Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A média mennyire tudja befolyá...

A média mennyire tudja befolyásolni az ízlést?

Figyelt kérdés

Amit az ember lát a médiába az lesz a divat, jó, szép.

pl.: Tehát ha ott sovány embereket mutogatnak, akkor a soványság lesz a menő, ha ott kövéreket, akkor az. stb


2014. jún. 10. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A legteljesebb mértékben képes rá. Sajnos.
2014. jún. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nagyobb mértékben, mint kivánatos
2014. jún. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kéne egy igazi rocksztár aki szembeszáll
2014. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A legteljesebb mértékben. Nézd csak meg, kikért rajonganak a mai fiatalok. Kreált sztárok. Justin Bieber és a hasonlók. Nem alkotnak semmi maradandót, pár év alatt eltűnnek, ahogy megöregszenek. Jönnek újak. Csak lehessen velük reklámozni a legújabb swag yolo meg hasonló divatot, hogy minden tizenéves úgy öltözzön. És lásd, működik is.
2014. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon nagy mértékben.

A tudatalattit célozza meg, évtizedeken át kondicionálja szokásainkat, viselkedésünket, preferenciáinkat, nagyon profi pszichológusok dolgozták ki a millió trükköt, amit használnak. Még azokra is valamennyire hat, akik elutasítják a mainstream médiát. Én nem tévézek, a reklámok blokkolva vannak a böngészőmön, bulvárral olyan szinten nem foglalkozok, hogy meglepődnek az emberek, mennyire nem vagyok képben ki-kicsoda-micsoda, de még én se merném állítani, hogy immúnis vagyok rá.

2014. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Mivel előttem már írtak a hírességek és a divat majmolásáról, leírok egy sajátos példát, amin keresztül láthatod mekkora a befolyásoló erő.

Régen ugye az volt a módi, hogyha két ember szereti egymást, elkötelezik magukat, összeházasodnak, és így tovább. Aztán pár éve egyik sztárocska elkezdte, hogy ő nem házasodik, mert neki "nem fontos a papír" számára. Ezt folyamatosan átvette a haza "sztárvilág" (emlékszem valami kis nyikhaj mondta egyik reggeli műsorban). Aztán szép lassan a hétköznapi emberek is. Ha megkérdezel 10 embert az ismeretségi körödből, 7 ember azt fogja válaszolni, hogy nem szeretne házasságot senkivel, és minimum 3 fogja közülük mondani a "nekem nem fontos a papír" szöveget. Ilyen szinten átmossa az emberek agyát a média.

Nem állítom, hogy a házasság intézménye jó vagy rossz lenne, egyszerűen csak egy példát írtam.

2014. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire:

[link]

... régen az ilyet bedobták volna egy működő vulkánba, ma meg egyenesen éljenzik.

2014. jún. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Fish1 ***** válasza:
Emberfüggő. Van, aki aszerint él és azokat a cuccokat veszi, amit folyamatosan reklámoznak. Én pl. nem követem a divatot, olyan cuccot veszek, amiben jól érzem magam és nem értek egyet azokkal a hülyeségekkel, hogy vegyél drága cuccokat, attól majd boldog leszel. A reklámokat nagy mértékben száműztem az életemből (tv, internet), mert idegesít, hogy mindenhol belenyomják a pofámba.
2014. jún. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elég csak megnézni az aktuális divat "sztárokat" és az őket követő divatmajmokat.


Kedvenc példám az Éjjel-Nappal Budapest...kb a beharangozóját láttam egyszer, az is fájdalmasan agypusztító volt. És mikor beindult, minden 2-ik albérletes kérdés az volt hogy tényleg ilyen az élet Pesten? Meg hol találhatna ilyen lakótársakat, satöbbi...

2014. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jelentős mértékben, de nem úgy, ahogy itt sokan leírják, mert az csak az elsődleges hatás. Ha bemutatnak egy új sztárocskát, akkor X ember rajongani kezd érte, 2X ember gyűlöli, 5X ember, pedig függetlenül attól, hogy tudatosan mit gondol róla, átvesz tőle új szokásokat.
2014. jún. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!