus mit mondana.

2014. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem mered? Én a barátomtól mindent meg merek kérdezni. Miért ne merném? Barátok vagyunk.
2014. ápr. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Jó hallani, hogy Te is csinálod ezt:) kicsit nyugodtabb vagyok, de ha megkérdezhetem, ez csak olyasmi kötődés, mint hogyha a testvéred lenne vagy ilyesmi?
2014. ápr. 16. 18:52
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Visszatérő emlékeket hordoz magával, a plüssállattal együtt. Valami nagyon régi seb, ami még nem gyógyult be, annak a kínját akarja vele csillapítani. Lehet, hogy tudja, ez nem a normális értékrendbe tartozó viselkedésforma, de pszichésen nem képes elengedni az oltalmat nyújtó, védelmező játékot. Gyermekkori trauma, bántalmazás hozadéka lehet, amellyel nincs tisztában a fiatal. Ha csak poénból hurcolássza magával, az csak figyelemfelkeltés célzatából történhet. De tudatalatt szintén fennállhat.


Nem vagyok pszichológus, mégcsak nem is lehetnék az, de valamelyest értek hozzá. Kedves kérdező, ha bármi kérdésed adódna, nyugodtan írj privátot. Addig is beszélgess a barátoddal, próbáld finoman kideríteni az okát, de ne légy türelmetlen. Idővel minden ajtó kinyílik, ha megtalálják a kulcsát.

2014. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

inkább a testvér, anya, apa, és legjobb barát, legszeretnivalóbb tulajdonságai lennének egyben, lehet hogy egészségtelen ez mentálisan, de nekem a legfontosabb. amire nem gondolok soha, de ha elveszíteném abba belehalnék,és ezt tudja is körülöttem mindenki.

Bár így végigolvasva a pársort, ez elég nagy elmebajnak hangzik, de ennyire nem durva igazából, ezek tények, de az életem teljes, és normális, ha mondjuk jönne egy vendég néhány napra nem tűnne fel neki, hogy ennyire kötődöm, csak az, hogy nagy gyerek vagyok :)

2014. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!