Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az emberek miért tudják...

Ezek az emberek miért tudják sokkal jobban értékelni a magyarságukat, mint sok itthon élő?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=tpn69ywZCqE


Azt látom, hogy ma már szinte "ciki" a nemzeti érzés a fiatalok körében, legalábbis sokaknál. Én nem azt mondom, hogy bármelyik népnél többet érünk, vagy jobbak vagyunk, de legalább nekünk jelentsen valamit az, hogy magyarok vagyunk. Én büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, szeretek magyarnak lenni, de vannak olyan ismerőseim, akik előtt ezt szóba sem merem hozni, mert egyből megkapnám, hogy ez hülyeség, minden ember egyforma, stb. Persze, de ettől még jó érzés, hogy magyar lehetek. (legalábbis nekem)



2014. jún. 5. 20:35
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nagyon is igaza van a másik hozzászólónak, mert az. Most nem akarok belemenni a fröcsögésbe mert páran tuti leszólnak majd hogy minden ember maga szerencséjének a kovácsa bla bla...de mit adott ez az ország a legtöbb embernek? Azt amit pl az USA adott a sajátjainak? Szétnézek és azt látom hogy az emberek feszültek, idegesek, és épp ebből kifolyólag megy a széthúzás. Vedd alapul ezt a fórumot is, ok tudom hogy ez nem mérvadó, de itt is mi van? Akinek jobban bejött az élet, az egyből osztja a másikat ha az panaszkodik, mert hogy hülye voltál. bezzeg én ezt tanultam, míg neked büfé szakod van, ide kellett volna menni, ezt kellett volna csinálni. Megy az oltás. Másik véglet is van persze, a fájdalommal teli megkeseredett emberek, akiknek már egy pozitív gondolatuk sincs szerintem...Én is voltam már lent is, meg fent is, de én igyekszem hogy az empátia soha ne halljon ki belőlem azért..Na sok ember ezt már rég bukta

:( Na mindegy egy szó szó mint száz, más országokban úgy vélem nincs ez így. Tudom hogy ott sincs egy utópia, meg csodaország, de a jobb élet miatt az emberek is odafigyelőbbek, így könnyebb táplálni a nemzeti érzéseket is, őrizni a hagyományokat, kicsit odafigyelni egymásra stb...Bocs hogy hossz lett :)))

2014. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azért mert sz*r a helyzet nem az országot kell hibáztatni és utálni. Eddig eljuthatott volna mindenki, akiben van némi értelem...

Inkább azokat az embereket kéne, akik idáig juttatták. De hát mi még istenítjük is őket, hát ez kell ide.

2014. jún. 6. 15:41
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én egyetértek veled. Több száz évre visszavezetve magyarok/székelyek az őseim, és büszke vagyok rá.

Csodálatos ez az ország, ha a Trianon előtti területeket nézzük, rengeteg ásványi kincs, bánya volt itt, de még most is. Ha valakinek magyarázni kell, hogy miért legyen büszke, az már gond.

Gondoljatok bele, kik a büszkék? Angolok, amerikaiak, franciák, stb... szeretnénk, hogy olyan legyen a hazánk (gazdaságilag stb.), mint az övék? gondolom, igen. Nézzük meg, kik nem büszkék. Pl a románok. Szeretnénk olyanok lenni? Nem.

Ebben az országban hatalmas probléma a cigányság jelenléte, akik segélyből rablásból tartják fenn magukat. És ezért is vannak rossz véleménnyel rólunk, mert bárki jön ide, cigánnyal tuti találkozik, akkor meg az esetek 90%-ban rossz véleménye lesz.

2014. jún. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

"Ebben az országban hatalmas probléma a cigányság jelenléte, akik segélyből rablásból tartják fenn magukat"


most olvasom, kicsit félreérthető lett. Nem arra célzok, hogy az összes cigány ilyen, hanem arra, hogy vannak ilyenek

2014. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!