Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért annyira bizalmatlanok...

Miért annyira bizalmatlanok az emberek idegenekkel szemben, hogy még csak simán beszélgetni se akarnak velük?

Figyelt kérdés

Főleg interneten, ráírok valahol egy idegenre mondjuk egy olyanra akit azért már láttam élőben, de sose beszéltem vele, az talán nem is válaszol, de ha mégis, beszélgetni biztos nem lesz hajlandó. Pedig én nem kérem tőlük, hogy adjanak ki nekem mindenféle személyes adatot, csak egyszerű beszélgetés.

Miért ilyen bizalmatlanok és zárkózottak interneten, mi bajuk lehetne egy sima beszélgetésből?


2014. jún. 21. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok félős tipus,irj csak egy privit...:D
2014. jún. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kérdés hol teszed.


"Társkereső" húspiacokon csak azoknak írnak, válaszolnak aki előnyös arcszerkezetű. Facebookot meg az emberek többsége személyesen kezeli.


Elmondom én mit gondolok:

- Ismeretlen ír rám, tuti valamit kérni akar.

- "Csak beszélgetni" se kedvem, se időm.

- Neten még ismerősökkel is minimálisra redukálom a beszélgetéseket, mert minek csevegjek feleslegesen, akkor inkább üljünk össze 1 órára, megbeszéljük amit kell, és mindenki mehet tovább.


Lehet bizalmatlanság, de az utcán is utálok leállni beszélgetni, vagy tömegközlekedésen. Egyrészt jogos a távolságtartás, meg 90% épp kunyerálni akar valamit, vagy nekiáll a fél életét elmesélni...ami még akkor sem mindig érdekelne has ismerős, nem hogy ismeretlen.

2014. jún. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem véletlen. minél elidegenedettebbek az emberek egymástól, annál jobban manipulálhatóakká válnak.
2014. jún. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Normális esetben senki nem ír rá ok nélkül egy idegenre, hacsak nem csajozni akarnak: ilyet csak a nagyon magányos, lelkibeteg, kétségbeesett emberek csinalnak, akiknek az életben nincs egyetlen barátjuk sem. Ekkor viszont felmerül a kérdés, hogy mi a francért ápolgassam én egy velem egynemű, valamiért problémás ember lelkecskéjét..?
2014. jún. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4es

Te talán sose cseteltél? csak barátokkal kommunikálsz? És a barátok hogy lesznek? Úgy hogy ismeretleneket szólítunk meg vagy szólítanak meg minket... de ennyi logikád nincs, hogy erre rájöjj..

2014. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!