Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt csak velem csinálják az...

Ezt csak velem csinálják az öreg nénik, vagy másnál is rendszeres?

Figyelt kérdés
Sorban állásnál, zöldségesnél, vagy SZTK kartonozóban sosem tudják hol a sor vége, ezért úgy érzem, hogy engem szemelnek ki, mert én vagyok az a madár, aki mellé, tehát hangsúlyozom mellé és nem mögé úgy állnak be, hogy a sor előrehaladtával véletlenül elém kerülnek. Vagy legalább is megakarják téveszteni a pult/ablak másik felén állót azzal, hogy majd Ő nem tudja ki következik. Ma pl. a vérvételt megelőző vizsgálatkérő lap leadásánál a kedves idős lilára festett hajú néni pl. még azt sem vette észre, hogy mögöttem is áll egy férfi, szépen beállt mellém és úgy araszolt a sorral. Szívem szerint megfogtam volna a karját és hátra lendítettem volna, de hát nem érdekes, küzdelem az élet. :-D Kicsit amúgy röhögök rajta, de tényleg, ezt direkt csinálják? Mit gondol, a másik nem siet? A fodrásznál vajon kivárta a sorát?
2014. jún. 30. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Velem is rendszeresen elofordul, de en nem hagyom magam. A kis tokom. Mit kepzelnek? Udvariasan tajekoztatom, h. En fogok kovetkezni, es nem haborognak, ugyhogy lehet tenyleg nincsenek tisztaban vele, h, ki jon, vagy csak eszreveszik magukat, vagy nem tudom.

Amugy en is ilyen sorszamhuzos helyen dolgozom, de en megyek be utoljara, addig is telik a munkaido ;)

2014. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a buszon vannak rossz tapasztalataim az idős nénikkel. Olyannyira, hogy egyik nap annyira meguntam, ahogy a mi városunkban tömegközlekednek, hogy ki is gyűjtöttem a legnagyobb butaságaikat. Igen elképesztő, hogy mennyire butul a társadalom.


1. Bezsúfolódik az összes nő a busz elejébe, hátul meg még táncolni is lehet, sőt szabad ülőhelyek is vannak. A leggyakoribb ok, amiért az idős néni nem megy hátrébb az, hogy beszélgetni akar egy másikl illetővel, aki ott ül. Mert hát az fontosabb annál, minthogy mindenki elférjen a buszon...


2. Azt nem mondom, hogy mindenki a busz elején szálljon fel (habár nálunk minden buszra rá van írva, hogy felszállás az első, leszállás a hátsó ajtókon történik), de igen feltűnő, hogy a legtöbb idős néni középen vagy hátul száll fel, mert nem tűrik a sorban állást. De ez még egy dolog. Az viszont idegesítőbb, hogy az illemszabályoknak ellentmondva nemhogy nem enged leszállni, hanem közös erővel tolonganak felfelé, hogy még csak véletlenül se tudjál leszállni, csak 1-2 megállóval később. Rohadtul idegesítő! Azzal nincs tisztában egyik sem, hogy a buszsofőr addig nem csukja (mert nem csukhatja) be az ajtót, míg meg nem történik a felszállás? De ha már mindenki felszállt, akkor már csukhat, hiszen előbb van a le- és csak utána a felszállás.


3. Amikor a busz üres vagy majdnem üres, akkor rohadtul idegesítő, hogy az idős nénik vagy a te helyedre pályáznak vagy pedig melléd akarnak ülni. Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire ellustul a társadalom, hogy nem képes pár lépést(!) arrébb tenni azért, hogy máshova üljön le.


4. A 20-50 év közöttiek többsége megkérdezi a buszon, hogy mellém ülhet-e, a 60 év felettiek többsége szó nélkül melléd ül. Nem vagyok mészáros, tőlem bárki mellém ülhet (még akkor is, ha zavar, ha idegenek ülnek mellém), de azért ez is durva, hogy 50 alatt még szívességet kér valaki, egy 10+ évvel idősebb viszont ugyanezt már el is várja.


5. Utálom, ha egy idős nő felszáll a buszra és utána tőlem kérdezi, merre megy. Egyrészt erre ott van a buszsofőr (ja, és ha nem középen vagy hátul szállna fel, akkor már lenne is esély megkérdezni őt), másrészt minden buszmegállóban ki van írva, hogy melyik busz melyik megállónál áll meg. Ennél még nevetségesebb, amikor úgy száll fel a buszra, hogy aztán azt kérdezi tőlem, hogy hanyas busz -.-' Bakker, akkor minek van kiírva a buszra, ha el se olvassa?


