Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan győzzem le az önzőségem?

Hogyan győzzem le az önzőségem?

Figyelt kérdés

Sajnos életemben többször tapasztaltam, hogy önző vagyok...


Anyám kiskoromban nem fogadta el az édességet tőlünk (tőlem és testvéreimtől), egyszer kaptam "fizetésképpen" egy csomag rágót a szomszédtól amiben 5 rágó volt, mi 4-en vagyunk testvérek, ezért úgy gondoltam, hogy ne legyen vita mielőtt hazaérek 2-t megeszek és így a tesóméknak jut 1-1 és nem lesz vita az utolsóból...odaadtam tesóméknak a rágót és anyám megkérdezte "és én nem kapok?" erre azt válaszoltam "neked nem jutott"...életemben először fogadott volna el tőlem édességet anyám és pont akkor nem gondoltam rá...ez sokszor eszembe jut, hogy mennyire önző vagyok...


A volt barátnőmet sokszor ölelgettem, puszilgattam, mindig mellette voltam amikor tudtam...és ezzel megfojtottam a kapcsolatot. Önző voltam, mert túl sok szeretetet követeltem tőle...


Nem régiben volt, hogy egy ismerősömet nem szabadott volna felhívnom, de nagyon szerettem volna vele beszélni és végül felhívtam...


Hogyan tudnám legyőzni ezt? Hogyan álljam meg, hogy ne akarjak ennyi figyelmet, szeretetet kapni? Hogyan tanulhatnám meg, hogy mindig eszembe jussanak mások, másokért tegyek valamit, ne mindig magamért tegyem a dolgokat?

Hogyan legyek önzetlen???


Annyira rossz érzés ennyire önzőnek lenni, sokszor fáj, hogy ilyen vagyok, de nem tudom mit tegyek ellene...aki tudna segíteni kérem írjon, a hülyék kerüljenek ha lehet, köszönöm.


21F



2014. júl. 10. 13:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Gyerekkorodban volt 5 db rágód, amiből 3-at szétosztogattál? Én befaltam volna mindet, mire hazaérek, hogy senkinek se kelljen adnom :) Az teljesen természetes egy kisgyerektől. ma nem vagyok önző kicsit sem. Nagyon fontos hagyni a gyerekeket önzőnek lenni, szóval az rendjén volt akkor.


Az, hogy felhívsz valakit, szintén nem probléma. Ezek alapján nem gondolom, hogy önző volnál.

2014. júl. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

magam miatt tettem ezeket a dolgokat...


el akartam kerülni a vitát a rágó miatt (anyám nem jutott eszembe)

a volt barátnőmtől sok szeretetet akarta kapni (nem gondoltam rá, hogy neki ez nem tetszik)

az ismerősöm tudtam, hogy nem ér rá mégis felhívtam (annyira akartam hallani a hangját, beszélni vele, hogy nem bírtam ki)


akkor, ha ez nem önzőség akkor miért érzem rosszul magam ezek miatt? és mit tehetnék, hogy ne érezzem?

2014. júl. 10. 14:37
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy önző.

Anyukádtól nem volt szép, pont akkor kérdezte meg, hogy ő nem kap-e rágót, mikor látta, hogy pont annyi van, ahány gyerek, mert ezzel csak lelkiismeret furdalást keltett benned. Ha máskor nem fogadott el édességet tőletek, akkor miért jutott volna eszedbe, hogy neki is adj majd? Teljesen logikusan gondolkodtál és cselekedtél.


Amikor a volt barátnődet ölelgetted és puszilgattad, azzal a saját szeretetedet fejezted ki, vagyis te adtál neki szeretetet, ha ez neki teher volt és fojtogató érzés, akkor benne volt a hiba, mert ő nem szeretett téged eléggé.


A telefonos dologhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, milyen oka lehetett rá az ismerősödnek, hogy megtiltsa, hogy felhívja valaki, hisz ha nem ér rá, legfeljebb nem veszi fel a telefont, vagy csak egy két szót vált a hívóval.


Ezeken ne rágd magad. Annyi egoista gazember van, aki megússza a számonkéréseket, és senki nem vonja őket felelősségre a tetteikért, gonoszságaikért, maguknak meg pláne nem tesznek szemrehányást. Kár hibáztatni és bántani magad ilyen apró dolgok miatt, hisz nem tettél semmi rosszat, hisz első esetben előrelátó voltál, a másodikban tudtára adtad a lánynak, hogy mennyire fontos számodra, a harmadikban pedig csak ki voltál éhezve egy kis szeretetre.

2014. júl. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Akkor anyukám nem látta, hogy elfogyott...és biztos vagyok benne, hogy nem bántásból kérdezte...


Az ismerősöm meg nem ért rá, nem szabad mindig a nyakán lógnom, épp egy másik ismerősének segített, mert lelkileg ki volt...


Ezek aprónak tűnnek, de igazság szerint mind bizonyítják, hogy nem gondolok másokra, csak magamra...legalábbis én így látom...talán egyszer én is csak apró dolgoknak fogom látni...köszönöm az eddigi válaszokat :)

2014. júl. 10. 16:27
 5/5 A kérdező kommentje:

Siker koronázta a próbálkozásaimat :)

Eddig sok embernek válaszoltam itt a kérdéseire, mind publikusan mind privátban, de pár napja éjszaka amikor egy levelet megírtam és a végére írtam, hogy "legyenek boldogok és szeretetben gazdag párkapcsolatot kívánok" akkor végre életemben először úgy éreztem, nem irigykedem, nem érzem magam rosszul azért mert nekem nincs senkim...végre önzetlenül írhattam le!!! olyan jó érzés volt...végre sikerült...

2014. júl. 15. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!