Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehet ezen javítani, vagy már...

Lehet ezen javítani, vagy már ez fogja meghatározni az életemet?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint csöndes és visszahúzódó vagyok, általában nem is szeretek a kelleténél többet kommunikálni az emberekkel. Barátaim alig akadtak, mivel nehezen tűröm meg az emberek állandó közelségét (teher az egész számomra).

Gyerekkorom félig-meddig rendben zajlott le, csak az általánosban akadt gondom a kiközösítéssel (sovány és magas). Voltam kollégista, dolgoztam ilyen-olyan helyeken, de sosem sikerült rendes kapcsolatokat "kiépítenem". Szinte az egész életemre jellemző ez a magányosság, és fogalmam sincs, hogy mi az oka. Túlságosan is megszoktam, ezért már csak ritkán aggodalmaskodom miatta, de akkor is tudom, hogy ez így nem lesz jó.

F/23



2014. febr. 14. 22:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Mostanában mindenki azt írja,hogy nagyon magányos.Én is az vagyok.

Kezdjél el mozgolódni,mert ha most ilyen vagy később mégúgysem fogsz nyitni!

Azon gondolkodtam,lehet felkeresek egy hahota klubot,tudod,ahol kötelező nevetni,lehet tök jó az egész.

2014. febr. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ásd bele magad egy MMORPG játékba. Ha most hozzákezdesz akkor mire kijönnek a teljes valósághű játékok (kiterjesztett valóság, már benne leszünk teljesen a játékba, érzékelünk stb.) akkora már benne leszel egy közösségbe akikkel majd élheted utána a mindennapjaid. Egy "teljesen valósághű" virtuális világnak lehetsz majd része. Ha az elmúlt évtized fejlődési ütemét nézzük akkor kb. még 5-10 év és valóságos lesz.

Én már most arra készülök. Célom, hogy minél előbb elérjem pénzügyileg a totális függetlenséget, hogy utána életem végéig beletudjak majd merülni a eme ember alkotta csodákba és végre eltűnjek a valóság szennyéből.

Egész életemet ott fogom tölteni, csak enni, aludni, edzeni és a "dolgomat intézni" fogok lecsatlakozni a szerverről.

A lényeg, hogy legyen elég pénzed, hogy fenn tudd tartani magad (ha van egy kis sütnivalód és nem sajnálod a sok agyhalottat akiket kilehet zsigerelni, akkor nem nehéz összeszedni ekkora összeget).


Láthatod, hogy nem egyéni problémád van. A mi "fajtánk" a modern társadalomban kialakult "közössége". Nincs ezzel semmi probléma, csak jelenleg a társadalom azt sugallja, hogy ez gáz. Valamiért az elfogadottabb, hogy az emberek heti szinten lerészegednek és az utca közepén okádnak, ők nem tekintik magukat abnormálisnak. Mi mivel vagyunk alábbvalók?

Egyenlőre sokan még nem tudják elfogadni a "magányt" és nem saját, hanem a társadalom által sugallt szemüvegen keresztül vizsgálják magukat. Pedig, ha megnéznék magukat akkor látnának, hogy nem olyanok amilyenek akarnak lenni.

Én például kiskoromtól magamnak való vagyok. Emlékszem már óvodában ki közösítettek, utána általános iskolában sem voltam barátaim csak a vége felé, de akkor is csak hátul kullogós voltam. Középiskolában megint csak nem voltak barátaim csak néhány beszélgető partner akikkel iskolaidőben kommunikáltam. 1 év telt el azóta és semmi sem változott, szerencsére most esti tagozatos képzésre járok (és csak 2 éves) így nem kell napi szinten emberek között vegetálnom.


Szerintem ez a helyzet, ne akarj más lenni. Persze, ha, ha vágysz rá hajrá, de, ha ezek után sem jön össze akkor fogadd el.

2014. febr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg hol tartanak jelenleg a játékkonzol fejlesztésnél:


oculus rift


http://www.youtube.com/watch?v=INDKNA7kXoo


[link]


Gondold el csak egy lépés, hogy összekapcsolják az agyi kutatások által elért technikával. Onnantól kezdve olyan világban élhetünk amiben akarunk, hihetetlen lesz. Nem hiába csatlakoztak nagyobb nevek is az OR fejlesztéséhez.

Gondolkodás terén pedig előre kell lépnünk és követni a technológiát.

2014. febr. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!