6. Leszálláskor borzasztóan idegesítő, amikor 4-5 irányból szinte mindegyik idős nő "összenyom", majd mindegyik jön a "Fiatalember, menjen arrébb!" szöveggel. Mégis merre? Egyik irányba se tudok menni, még azt se tudom megtenni, hogy leszállok, majd vissza, mert előttem is vannak. Váljak köddé, repüljek vagy mégis mit tegyek ilyenkor?


7. Az még csúcsabb, amikor az idős nő ül és pont akkor dönti el, hogy leszáll, amikor a busz már a megállóba ért és persze az ülés nem az ajtóhoz közel van... Persze ilyenkor mindenki hibás, aki útban van, hiszen "megpróbálja megakadályozni a leszállást".


8. Az se semmi, amikor az idős nő leszáll a buszról és megáll, ahelyett, hogy menne tovább. Választhatsz: arrébb lököd, de akkor te vagy a "minden, csak jó nem" vagy rajta maradsz a buszon, bízva abban, hogy a sofőr nem csukja rád az ajtót.


9. Vannak idős egyének, akiknek leszálláskor semmi sem jó. Ha előtte szállsz le, miért tolakodsz? Ha mellette szállsz le, akkor zavarja, hogy ott vagy. Ha mögötte, akkor vagy percekbe telik a leszállás és még a mögötted leszállni kívánók is anyáznak emiatt (persze téged és nem az idős nőt!) vagy pedig az idős nő jön azzal a szöveggel, hogy mehettél volna elé leszállni, mert ő egyedül nem tud és te tudnál neki segíteni -.-'


10. És végül de nem utolsó sorban: ha egy idős nő melléd ül és te nem hallgatod végig, mi történt tegnap a Barátok Köztben vagy a Szulejmánban, illetve amennyiben nem mutatsz érdeklődést az ő unokájának újabb "csodálatos" történetéhez (akiről azt se tudod, kicsoda, ergo semmi közöd hozzá), akkor onnantól kezdve az idős nő tenni fog róla, hogy az egész busz rólad beszéljen...

2014. jún. 30. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó szöveg ilyen esetekre:

Ezek a mai öregek :-)

2014. jún. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
12# Az 5. pont azért van, mert beszélgetni akar :-D Idegennel csak úgy lehet szóba elegyedni, ha feltesz valaki egy olyan kérdést, amire teljesen magától értetődő a válasz. De nem baj, azt gondolja el is felejtetted az ostoba kérdését, megnyílt az út egy újabb kérdés felé, ami elvezet a Barátok közt sorozathoz. :-D Feltéve, ha akad közben elég megálló. De lehet, hogy csak ezzel akarja elterelni a figyelmed arról, hogy nehogy előbb tedd a lépcsőre a lábad, mint Ő. Tudom, mert ez van a zöldségesnél is.: Aranyoskám: Mennyi van ráírva arra a patiszonra, mert nem látom. Mire észbe kapsz, már beszélgetsz vele, és a végén Ő az első aki a zöldségessel folytatja a beszélgetést és nem Te, ergo Ő kér előbb, mert az eladó követni sem tudja, hogy ki következik. :-D Te meg már nem szólalsz meg, mert inkább felrúgnád, de az könnyű (jó eseteben könnyű) testi sértés lenne, ennyit meg nem ér meg. Az utóbbi nélkül még mindig gyorsabban haza ér az ember.
2014. jún. 30. 15:12
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt utálom, amikor a metróban a mozgólépcső alján, mikor leérnek, megállnak. Mit gondolnak, utánuk már nincs ember? És az hová lépjen a lépcsőről? Itt nehéz lenne kivárni, hogy arrébb menjen.


Idős korban sajnos a rossz tulajdonságok felerősödnek, mert már nem veszik a fáradságot, hogy disztingváljanak, hogy gátat szabjanak a negatív érzéseiknek, ezért olyanok lesznek, mint a gyerekek, szemtelenek, kötekedőek, egocentrikusak.

2014. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
15# előre nyújtod a karod, mint valami ipari targonca és a hóna alá nyúlsz. Leérkezéskor odébb helyezed. :-D
2014. jún. 30. 16:06
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Én decemberben, amikor metrópótlóval utaztam Pesten, nem ismervén a megállókat (nem volt kiírva, bemondva, sötét is volt, meg nem vagyok pesti) megkérdeztem leszálláskor a buszsofőrt (elöl, hátul szállt le a tömeg), hogy ez az a megálló, ahol le kell szállnom, mire kimondta, hogy nem, egy idős nő megragadta a karomat és megpróbált lerángatni a buszról! Közben hangosan mondta, hogy szálljon már lefele! Annyira megdöbbentem, hogy szóhoz sem jutottam, pedig le kellett volna löknöm. Mintha elindulna nélküle a busz, ha abban a tized másodpercben nem ugrik fel a pótlóbuszra!
2014. jún. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!