Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudok javítani a...

Tbenyo kérdése:

Hogyan tudok javítani a dadogásomon?

Figyelt kérdés
Egyszerüen egyre rosszabb, magyarul és németül is dadogok. Egy éve, másfél evvel ezelőt szinte teljesen eltünt. Azóta annyi változott hogy reggel fél 7-től, délután 5-ig dolgozok, amikor hazajövök még edzek, beszélgetek vagy tanulgatok valamit. A munkahelyem a maréknyi kollégám nem éppen kedves, de nem is nagyon érdekel, mert a segitségük nélkül is eltudom végezni a munkám. Amikor valami velem egykoru fiatallal vagyok, és nem vagyok fáradt és valahol szokozunk, egyszóval nagyon jól érzem magam, akkor szinte teljesen eltünik. Mit tudok tenni hogy könnyebb legyen? A h hang az n és v ami legöbbször nem jön. Néha átgondolom hogy mi akarok mondani de mégis ott állok én dadogok. Az meg lehetetlen hogy minden h n és v betüs szót kerüljek. Állitólag a hangos olvasás vagy a tollbamondás segit. Ti szerintetek mit tudok tenni?
2014. jún. 5. 21:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Így igaz, az segít, olvass minél többet, lehetőleg hangosan. Egyébként szerintem logopédus tudja orvosolni a problémát. De azt is hallottam, hogy a dadogásnak lelki eredete is lehet, így nem ártana elmenni egy pszichológushoz sem. Ma már egyáltalán nem számít "gáznak" vagy cikinek (ha esetleg tartanál ettől), úgyhogy szerintem bátran keress fel egyet. Mielőbbi javulást kívánok :))
2014. jún. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Király beszédét.
2014. jún. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hallgass! :) Ez 100% működik, bár a mellékhatásai beláthatatlanok... :)


Ami viszont tényleg beválhat: lásd be és fogadd el, hogy ez marad, ez lesz. Egy kicsit se zavarjon! Mennyi embert nem zavarnak sokkal komolyabb hendikepjeik, és még csak nem is feszülnek rá, hogy kicsit tegyenek ellene! Akkor már egy kis szünetet te is tarthatsz, nem?


És enyhülni fog. És bizakodni kezdesz. És rájössz, hogy nem akarni kell, elég ha vágysz rá (na nem görcsösen...) és hagyod. Hagysz időt, és hagyod, hogy ha akar, javuljon, ha akar, romoljon. Elmúlni nem fog, bár nem lehetetlen természetesen, hogy mégis el fog. Éljenek a dadogósok!

2014. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!