Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Belegondolt már valaki abba,...

Belegondolt már valaki abba, hogy miért kell folyamatosan vitáznia az embereknek?

Figyelt kérdés
Én amondó vagyok, hogy amíg másban nem okozok kárt és nem teszek olyan megnyilvánulást ami mást zavarna, addig bármit csinálhatok, ergó tiszteletben tartom mások gondolatait, ha nem értek egyet, nem kötök bele hanem elfogadom a tényt, hogy ő egy ellentétes gondolkodású ember. Akkor erre miért képtelenek olyan sokan? Én ezt nem értem... Mindenki saját magának az ura, csak egy a lényeg: legyen a határ a másik aurája és ne bántsuk szavakkal.

2014. máj. 29. 19:41
 1/5 Warren Scott válasza:
100%

A vitázás alapból nem azt jelenti amit mi, itthon, kis hazánkban művelünk.


A vitának arról kellene szólnia, hogy ésszel és érveléssel, megbeszélünk, *megvitatunk* egy témát;Véleményeket ütköztetünk. Esetleg megpróbáljuk meggyőzni a másikat valamiről.


Persze normál esetben ez kulturáltan, sárdobálás és megemelt hangerő nélkül, egymás véleményének tiszteletben tartásával kellene, hogy történjen.


Arra is szolgálhat, hogy megismerjük egymás gondolkodásmódját.


Igazi barátságoknál az ilyesféle viták kimondottan frissítőek szellemileg, szórakoztatóak és feldobhatják az egész napot.


A magyar vitakultúra viszont - tisztelet a kivételnek - leginkább abból áll, hogy ha neked nem az a véleményed mint nekem akkor az ellenségem vagy és vagy megpróbálom rád erőltetni az enyémet, esetleg keresetlen szavakkal illetem az álláspontod illetve téged.


A másik változat, hogy ha valaki csak egy témát akar körbejárni, az ördög ügyvédje stílusban az enyémmel ellentétes álláspontot képvisel egy vita során, akkor automatikusan támadásnak lesz értelmezve és ismét az előző eredményre jutunk.


Igazán kár, hogy itthon ez így működik, mert a magyar emberek értelmesek. Meglepődnénk néha, hogy mennyit változtatna a világképünkön, ha az érdekes témákat egy-egy jó vitapartnerrel tudnánk körül járni.

2014. máj. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokan veszekedni tudnak, vitatkozni nem. A butaság miatt van, mert annyira agyhalott néhány ember, hogy képtelen ésszerű érveket felsorakoztatni, könnyebb egyből ordítani. Ugye az ilyennel meg beszélni sem lehet, hiába érvelsz jól, meg se hallja a tudatlansága miatt. Kösz, hogy emlékeztetsz milyen buták az emberek. Sokkal jobb lett a napom... :)
2014. máj. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezzel megerősítettétek, hogy vannak hasonló gondolkodású emberek :) mondjuk igazság szerint a leges legjobb volna, ha vitázni sem kéne. Tudom elég közhely, de szeretni kéne önmagunkat, ezzel szerethetnénk másokat és így békében élhetne az ember a Földön. Nem lenne szükség háborúra, fegyverekre, veszekedésekre és még csak vitákra sem. Én amolyan csendes békében ülő típus vagyok, aki nem háborgat mást, míg más nem háborgat engem. Ha tehetném egész nap egy hegy tetején meditálnék és hallgatnám a csendet elmélyülve.
2014. máj. 29. 21:05
 4/5 anonim válasza:

A vita nem az, amiről te beszélsz.


Akkor vita egy vita, ha érveink ütköztetésével sikerül valamit együtt előre mozdítani, valamiféle fejlődést elérni. Minden más, csak felesleges veszekedés, amiből sosem sül ki jó.

Ha meghallod ezt a szót, hogy "vita", máris behelyettesítheted a fentebbi definíciót, legyen szó az élet bármely területéről.


A vita mindenhol vita, és mindenhol hasznos. Aki ezzel nem ért egyet, az még sosem vitázott.

2014. jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De itt nem kéne semmit sem előre mozdítani, minek fejlődni? Miért vágyik mindenki az újra? A jobbra? Szerintem már önmagában a vita is hülyeség... Buddha sem vitázott, hanem leült csendben és meglelte a harmóniát, mi emberek miért nem tudjuk meglelni? Akkor egy magasabb spirituális szintre léphetnénk és szabadságban élhetne mindenki, az nem szabadság, hogy "az egyén maga rendelkezhet vagyonával, szavazati joga van a választásokon stb" nem lenne szükség pénzre, nem kéne fejlődni és nem folynának harcok a világban...
2014. jún. 11. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!