Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tesz egy férfit igazán...

Mi tesz egy férfit igazán férfiassá? Egyetértetek a lent írott állítással?

Figyelt kérdés
Sok hölgy vagy fiatal lány véleménye szerint a nőknek az a dolguk, hogy gyereket szüljenek, a férfiaknak pedig a katonaság. Ott válik igazán férfivá az ember. Szerintem nem így van. Miért leszünk attól férfiasak, ha úgy bánnak velünk mint egy rabszolgával és állandó jelleggel parancsokat teljesítünk? Hölgyek válaszát várom, de férfiak is reflektálhatnak a kérdésre.
2014. máj. 23. 10:35
 1/10 Imola Ágnes ***** válasza:

Nem értek egyet az állítással, és a katonaságot sem támogatom. Nem attól lesz férfi egy férfi. Ismerek olyat, aki katona volt, és mai napig egy "nyafogó p*csa", és olyat is aki soha nem volt katonaság közzelében sem, mégis tetőtöl talpig férfi.

Hogy mi tesz egy férfit férfivá? Az hogy felelősségteljes, magabiztos, két lábbal álla a földön, szereti a párját, a gyermekeit, ővja őket, védi, ugyanakkor igazán együtt tud velük élni, dolgozni. Az, hogy nőként gyermeket kell szüljek, szintén baromság. Nőként el kell tudnom dönteni, hogy mikor, kivel és milyen körülmények között vállalok gyereket - már ha vállalok. Ha nem vállalok, attól még nő maradok. Amúgy szerintem párkapcsolatban egy nő annyira tud nő lenni, amennyire a párja férfi.

2014. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Férfinak születik és nem öltözik nőnek. Van p.cse és szőre is. És a hangja is férfias.

A katonaság barbárság. És egy kisgyereket ugyanúgy el kell tudni látnia egy férfinak is, mint a nőnek, még ha szülni és szoptatni nem is tud, a többit tudnia kell.

2014. máj. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A sorkatonaság azért hozzászoktatott ehhez-ahhoz, aminek jó hasznát lehet venni az életben. Én ott sokat erősödtem, konkrétan az első 3 hét után mikor először jöhettek be látogatni hozzám, sírógörcsöt kaptam. Nagyon szenvedtem, mert akkora váltás volt ez az életemben, hogy alig tudtam kezelni, de aztán szépen lassan hozzászoktam, na persze meg nem kedveltem azt a légkört, de nem borultam ki legalább, még akkor sem ha személyes megaláztatásban volt részem.

Na de ha nem csak a katonaságot nézzük akkor én ajánlom neked Csernus munkásságának tanulmányozását, no meg az ő személyéét. Felelősségvállalás, döntéshozatal stb.

2014. máj. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Szerintem van ebben igazság. A katonaság tartást ad a férfiaknak, fegyelemre és tiszteletre tanítja őket. Persze anélkül is lehet egy férfi ilyen. Nem akarok általánosítani de nézd meg a mai tini srácokat. Ecsetfejű cingár trottyos tiszteletlen elkényeztetett éretlen nagy részük, azt hiszik hogy attól lesznek férfiak minél ocsmányabbul beszélnek meg minél többet isznak (persze akinek nem inge nem veszi magára és kivételek is vannak) Szerintem az ilyen nagypofájú kamaszokat is ezzel lehetne, úgymond férfivá nevelni. 21/N
2014. máj. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam erről, hogy a nők szerint a katonaság teszi férfivá a férfit.

Inkább a határozottságot szokták mondani. Talán annyiban köthető a katonasághoz, hogy a kis nyámnyila fiúk is megerősödnek.

Inkább férfiaktól szoktam hallani ezt, hogy vissza kéne állítani a kötelező sorkatonaságot.

Egyébként meg minden nőnek mást jelent a férfiasság.

2014. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azert van benne valami.
2014. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet ezzel az állítással.

Lehet, hogy testileg megerősödik egy nyámnyila srác a seregben, de lelkileg, szellemileg vajon megállja a helyét?

Sok tini az osztálytársak kötekedését, gúnyolódását se bírja. Egy ilyen "nyámnyila" mit fog kezdeni magával, ha a nap 24 órájában össze lesz zárva több tucat másik férfival, akik kényük-kedvük szerint csesztethetik? Az ugráltatásról, és a szidásról nem is beszélve.

Attól talán férfi lesz, hogy a fizikuma sportosabb, de lelkileg nyomorog? És attól megedződik majd a jelleme, hogy folyamatosan ugráltatják?


Szerintem nem ettől lesz férfi a férfi.

Szerintem az a férfi, aki magabiztos, céltudatos, teper, megy előre, a képességeihez mérten a legjobbat hozza ki magáról az előrejutás, vagy a család fenntartása érdekében, legyen akár szellemi, akár fizikai munkás, nem fél megvédeni a szeretteit, és nem hagyja hogy az érzelmei túlságosan befolyásolják, "harcos", de nem a kérdező által leírt értelemben.

Az én szememben nem kevesebb egy vékony srác, mint egy kétajtósszekrény. Nem ezen múlik a férfiasság.


Mindig az a legnagyobb punci, aki a másik férfiasságát akarja a földbe taposni.

2014. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagy mértékben osztom az utolsó válaszoló véleményét. Pontosan ara gondoltam én is, amit a következőkben szeretnék kifejteni. Adva van egy gyengébb lelkületű férfi, aki összetörik a legkisebb dolgoktól is. Ha katonának állna ott az emocionális instabilitása még rosszabbá válna. Sőt olyan iszonyú fájdalmak generálódhatnának benne, ami a későbbi életére is rányomná a bélyegét. Nem mellesleg aki eleve nem szeret sehová sem beilleszkedni, nem fogyaszt alkoholt azt kinéznék. Röviden csak ennyit szerettem volna hozzátoldani.
2014. máj. 23. 22:22
 9/10 A kérdező kommentje:
Még egy gondolat. Bár nem tartozik ide. De kicsit nekem úgy tűnik, hogy ma már annyira az elállatiasodott embereket tartják mintának, hogy nem is vágynak már a nők gyengédebb dolgokra. Érzékenység, szeretetéhség mit sem számít ma már. Legyen vad a szexuális interakciók során, verje meg. Lopjon, csaljon, hazudjon nem számít csak a lényeg, hogy áradjon belőle az önérvényesítés és a férfiasság. Sajnos ez egy erőszakos világ. Bár lehet mindig is az volt.
2014. máj. 23. 22:26
 10/10 anonim válasza:
Az igazi férfi medvét öl és bokorba szarik. A nőnek pedig a konyhában a helye.
2014. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!