Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok szégyenlős és...

Miért vagyok szégyenlős és csendes?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta szégyenlős vagyok. Ne kérdezzétek miért mert nem tudom. Úgy vagyok az, hogy amikor idegen jön oda hozzám akkor nem birok megszólalni mert elcsendesedek, félek a fiuktól is , 8 éve együtt vagyunk az osztállyal még sem tudok előttük felszabadulni . Oké, az utóbbi időben kezdek megnyílni és egyre kevésbé vagyok csendesebb mint régen, talán fiuk előtt és próbálok beszélgetni de még ígyis csendes vagyok. És félek hogy most új közösségbe megyek akkor megint nem tudok megszólalni :/ egyébként rokonaim előtt se tudok beszélni még nővérem előtt se sokat. Ha az utcán látok sok magamkorú fiút mindig más irányba fordulok mert félek hogy kinevetnek vagy bármi:/ nem tudom miért van ez, szeretném legyőzni, de halottam olyat is hogy valaki 17 évesen is ilyen csendes maradt. Előre is köszi a válaszokat. . Egyébként barátaim vannak , és őket netről ismerem és ledöbbentem hogy egyre jobban megnyílok mindenki előtt de még mindig elég csendes vagyok.

2014. jún. 30. 10:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mi balkezesek kicsit álomvilágban élünk én úgy érzem és ezért lehet.
2014. jún. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Beszélgessünk! Nekem az segített :D Biztos meg van az oka :D Mindennek van oka :D Én is végtelenül szégyenlős voltam de kilábaltam szerencsére :D Persze segítettek :D HA gondolod beszélgethetünk róla hátha kitalálunk valamit :)
2014. jún. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Gyakorolj! Pozitív, építő gondolkodás és emberekkel való érintkezés (olyan kis dolgok is, mint péládul magabiztosan venni gy vonatjegyet). Találd meg a saját hangod.
2014. júl. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ez cuki!Én is ilyesmi vagyok,de én megszoktam nyílni néhány emberhez,és akkor én is vicces,hangos gyerek leszek!Leszünk barátok?
2014. júl. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
74%
Önbizalomhiány! Mosolyogj. Próbálj meg lazább lenni, esetleg piálni valamit (de nem sokat). Nézz vígjátékokat, szerezz barátokat és ne kerüld a tömeget. Ne félj semmitől, senkitől! Próbáld meg saját magadat átverni és kezdeményezz te magad egy párbeszédet akar idegenekkel. Fejben dől el minden, kitartás - tudom, hogy nehéz DE sikerülni fog, meglátod ;)
2014. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Szerintem ez természetes dolog, mindenkiben ottvan ez az érzés. A problémáidat neked kell megoldani, szembe kell nézned a félelmeiddel és legyőzni a gátlásaidat. Neked valószínű az önbizalmaddal van baj és nem a kommunikációs készségeddel, de mindkettőt tudod fejleszteni, nézz utána kicsit a neten :)
2014. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Én is ugyanilyen voltam kiskoromban, s általános iskolában is egészen 6. os koromig. Utána elkezdtem hülyééskedni meg vicceskedni meg ilyen hasonló troll-kodó dolgokat csinálni, amikre azt mondják hogy nem vagy normális. S utánna mikor kérték hogy csináljam pl. a békabrekegést mindig kicsit szégyenlősen csináltam de utánna már magabiztosan s láttam hogy a többiek poénosnak tartják. Igy egyre jobban én kerültem a középpontba s egyre jobban kezdtem magabiztos kilábalni az ugymond "csendes visszahuzódó" jelző elól :)

Utánna hogy elkerültem középiskolába s kolégiumba mégjobban feloldótbam s ha beszóltak viccesen viccesen szóltam vissza s én voltam a JANI. Benne voltam minden hülyeségben a koliban s teljesen kilábaltam a csendes szó alól... az egyik ilyen vicees dolog volt pl. mikor bementem a végzősök szobájába (a 4. emeleten laktam már kezdettől fogva s ott csak nagyok voltak) s megkérdeztem tőlük hogy megnézzük hogy beleférek e az ágynemü tartóba. S mikor belefeküdtem rámcsapták a tetejéét s mind a hárman ráülteeek. Én meg elkezdtem kabálni ugatni vonyitani csirkét ujtánozni meg ilyen állati hangokat meg hogy megfulook, begörcsölt a lábam stb.... MIkor kijöttem szakadtak a röhögéstől s mondták hogy nekem se a Lábammal van baj.. Utánna kérdezték hogy milyen hangokat tudok kiadni, én meg mondtam hogy tyúkfing... elkezdtem tyúkhangooot kaidni oszt közben fingottam egyet.....

Szóval általános 6 tól kezdve mindig kerestem hogy én legyek a középpontba s ez sokat segitett...

Százs szónak is egy a vége nekem a kollégium meg a vicceim segitettek de legjobban az hogy a koliban nem rövid pórázon tartott hanem szabadkezü emberek társaságába kerültem..

2015. nov. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!