Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek miért tudják...

Ezek az emberek miért tudják sokkal jobban értékelni a magyarságukat, mint sok itthon élő?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=tpn69ywZCqE


Azt látom, hogy ma már szinte "ciki" a nemzeti érzés a fiatalok körében, legalábbis sokaknál. Én nem azt mondom, hogy bármelyik népnél többet érünk, vagy jobbak vagyunk, de legalább nekünk jelentsen valamit az, hogy magyarok vagyunk. Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, szeretek magyarnak lenni, de vannak olyan ismerőseim, akik előtt ezt szóba sem merem hozni, mert egyből megkapnám, hogy ez hülyeség, minden ember egyforma, stb. Persze, de ettől még jó érzés, hogy magyar lehetek. (legalábbis nekem)



2014. jún. 5. 20:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Én nem tudok miért büszke lenni rá jelenleg, az ismerőseidnek meg igaza van, hadd legyen már mindenki magénügye, hogy mennyire (vagy nem) "büszke".
2014. jún. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem magyarnak lenni nem nagyobb dicsőség, mint bármilyen más nemzetiségűnek.
2014. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Tudod, a büszkeség valamilyen érték alapján dől el. Ha valamit minduntalan hangoztatnak, szólamokban hívatkoznak rá ködösen, akkor elkoptatják, elértéktelenítik azt. Az elmúlt két évtizedben pontosan ez történt Magyarországon. Mire kéne büszkének lenni, milyen tettünkre, teljesítményünkre kellene büszkének lenni a hátunk mögötti évtizedeket tekintve ??
2014. jún. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

#2 vagyok, véletlenül lenyomtam az entert, mielőtt befejeztem volna, szóval itt a folytatás:

Amúgy én is szeretek "magyar lenni", de csak azért mert itt születtem, szocializálódtam. Ha nem Magyarországon, hanem mondjuk Franciaországban, Dániában vagy Kanadában születtem volna, akkor arra lennék "büszke". Szóval nem érzem magam különlegesebbnek, és nem is leszek az, attól hogy magyar vagyok.

2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 KedvesPitypang ***** válasza:
60%
Én a felvidéken élek, de Győrben születtem, magyar állampolgár vagyok, és BÜSZKE VAGYOK A MAGYARSÁGOMRA.
2014. jún. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért voltak a történelmünk során olyan dolgok, amikre jó visszagondolni. Akár 48, vagy 56. Jó belegondolni, hogy a szabadságért mennyi mindent hajlandóak voltak kockáztatni az emberek.
2014. jún. 5. 20:48
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Én is magyar vagyok, mégsem hangoztatom, nem tartom ettől többre magam, se mást. De manapság pedig elég nagy divat "magyarkodni", meg leszólni a másikat mert hogy "én magyarabb vagyok mint te" alapon gondolkoznak.
2014. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Itt nem a hangoztatásról van szó, meg nem mások leszólásáról. Miért kell a nemzeti érzést egyből azzal keverni, hogy mi kevesebbre tartunk másokat, meg leszóljuk azt, aki nem magyarkodik? Nézd meg az USA-t. Egy csomó házon kint van a lobogó. Nézd meg Magyarországot. Alig-alig látni egyet, akkor is egyből az jön elő az emberekben, amit ti is mondotok, hogy "na, ez biztos valami nagy divatmagyar". Pedig aztán az amcsik egy keveréknép, van ott angoltól elkezdve francián át minden. Mégis tudnak nemzetben gondolkodni és büszkék tudnak lenni.
2014. jún. 5. 21:03
 9/14 anonim ***** válasza:
Az USA-ban 2x annyit keresnek az emberek, mint itt. Hidd el ha holnapról itt is 2x több fizetés lenne sokkal több ember vallaná magát büszke magyarnak.
2014. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, számomra ez nem pénz kérdése.
2014. jún. 5. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!