Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tudok egy transz...

Miért nem tudok egy transz nőre (biológiailag férfi, női identitással, aki esetleg nemátalakító műtéten is átesett) nőként tekinteni?

Figyelt kérdés
Csak férfinek tudom őket látni, még ha meg is játszom magam egy transz előtt, és úgy csinálok, mintha nőként tekintenék rá. Valójában erre képtelen vagyok. Ez mitől lehet?
2014. júl. 6. 18:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A kérdés tehát egyszerűbben az, hogy te miért gondolkodol úgy, ahogy te gondolkodol?
2014. júl. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Ezek szerint te ilyen közegben mozogsz. A nem átalakító műtét nem old meg mindent, folyamatosan kell nemi hormonokat is szedni. Ez meg nem tud bizonyos meglevő alaktani és egyéb, már kialakult jellegzetességeket eltüntetni. Más egy férfi alakja, csontozata, arányai, más az izomzat, más a bőr, más a hang, minden más tulajdonképpen. Nyilván ezt érzed te is és az érzéseidnek jobban hiszel. Igazad van.
2014. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%
Mert nem nő.
2014. júl. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
62%
Mert nem nő. Attól, hogy pár sebész zsíros pénzekért megcsonkította még nem lesz nő senki. Nőnek születni kell, és férfinak is.
2014. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

Nem csak te vagy ezzel igy!

Én lány vagyok, de mindjárt kiszúrom, ha valaki transz.

Ott van az ádámcsutkája. :D

2014. júl. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
49%

Ennyire gagyi provokáció, még a politika rovatban is ritka :D

5-ös ajánlom figyelmedbe Sandra Bullockot vagy Megan Foxot és a többi sok millió nőt, akinek van ádámcsutkája.

Vagy itt vagyok, mint transznő és nekem nincs. Létezik egyébként, ádámcsutka plasztikai műtét, de nekem soha nem volt. És a családomon, legjobb barátnőimen kívül senki nem tudja rólam :)

Gondolkodjatok el azon, hogy fogjátok megoldani a "nem tekintek rá nőként azért sem" hozzáállást, amikor valakiről nem tudjátok, hogy transz. :)

2014. júl. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Az számomra, úgy általánosságban nem "megoldandó probléma", ha valamit félrenézek, vagy téves információk miatt mást gondolok valamiről/valakiről.


De, ha tudom valakiről, hogy transznő, akkor én nem tudok rá úgy tekinteni, mintha igazi nő lenne. Nem megy.(de ezt a transznők nem szokták tudni, mert nem szoktam ezt velük éreztetni. ők azt hiszik, hogy nőként tekintek rájuk, de ez nem igaz, csak nem szeretném megbántani őket) Az érdekelne, hogy ez mitől lehet.

2014. júl. 7. 11:10
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

Azért van, mert korlátoltan gondolkozol.

Biológiai jellemzők alapján döntitek el ki férfi és ki nő.

Van belső identitás, hogy minek érzed magad és ennek semmi köze ahhoz, hogy milyen testben élsz.

Akármilyen testben élhet, akármilyen identitású ember.

Én kis óvódás korom óta tudom, hogy rossz testben születtem. Olyan kicsi voltam, hogy semmit sem tudtam a világról, csak ezt és azt, hogy e mellett a lányok tetszenek.

Igen transzszexuális ember is lehet meleg, leszbikus stb. :) Csak, hogy még inkább ne értsétek :)

2014. júl. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

De azt értem, hogy nőnek érzed magad, ennek ellenére nem tudok rád nőként nézni.


Azt kifejtenéd jobban, hogy mit értesz az alatt, hogy "korlátoltan gondolkodok"? Az, hogy a biológia alapján határozom meg valaminek a tulajdonságát, és nem a szubjektivitás alapján, azt nem tartanám korlátoltságnak.

De ennek ellenére lehet, hogy valami korlátoltság lehet a gondolkozásomban, amit ha komolyan gondolsz, akkor leírhatnád, hogy mi az.

vagy "ezoterikusan" kellene gondolkoznom, hogy igazi nőnek tudjam látni a transz nőket?

2014. júl. 7. 14:27
 10/23 anonim ***** válasza:

A te elgondolásod, hogy milyen nemű vagy ugyanolyan "szubjektív", mint az én belső identitásom?

Vagy az mitől más?

2014. júl. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!