Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti hisztek abban hogy mindenki...

Fényember kérdése:

Ti hisztek abban hogy mindenki vissza kapja azt amit másokkal tesz? (akár jó, akár legyen az rossz)

Figyelt kérdés
Ha igen akkor miért (van valami sztoritok ezzel esetleg) ha nem pedig akkor miért nem? ..csupán csak érdekel mások hogy gondolják ezt :)

2014. jún. 15. 15:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez nem közért. Nem annyit adok amennyit kapok.
2014. jún. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
nem, mert az a tapasztalatom, hogy a gaz él mindig a legtovább, ha érted mire gondolok. sajnos nem törvényszerű a "karma". Sok ember él úgy le egy egész életed, hogy mindenkit megnyomorított maga körül de ebből semmi nem érte utol.
2014. jún. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehetségesnek tartom, bár nem mindig közvetlenül jön a következmény.

Nekem volt, hogy kirúgattak egy munkahelyről, fél évvel később az is repült, aki megtette, ez mondjuk elég közvetlen volt.

De velem is volt, hogy valaki rosszat tett velem és nem tudtam felfogni, hogy miért és úgy voltam vele, hogy én ilyet soha nem tennék mással, aztán eltelt hét év és sajnos de, legalábbis hasonlót. Lehet, hogy én is visszakapom ezt a rosszat, pedig egyszer már megtörtént velem, vagy akivel nem voltam korrekt, viszi tovább a vonalat, nem tudom.

2014. jún. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt azt tapasztalom, hogy a szemetek élnek és virulnak, míg a rendes emberek szívnak. Ezt csak mondjuk magunknak, hogy ne érezzük magunkat olyan pocsékul.
2014. jún. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

A rossztett anélkül is önmagában hordozza a büntetését, ha az nem látszódik kívülről. Aki gonoszságokat követ el, az minden egyes cselekedete után egyre mélyebbre süllyed. A tudata egyre torzabb lesz, képtelen lesz a szeretetre, ami pedig a legfontosabb és a legszebb dolog egy ember életében. Ez már önmagában büntetés. A rombolás miatt képtelen lesz alkotni, teremteni, ez pedig a másik fontos dolog.

Szóval lehet, hogy nem látványosan kapja vissza, hogy az ellopott javakat nem lopja el tőle más, lelkileg mégis torzzá és szörnyeteggé válik. Még ha ez kívülről jó életnek is tűnik, nem az.

2014. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a saját életemmel így vagyok, de ahogy látom másokét már egyáltalán nem... Valahogy én mindig visszakapom a rosszat, de akik velem tesznek rosszat esetleg másokkal azoknak kajak jó a élete, f@ szom sem tudja...
2014. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem.

A szemétládák mindig mindent megkapnak, a jó emberek pedig szívnak.

Nagy baromság ez a karma izé, semmi alapja nincsen. Nem is értem, hogy honnan létezne, amikor a világ arra alapul, hogy a jobb képességű fennmarad, a rosszabb pedig bukik.

2014. jún. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ez a szülőkre igaz, és a gyerek azt adja vissza később, amit kapott. Általában ezeket az embereket nem látogatják a gyerekeik idős korukban, mert a gyerek azért nem felejt, és az ilyen szülők, ahogy idősödnek, még gonoszabbá, még elviselhetetlenebbé válnak, mert egyre jobban kiütközik a valódi énjük.
2014. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

nem..én valahogy úgy érzem, mindig többet adok, mint amennyit visszakapok...ilyen volt pl. az, amikor egy gyerekkel, akit én barátomnak hittem, beszélgettem skypeon és mondtam, hogy szeretnék mondani valamit, amit eddig nem nagyon mondhattam el senkinek. és mondtam, hogy szeretném felhívni és szóban elmondani, mert nagyon bonyolult és hosszú dolog és nem akartam órákat írosgatni...erre elkezdi, hogy most nincs kedve szóban beszélgetni, kérdeztem, hogy miért, de csak annyit mondott, hogy mert nincs kedve. és utána kérdezgettem, hogy de komolyan, mi baj van, erre lecseszett, hogy menjek anyukámékhoz vagy valaki máshoz, akit kicsit is érdekelik a problémácskáim :) ja és azt tudni kell, hogy előtte hetekig én vigasztalgattam, amikor a ribânc barátnője otthagyta...pedig engem is éppannyira érdekelt a volt barátnője, meg a depressziója, amikor már 1 órán belül kb 8-adjára mondta, hogy felvája az ereit, stb (amúgy soha nem merné megtenni), mint amennyire őt az én problémácskáim -.-

16/L

2014. jún. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tapasztalom, hogy nem működik.
2014. jún. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!