Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajták bizalmatlan...

Melyik kutyafajták bizalmatlanok ösztönösen az idegenekkel?

Figyelt kérdés
Tehát a velük született bizalmatlanság érdekelne,nem agresszivitás.Ha létezik ilyen..Köszi előre is a válaszokat.
2011. okt. 10. 10:57
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
Hát szerintem a collie-típusú juhászkutyákat és a retrievereket leszámítva nagyjából mind ilyen.
2011. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:
Kösz a választ.Azért kérdem,mert pl. olvastam,hogy az Argentin Dog a kutyákkal szemben domináns,bizalmatlan,de emberekkel barátságos,ugyanúgy az Amstaff stb.is...Normális idegrendszerű kutyákra gondolok.
2011. okt. 10. 11:06
 3/42 anonim ***** válasza:
Csau-csau nagyon egygazdás, tehát gondolom, hogy ő elég bizalmatlan fajta.
2011. okt. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Hát,elég sokféle fajtára gondoltam,hogy esetleg bizalmatlan ösztönösen,de a csau csau-ra nem...De lehet benne valami igazság...
2011. okt. 10. 11:15
 5/42 anonim ***** válasza:
Csau-csau tényleg bizalmatlan.. Van egy kutyus a lakótelepen, ismerjük egymást már egy ideje, de nem engedi a világ minden pénzéért sem, hogy megsimogassam..
2011. okt. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
Nekem pont a pásztorkutyákkal kapcsolatban tapasztalatom, hogy bizalmatlanok idegenekkel szemben. Ők nagyon egygazdásak, nem szívesen barátkoznak senkivel. Ismerek jónéhány bordert, meg aussiet, egyetlen egy van közöttük, aki hagyja magát simizni idegennek. Más kérdés, hogy ezeknek a fajtáknak a munkaigénye kb. kielégíthetetlen, ezért nem is szoktam őket senkinek ajánlani.
2011. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:

mit értesz az alatt, hogy bizalmatlan, de nem agresszív?...


ez nagyon helyzetfüggő...

az én közép-ázsiaim például a világon mindenkivel bizalmatlan a családon kívül, de ha megérzi, hogy valaki csak rosszra gondol,máris agresszív lesz.

(most épp azon dolgozunk a kutyasuliban, hogy csak parancsra támadjon, de ennél a fajtánál szerintem ez halva született ötlet...)

2011. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Pont azt értem,amilyen a kutyád,Utolsó.Bizalmatlan,és ha támad az idegen,agresszív a kutya.De a nyugodt,kedves idegenekkel se pacsizzon le,legyen távolságtartó,a simogatást csak a gazditól,családtagoktól várja.Ne minden kedveskedő emberkétől....De ne is harapjon mindenkit,aki a szeme elé kerül,gyerek,öreg stb.,mert az már idegbaj,ok nélküli agresszió.Tudom,hogy a nevelésen is nagyon sok múlik,de egy erre nem megfelelő genetikával rendelkező kutyát mind nevelhetsz reggeltől estig......
2011. okt. 10. 12:41
 9/42 anonim ***** válasza:

A bullmasztiff pont ilyen, amilyet leírtál.

Kölyökként mindenkivel barátkozós, közvetlen, aztán eljön az a pont, amikor "ráébred", hogy ő bizony őrző-védő és csak a gazdája és a családja lesz a szent számára. Keress rá a neten, hogy mire tenyésztették ki! :) Ő volt az éjszakai erdő őre...

2011. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
68%

A közép-ázsiais vagyok.:)


Akkor szinte az összes pásztorkutya ilyen.


Én elég sok bordert ismerek, hát finoman szólva nem bizalmatlan senkivel sem...

A border terelő kutya, a feladatának az ég világon semmi köze a nyáj ŐRZÉSÉHEZ.

Arra külön kutyák vannak.:)


A közép-ázsiai meg nem terelő (bár vele teheneket is tereltetnek néhol), hanem őrző - tehát juhász kutya, bár újabban harcikutyának is használják (csak úgy megsúgom, egy pitbullt röhögve tép szét.).


