Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van itt olyan aki önbizalomhiá...

Van itt olyan aki önbizalomhiányos volt és most már magabiztos?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan sikerült?

#jdhws
2014. ápr. 28. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek egy ilyen nőt, elképesztő átalakuláson ment át emberileg
2014. ápr. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Van egy ismerősöm. Először irigyeltem, de aztán kiderült, hogy valami szekta félébe kezdett el járni és az az oka a változásnak. Inkább maradok kissé önbizalom hiányos :)
2014. ápr. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én.Hát én minden olyan embert leépítettem a környezetemből,szülőkkel együtt,akik elbizonytalanítottak és alaptalanul kritizáltak.Ezek mellett senkivel sem közöltem a céljaimat,csak csináltam,mint egy "teminátor".Na nem annyira,ez csak beírtam szemléltetésül.


Most már olyan messzire jutottam,h nem is gondoltam volna,h ideáig eljutok.Aztán persze,most már sok nyalizós barátom lenne.De minek?Míg önbizalom hiányos voltam még jobban kikezdtek,most meg dicsérgetnek és nyaliznak...alig átlátszó,ki veszi már be...


Szóval nálam a recept amúgy a karrier volt,amihez bennem megvolt,ami kell és a sok "jóakaró" leépítése.41/F

2014. ápr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

27 éves nő vagyok, nagyon sokáig önbizalomhiányos voltam. Tinikoromban sose volt fiúm, és ha megnézett egy fiú az utcán, rögtön azt gondoltam, vmi gáz van velem, biztos bűnronda vagyok, és azért néz, mert nevetséges vagyok. Az iskolában sosem szóltam, bármi volt, az a kis csendes jótanuló voltam, féltem, hogy ha elmondom a véleményemet, kinevetnek.

Hogy a magánéletben hogyan lettem magabiztos, aztán már nem is tudom. Vhogy sikerült elhihetnem magammal, hogy szép vagyok (nem modell, de azért oké), és aztán lett egy-két olyan pasival kapcsolatom, akiket kislány koromban csak messziről néztem, és akikről úgy gondoltam (elég sokáig), hogy csak az igazán jó nők kaphatják meg. Ez rengeteget javított az önbizalmamon.

A munkámban pedig a mostani munkahelyem hozta meg a változást. Az előző helye(ke)n, még egy évvel ezelőtt is sosem mertem kinyitni a számat, hagytam, hogy mások döntsenek, nem mertem vállalni a véleményemet, mert úgyis lehurrogják. Aztán mikor ide kerültem, a rangidős kolléganő hosszabb időre táppénzre kényszerült, mikor én még egészen új voltam, és a felettesem csak rám számíthatott, egyszerűen muszáj volt elmondanom a véleményemet, hiszen mindennel kapcsolatban engem kérdezett. Két hónappal később lejárt a próbaidőm, a felettesem behívott az irodájába, és azt mondta, az elején nem gondolta, hogy egyáltalán túlélem a próbaidőt, de látja, hogy jó döntés volt felvenni, mert rendkívül határozott vagyok, és magabiztos.

És azóta bármikor, bárhol kinyitom a számat, mert elhiszem magamról, hogy jó vagyok, és igenis vállalom saját magam. És valójában ennyi a titok. Ha néhány évvel ezelőtt vki azt mondta volna nekem, hogy akár csak 1 napig is ilyen leszek, mint amilyen most vagyok, biztosan nem hittem volna el.

2014. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Magamat is elég jó példának tudnám felhozni. Általánosban elég csendes, pufi és bajszos(:'D) voltam, igazából azt se tudom, hogy mi érdekelt akkoriban, a változás előttről már minden olyan mintha egy homályos álom lenne amire alig emlékszik az ember, pedig nem volt régen. Hála a gyerekkori barátaimnak, nem kerültem a kitaszítottak közé de az osztály "alfái" csak megtűrtek. Aztán vége lett a 8.-nak és mintha felébredtem volna. Külsőleg is és belsőleg is olyan gyökeres változáson mentem keresztül, hogy ma már kicsit talán egoista is vagyok :)
2014. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fish1 ***** válasza:

Van.

Az önbizalomszerzésnek az a titka, hogy olyan dolgokba vágsz bele, amitől tartasz, félsz. Vagy olyanba, amire kevés esélyt látsz, hogy sikerüljön. A sikerélményekkel együtt nő az önbizalom. Fontos, hogy olyan dolgokba kezdj bele, amit szívvel-lélekkel tudsz és akarsz csinálni, mert a "megpróbálom" dolgok már alapból magukban hordozzák a kudarcot.

2014. ápr. 29. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Csernus, te vagy az? :-D
2014. ápr. 29. 20:03
 8/8 Fish1 ***** válasza:
Ha ez nekem szólt (#6), akkor nem. Viszont tény, hogy tőle is sokat tanultam, ugyanúgy, mint néhány külföldi írótól, aki pszichológiával foglalkozik. :)
2014. ápr. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!