Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri bunkókkal barátkozni a...

Megéri bunkókkal barátkozni a karrier érdekében?

Figyelt kérdés

A páromnak nagyon jó munkahelye van, fiatal kora ellenére nagyon jó pozíciót elért, nagyon jól keres.

Mostanában azt veszem észre, hogy olyan emberekkel is barátkozik, akikkel szerintem nem kellene, mert azok csak érdekbarátságok. Más szerinte sikeres és menő szakmabeli emberekkel tartja a kapcsolatot, aki lehet, hogy nagyon sikeresek, de mellette elképesztően beképzeltek és bunkók.

Egy rendezvényen ezekkel "bratyizott", én is megismerkedtem párral, és én nem vagyok az a simulékony természet, egyel vitába is keveredtem. Nagyon előadta magát, én meg egy kicsit helyreraktam, amit nem igazán csípett.

Mondtam a páromnak, hogy ne ilyen emberekre fecsérelje már az idejét, akik emberileg egy nullák és inkább ápoljuk a már meglévő értékes baráti kapcsolatainkat.

A válasza azt volt, hogy ő most ezekkel az emberekkel fontos kapcsolatokat épít a MI közös jövőnkért. Én ezt most még nem érthetem, de pár év múlva meg fogom érteni....



2014. máj. 24. 15:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak ilyen simulékony emberek, akik mindenki bőre alá be tudnak bújni és sok mindent elviselnek a cél érdekében.
2014. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
90%
Szerintem nyalni a karrier érdekében és megalázni magadot a pénzért soha nem volt jó dolog. De ez a mai modern világ jelképe a fagyi és a galamb. Ha nem nyalsz, akkor repülsz.
2014. máj. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nem az a kérdés, hogy vannak-e ilyenek, hanem hogy megéri?
2014. máj. 24. 15:54
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egy Így jártam anyátokkal epizód sztorija?
2014. máj. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ez nem egy film stori, hanem sajnos maga az élet.
2014. máj. 24. 16:01
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen hogy objektív "megéri-e". Ha előre akarsz jutni a karrieredben akkor kötelező. Ha nem akarsz akkor nem éri meg.


Megéri-e karriert befutni?

2014. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
2. itt nem a nyalásról van szó, hanem az olyanokkal való barátkozás akik nem szimpatikusak.
2014. máj. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mit értesz barátkozás alatt.

Nem járnék össze, nem járnék szórakozni olyanokkal, akiket nem szeretek.

De természetesen egy munkával kapcsolatos rendezvényen, konferencián, stb. elbeszélgetek bárkivel. Ebben nincsen semmi rossz. A munkakapcsolatokat, ismeretségeket ápolni kell.

Aki nem képes semmilyen alkalmazkodásra és mindenképpen helyre akar tenni mindenkit, annak olyan munka való, ahol nem kerül kapcsolatba emberekkel.

2014. máj. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%
nem hinném,hogy a munkehelyi dolgaiba bele kéne szólnod.Elég nagyfiú,tudja mit csinál.
2014. máj. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem rendszeres dolog ez, az egyikkel havi szinten összefut egy kávéra.

Nem akarok én beleszólni a dolgaiba, de ez az én elveim ellen van teljesen, és rossz ezt látni egy olyan embernél, akit szeretek. Nehéz összeegyeztetni magamban.

2014. máj. 24. 16:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!