Sajnos, kezd divatba jönni, és boldog-boldogtalan ilyet akar.

Már régóta nagy álmom, hogy tenyésztő legyek, de rájöttem, a magyarokra kár elpazarolni ezeket a kutyákat.:(

(Persze tisztelet a kivételnek.)


Annyi kájost ismerek (sajnos), aki beszerezte a kölyköt, aztán rájött, hogy nem bír a kutyával, és hátralévő életében egy sz.ros kennelben tartja inkább, mert nem meri sétáltatni...

(Amitől a kutya végképp elvadul, esetleg meg is őrül.)



Csak, és csakis akkor válassza valaki a közép-ázsiait, ha biztosítani tudja számára a mindennapi óriási sétákat lehetőleg póráz nélkül, 100%-ig kihalt területen.

A kertben is legyen szabadon, tilos kennelbe zárni.


És jobb falkában tartani. (a többi kutya lehet más fajta is.)

Cicákat, stb. nem bánt, egerészni szeret.

Nagyon kevés kajával beéri, de ha jót akarsz, az a kevés kaja nagyon jó minőségű legyen. (Happy dog vagy Acana. Nem Royal canin meg a többi hülyeség, csak ez a két fajta táp jó ennek a fajtának.)

1,5 éves koráig ne futtasd.

Soha, de soha ne fenyítsd, ne rángasd, ne tegyél rá szögest...

Ezt a kutyát úgy sem fogod tudni csak fizikai erővel visszatartani, ha igazán nekiindulna.

Viszont a kedvességért nagyon hálás. Nem ismerek olyan kájt, aki a gazdája ellen fordult volna.

Őrző-védőre eszedbe ne jusson elmenni vele, pont elég ösztönnel rendelkezik így is.

Kutyaiskolába járatni kb. felesleges, csak a behívást kell tudnia, de azt nagyon.

És amúgy sem az a fajta kutya, aki németjuhászként figyeli a kis gazdi minden kívánságát...

megvannak a maga önálló gondolatai...:)

Az agilityt és egyebeket felejtsd el...:D



Ha ezeket betartod, lesz egy ilyen kutyád:


- végtelenül hűséges

- a családot 100%-osan megvédi, ha van kisgyerek, és átjönnek hozzátok játszani, ne hagyjátok őket felügyelet nélkül, mert a kutya egy játékra is azt hiheti, megtámadták az ő "falkatagját", és a többit a fantáziádra bízom.

- a család gyerekei egyébként nyúzhatják, nagyon békésen tűri.

- végtelenül nyugodt, a kunyerálás nála kimerül annyiban, hogy max. leül melléd és csendben figyel.

(elég sok közép-ázsiaim volt már, az összes így viselkedett.)

- szeret a gazdái közelében lenni, de nem nagyon bírja a bezártságot. az enyéim csak a legnagyobb hidegben hajlandóak bemenni a kutyaházba.

- szeretik, ha jól végigmasszírozzák őket, de inkább csak eltűrik...:)

Idegeneknek jobb, ha nem engeded, hogy nyúlkáljanak felé.

- nagyon ellenálló, az én egyik szukámat egyszer megmérgezték, másnapra semmi baja nem volt. az orvos azt mondta, csoda, más kutya már rég meghalt volna.



amire figyelj:

nem feltétlenül a minél nagyobb kutya a jó kutya...

a türkmének pl. az alom legnagyobb és legkisebb kölykeit agyonvágják - nyilván nem véletlenül.

ezért sem érdemes szaporítóktól venni, de még a tenyésztők között is vannak majmok, akik a méretre mennek rá.


Ez a kutya sokkal keményebb, mint a kuvasz, a kaukázusi, vagy a moszkvai őrkutya.

10-15 kilóval több izom, 20 fokkal nagyobb hőtűrés, legkisebb kajaigény, és a legnagyobb állóképesség.

ráadásul a kuvasz általában sokkal önfejűbb, a kaukázusi pedig sokszor túl barátságos.


ha nem egy agility-zseni gyerekek-kedvence kutya kell, és a fentieket biztosítani tudod a kutyának, nem fogsz csalódni a fajtában.:)

2011. okt. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!