Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet kitartónak maradni?

Hogyan lehet kitartónak maradni?

Figyelt kérdés
Minden tiszteletem azoké az embereké, akik nekiállnak valaminek, keményen csinálják, és egyszerűen nem fáradnak bele. Én elhatározom magam,csinálom egy ideig tök jól, meg minden, de aztán megunom... Hogyan legyek kitartó? Konkrétan az étrendre, mozgásra gondolok. Régebben duci voltam, aztán 2 hónap alatt 15 kilótól megszabadultam, most meg megint kezdek meghízni...

2014. júl. 8. 21:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egyszer fent,egyszer lent.Fogadd el egyenlőre,mondjuk úgy pihenj.Tudod,amit élvez az ember,ahhoz nem "kell" erőfeszítés.Próbáld meg élvezni azt,hogy alakítod a tested. :)
2014. júl. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Elhatározás kérdése. Ha valamit akarsz tegyél érte, ennyi. Ne keresd a kifogásokat, ha nincs kedved menni edzeni akkor menj kedv nélkül. Én így szoktam csinálni és látszik is az eredménye amire büszke is vagyok.


egy kis videó ezzel kapcsolatban ami az egyik kedvencem: http://www.youtube.com/watch?v=i2JIHgeYlQ4

2014. júl. 8. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
1.: nem szeretnék belenyugodni abba, hogy egyszer fent, egyszer lent. Az lenne a jó, ha folyton fent, már ha ez lehetséges..azzal viszont sokat segítettél, hogy élvezzem a testem formálását, eddig rossz szemszögből néztem az egészet:)) 2.: az a baj, hogy eddig én is így csináltam, de egy idő után feltettem magamnak a kérdést: megéri? lány vagyok,szóval nem feltétlen kell halálra edzenem magam,egy jó étrend, tánc, egy kis erősítés és 2 km futás nekem bőven elég,és nem is kell megszakadnom. Egyébként tényleg jó videó:)
2014. júl. 9. 00:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Szeretni kell azt amit csinálsz, és akkor nem lesz ami lelomboz vagy ami elveszi a kedved tőle. Máshogy nem megy, erőltetés az nem megoldás.. ezt már saját bőrömön megtapasztaltam.
2014. júl. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is így érzem,köszi a választ !:)
2014. júl. 12. 21:19
 6/11 anonim ***** válasza:

"lány vagyok,szóval nem feltétlen kell halálra edzenem magam,egy jó étrend, tánc, egy kis erősítés és 2 km futás nekem bőven elég,és nem is kell megszakadnom"


Ejj... Azért szerintem időről-időre újra és újra próbáld ki, hogy milyen mégis az, ha eléred a határaidat, és találd meg közben is, utána is a szépséget benne, már ha egyáltalán kell keresgélni. Nagy erőfeszítés után valahogy bolond módon feldobott lesz az ember, szinte kiabál a teste az ünnepért. Nem züllésre gondolok itt nyilván, hanem inkább az őskérdezők sikeres vadászat utáni ünneplése sejlik fel előttem... :) A komfortzóna cseles dolog: ha kilépsz belőle, hogy tegyél magadért, hirtelen még jobban érzed magad, és hosszabb távon annál is jobban.


És te ezt pontosan tudod.

2014. aug. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát igen...a lustasággal vannak itt a bajok:/ egyébként teljesen igazad van. :)
2014. aug. 7. 12:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Töprengtem kicsit, lehet, hogy annyi hiányzik, hogy fix időpontod legyen, ami a tied, a tulajdonod, és ragaszkodsz hozzá. Tehát napnál világosabban leírva vagy észbe vésve. Példa: hétfő, szerda, péntek, 17:30 ugrás a zuhany alá, 18:00 futás start (az útvonal fix, nyilván megteheted, hogy változtatsz, csak akkor meg az legyen fix), tehát hatkor melegítés, egy laza kör (vállalható hossz persze), kör végén nyújtás és lazítás, némi hála és újabb lépés a cél felé kipipálva.


Konkrétumok, rituális felépítés, és természetesen az életforma. Ne nagyon koplalj, mert újból könnyen hízós leszel, inkább tarts gyors anyagcserét (viszonylag sok kajával), és adj pocaknak rostokat bőven, hogy a felgyorsult anyagcsere kellemetlen következményét (mi is lehet) elkerüld! Cukor is, zsír is kell minden egyes sejtednek. Rengeteg más is, lehet neten találni erről okosakat. A lényeg, hogy ne éheztesd magad, főleg zsírra ne, mert akkor beáll raktározásra a szervezet, és persze a cukorból inkább csak rövid ideig tartó, nagy terhelések idejére vigyél be komolyabb löveteket, máskor teljesen fölösleges hozzáadott cukrot használni, mert simán van annyi a természetes kajában, ha nem hiányzik belőle semmi.


2 hónap alatt 15 kiló elég durva, szövődményei lehetnek, és könnyen visszajön több. Ha nem kezded el az új, tigris-életformát (hehe), akkor nyugodtan barátkozz meg a 20 kiló többlet gondolatával! A súlygyarapodás általában tápanyaghiány (hiányos összetételű étrend) jelzője, de ugyanúgy azt is mutatja, hogy nagyobb a mozgásigényed, mint amennyit ténylegesen mozogsz. Te döntesz, senki más.

2014. aug. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
igen, a túl gyors fogyás miatt striák is lettek a belső combomon, szóval nem volt túl jó ötlet. lehet, hogy igazad van, és valami rendszert kéne vinni az egészbe, nem csak jéé, most van kedvem, elmegyek futni... az evéssel meg annyi a bajom, hogy annyi finom kaja létezik a világon, és egyáltalán nem biztos, hogy le akarok mondani róluk. a csokiról nem is beszélve. szóval ezt még le kell rendeznem fejben, hogy mit, mikor, mennyit. :) a legjobb az lenne, ha megtalálnám az egyensúlyt, és mindent ennék, persze a jó arányban...
2014. aug. 8. 15:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Az evés arra való, hogy élvezzék. Ha kedvetlen vagy a rosszul kajálástól, akkor koplalsz, nem diétázol. Van egy Sárga Kapszula című könyv, egy elég jó arc testépítő (Bunny) írta, és nagy hasznát veszik fogyókúrázók is, piszok érthetően megy bele jó mélyen a rendes, bevált módjába ennek (is). Szól persze izomtömeg-növelésről is, ami egyszerre nem megy fogyókúrával, és szálkásításról is, ami gyakorlatilag kardió és diéta. A fogyókúra csak aerob és diéta, a tömegnövelés pedig nagy terhelés és amolyan diéta. Kell számolni a kalóriákat, de sok könnyítést elárul, és lemondani inkább csak a túl sok feldolgozáson átesett ételekről kell, ami nagyjából azt jelenti, hogy valódi ínyenc konyhaművész leszel, és magadnak dolgozol nagy-nagy élvezettel. Ááááh, hedonista disznók! :D Érdemes kipróbálni, majdnem annyira megjön a tartás tőle, mint a tánctanulástól.
2014. aug. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!