Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennek a gyereknek vajon...

Ennek a gyereknek vajon normálisak a szülei, mit tehetek érte?

Figyelt kérdés

Már harmadik éve dolgozom tanárnőként és az osztályomba érkezett egy fiú, akit a szülei lányruhába öltöztetnek, sminkelnek és női parfüföt fújnak rá.

Az osztálytársai kiközösítették, kinevetik, nem barátkoznak vele.

Sajnos meg kellett buktatnom és arra gondoltam veszem a bátorságot és amikor elhozzák a szülei augusztusban pótvizsgázni felvetem nekik hogy ebből komoly problémái lehetnek a gyereküknek és akár nemi identitászavar is kialakulhat nála.

Nem tudom hogy meg merjem e mondani nekik, nem szeretnek perpatvart a fiú szüleivel.


A kisfiú mellesleg nagyan zárkózott és nehezen áll szóba társaival.



2014. júl. 10. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Egészen biztos vagy benne, hogy a szülei adják rá ezeket a cuccokat? Nekem van transzvesztita ismerősöm, és ő mesélte, hogy már gyerekkorától kezdve lánynak érezte magát, mindig úgy érezte, hogy nem a megfelelő testben van. A szülei lettek volna a legboldogabbak, ha normális fiúgyermekként kezelhetik. A kisfiúval kellene elbeszélgetned először.
2014. júl. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

O_o szegény gyerek

De most komolyan senki sem értesítette a gyámhivatalt vagy mit?? Egyáltalán mi az, hogy sminkelik meg parfümöznek egy kiskorút?? A lányruháról meg inkább nem is mondok semmit... Ha én tanár lennék és ilyennel találkoznék akkor azonnal lépnék nem egy év múlva, szegény gyerek mostanra már biztos, hogy összetört a megaláztatás miatt...

Jól felhúztam magam de jobban belegondoltam biztos, hogy FAKE

2014. júl. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz, hogy fake. Egy tanárnő tudja mi a teendő ilyenkor. Ez elég gyenge volt.
2014. júl. 10. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez de szar kamu... :/

Legközelebb próbáld meg úgy kiírni a kérdést, hogy mondjuk 15-16 éves fiú vagy, otthon bevallottad hogy te transzi vagy (nőnek érzed magad) és otthon már lányruhában jársz, de szeretnél a suliba is bemenni, csak a tanárok reakciójától félsz, vagy már bementél úgy és nem engedik.. ILYEN egy igazi jó kamukérdés, nem olyan uncsi vacak, mint a tiéd.

2014. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ott bukott meg a dolog, hogy egy tanárnak van annyi esze, hogy spellcheckeli a kérdését, mielőtt postolja. "Parfüföt".

Kevésbé szembetűnő, de szintén árulkodó jel az is, hogy egy tanár nem ír 2 soros mondatot vesszőnélkül. De most komolyan, az a mondat sír a vesszőkért.


Upsz, majd elfelejtettem! Egy tanár tudja, mi a teendő ilyenkor.

Gondolom az mindenkinek egyértelmű, hogy egy lány ruhába öltözött kisrácot tulajdonképpen kinyírnának az iskolában. 1 tanév alatt annyi probléma lenne ebből, hogy az osztályfőnöknek ha akarja, ha nem, bele kell folynia a vitába.

2014. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha kamu, ha nem egy kis korrekciót adnék az 1es válaszához.

"A transzvesztitizmus fogalma az ellenkező nem ruháinak viselését takarja; tehát az ellenkező nem ruháit viselő személy a transzvesztita."

"A transzneműség a születéskor kapott nemmel való azonosulás vagy az ennek megfelelő testi megjelenés hiánya."

Nagyon nem ugyan az a kettő. Tehát a transzvesztitizmus következhet a transzneműségből, de csak azért mert valaki transzvesztita még egyáltalán nem biztos, hogy transznemű.

2014. júl. 11. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akár kamu, akár nem, én a te helyedben először csak beszélgetnék a gyerekkel erről, nem vonnám be a szüleit a dologba. De arra figyelj oda, hogy inkább baráti, és ne számon kérő beszélgetés legyen. Azt a legfontosabb megtudnod, hogy önszántából ilyen, vagy ráerőltetik. Én önszántamból vagyok ilyen, én is szeretek női ruhában lenni.


20/F

2014. júl. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!