Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elmenjek egy egyhetes táborba...

Elmenjek egy egyhetes táborba tele idegenekkel?

Figyelt kérdés

Egy hetem van még eldönteni.

Tanulós tábor, de közben lesz egy csomó közösségi program, és emiatt tartok tőle, mivel egy csendes, visszahúzódó lány vagyok, aki beszélni is alig tud idegenekkel. :/ Tavaly nyáron is próbáltam feszegetni a határaimat, kilépni a komfortzónámból, neten keresztül új embereket ismertem meg, akikkel aztán találkoztam is. Az nagyon jót tett, de úgy érzem, ez a tábor túl nagy falat lenne. Nem akarok kívülálló lenni, nagyon félek tőle, hogy ez lesz. :/

És nagyon sok olyan program lesz, ahol lehet kényelmetlenül fogom érezni magam. A súlyom miatt is frusztrálva érzem magam, a Balaton közelében lesz a tábor, és ugye tuti éjjel-nappal fürdeni fognak a többiek, én meg egyrészt nem tudok úszni, másrészt duci vagyok. Már javában fogyókúrázom persze.


2014. jún. 7. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy menj el!! Kapcsolatokat is tanulni kell, és ez most jó alkalom.

Úszni majd megtanulsz, ducikat is lehet szeretni, ne aggódj!

Kezd hozzá a csomagoláshoz, ne szalaszd el a lehetőséget!

2014. jún. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Július közepén lesz a tábor, a jelentkezési idő tart még egy hétig. :)

Kösti a biztatást. :)

2014. jún. 7. 17:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is menjél...én sem tudok úszni, mégis voltam pár táborban, ami a Balatonnál volt, mégis jól éreztem magam! Jó szórakozást, és próbálj meg nyitott lenni! ;)
2014. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Annak alapján, amit az elején írsz azt mondanám, hogy igen menj el :) Szerintem sok mindent elég jól látsz. Úgy tudsz előre lépni, ha olyan helyzetbe hozod magad, amiben korábban nem voltál otthon. A kulcs itt az, hogy ne akarj megfelelni. Akkor is érezheted magad jól, ha nem sokat beszélsz. És akkor is ha kívül álló vagy. Gondold el ott van valaki, aki nem beszél sokat senkivel, de teszi a dolgát és látszik rajta, hogy a helyén van és nem fél. A gond az, ha félsz, hogy mások mit gondolnak, ha arra gondolsz, hogy milyennek tűnsz nekik.


Amit még fontos, hogy érts az, hogy jó közösségi ember legyél(ha ez szeretnél lenni) az részben gyakorlásból jön. Emberek között tudod megtanulni nem otthon. A lényeg itt, hogy ha valami bénát mondasz attól ne ijedj meg, ne fagyj le ezért. Maradj laza. Továbbra is érezd jól magad. Esetleg nevess is ezen. Vagy csak menj tovább.


Egyébként az úszás is jó példa ehhez. Csak úgy tanulhatsz meg úszni, ha bemész a vízbe, ahol ugye kezdetben bajba leszel, mert nem tudsz úszni. Gyakorolni kell az idegen közegben. És nem parázni azon, hogy nem megy.


Viszont az, hogy most nem tudsz úszni és esetleg a külsőd nagyon frusztrál az egy nehezebb sztori egy balatoni tábornál. Akkor van értelme lemenned, ha le mersz vetkőzni és ha mersz fürödni így, hogy nem tudsz úszni. Táborban nem lehet úszást tanulni esetleg?


Amúgy meg fogyj le. És kezd ma.

2014. jún. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Menj el,hidd el jól fogod magad érezni!
2014. jún. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Menj el! Gondolom, nem te leszel ott az egyetlen, aki nem ismer senkit, és szerintem duci emberek is vannak még rajtad kívül. Nem lesz gond az ismerkedéssel, hidd el, sokan lesznek még hasonló helyzetben, mint te!
2014. jún. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Ez egy ilyen országos tábor, tehát tényleg nem nagyon fognak mások sem ismerni senkit.

Nem ma kezdem a fogyókúrát, ez a negyedik napom épp. Tehát teszek róla. :) És nem is a tábor miatt kezdtem, arról ma értesültem csak. :D

2014. jún. 7. 18:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, eldöntötted már?

Egyébként szerintem menj el, én a gólyatáborral voltam így, komolyan nagyon rettegtam, mert általánosban sokat csúfoltak, volt, amikor így szószerint a fél suli ellenem fordult, stb...és hát azóta is picit félek így az emberektől, meg minden :/ És én is rettegtem, mi lesz a táborban, ki fognak megint közösíteni, kiröhögnek, ilyesmik, de végül rávettem magam, mert megtudtam, hogy ottlesz pár tanár, akiket már ismertem a sulimból, mert jártam hozzájuk felkészítő szakkörre a felvételi miatt. És végül nem bántam meg, mert habár a saját osztályomból nem is, a másik osztályból sikerült pár emberrel összebarátkoznom :) Pedig én se vagyok vékony, ráadásul elég csúnya is vagyok, mégis voltak, akik ezek ellenére is szóbaálltak velem. Szóval nyugi :)

16/l

2014. jún. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hogy menj el.

Kiskorod óta ezt kellett volna tenned, akkor most nem lenne ilyen gondod.

Mi 8-9 éves korunktól kezdve folyamatosan táborokba jártunk, marha jól éreztük magunkat, és sosem volt beilleszkedési problémánk.

Te ebből valamiért kimaradtál, de most itt az ideje, hogy pótold!

2014. jún. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jól van ügyes vagy! Arra figyelj, hogy ha esetleg ki is zökkensz az új étkezési mód megszokásában, attól se ess esetleg kétségbe, hanem amint észre vetted, hogy mi történt simán mindenféle szomorkodás nélkül térj vissza ahhoz amit akarsz. Általában ezt rontják el, hogy ha gond van azt mondják, hogy jó akkor most már mindegy nem sikerült. Pedig csak vissza kellene térni és folytatni azon nyomban.
2014. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!