Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan legyek nyitottabb,...

Hogyan legyek nyitottabb, közvetlenebb?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok eléggé visszahúzódó és csendes. Nagyon nehezen nyílok meg az embereknek, mondhatni inkább idővel, valakivel 1-2 év múlva jutok el oda, hogy teljesen magamat adom valakivel meg amint találkozom magamat adom. Ha 3-4 ember előtt kell beszélnem úgy, hogy nem is nagyon ismerem őket akkor már ideges leszek ha meg az osztály előtt kell beszélnem akkor még idegesebb vagyok, lehet, hogy azért mert mindig az jár az eszemben, hogy "ha ezt meg azt mondanám vagy csinálnám vajon mit gondolnának rólam" vagyis rástresszelek arra, hogy ki mit gondol rólam. Mondhatni eléggé kevés embernek adom önmagam, mert ha valaki felszínesen megismer azt hiszi, hogy milyen visszahúzódó, csendes vagyok meg biztos ilyen mindig otthonülő és tanuló, de akik jobban megismernek szokták mondani, hogy nem hitték volna sose, hogy tudok ilyen is lenni. És azt szeretném, hogy nagyjából mindenkinek megtudjak egy bizonyos szinten nyílni. A válaszokat előre is köszönöm és sajnálom ha össze vissza írtam :s
2014. máj. 28. 22:24
 1/3 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy ha idegenekkel ismerkedem akkor jobban megy ha van 1 ember köztük akivel eléggé jóba vagyok és úgy fel tudok oldódni.
2014. máj. 28. 22:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg ember létezik,ezzel együtt rengeteg felfogás.Nem kell mindenki felé nyitnod,csak akivel komolyabb,hosszabb kapcsolatba akarsz kerülni,legyen az barátság,szerelem vagy munkakapcsolat.

Nem szabad stresszelni,főleg nem azért,mert attól félsz,hogy mit gondolnak rólad.

Igazából nem is szabad egyáltalán foglalkozni ezzel.


Miért,ők milyenek?Jobbak nálad?

Mondjuk vegyük azt,hogyha mi ketten találkoznánk,akkor te félnél attól,hogy én mit gondolnék rólad,és fordítva.És ha pont emiatt szalasztjuk el egy új barátság létrejöttét? Ez természetesen egy példa volt.


Vagy mondjuk mész az utcán,ránézel egy fiúra,és azt gondolod róla,hogy nem kellenél neki,de neked ő kellene...és mi van,ha ő is szeretne téged megismerni?Lehet,hogy a fiúk dolga a leszólítás,de a mai világban már nem szégyen,ha a lányok kezdeményeznek(bárhol!).

És akkor lemaradnál egy kapcsolatról?...:(


Ezért kéne nyitnod.Ha ezeket átgondolod,hidd el,sikerülni fog.

Gondold át,hogy bárki is mitől lenne jobb,mint te?Semmitől.Emberek vagyunk!Nem lehetünk tökéletesek.

2014. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm már azért is, hogy értelmes választ adtál és ahogy mondod tényleg igazad van:) Megpróbálok nem rástresszelni a dolgokra. De ma kicsit gondolkodtam és valamiért inkább csak az osztályomban vagyok feszült a többi emberrel annyira még nem is..
2014. máj. 29. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!