Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek minket, embereket...

Szerintetek minket, embereket miért vonz a félelem?

Figyelt kérdés
Unalmamban elolvastam vagy 50 rémtörténetet, mindenféle volt közöttük,és különböző országokból voltak (állítólag) a sztorik. Az elsőkön csak röhögtem,voltak elég bénák is,meg olyanok is,amiknek durván a hatása alá kerültem. De miért van ez? Miért nem tudjuk megnyugtatni magunkat a saját észérveinkkel,amikben hiszünk? Ráadásul ezek legtöbbsége tényleg nagyon ratyi volt,most mégsem tudok se aludni,se másra koncentrálni. Hol a határ a jóleső borzongás,és a nyugtalanító félelem között?

2014. júl. 11. 00:26
 1/4 anonim ***** válasza:
"Szeretjük azt hinni, hogy nem félünk, és szívesen fedezünk fel új helyeket és szerzünk új élményeket, de a helyzet az, hogy folyamatosan rettegünk. Talán a félelem a vonzalom része. (...) Az egyszerű napok uncsik. Egy kisebb katasztrófa: na, arról érdemes beszélni!"
2014. júl. 11. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A horrortörténetekben a halál van megszemélyesítve. A megszemélyesített haláltól félünk, ám a haláltól / megsemmisüléstől mindenki retteg. A félelem ellen lehet tenni valamit, hiszen annak van mindig tárgya (zombi, vámpír, szörny), viszont a semmivel szembenézni a legtöbb ember számára lehetetlenség.

(Lásd bővebben: Yalom: Egzisztenciális pszichoterápia)

2014. júl. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt mondják azért szeretünk félni, mert az szakít el minket leginkább a valóságtól. Bármennyire is racionális az ember ha fél elveszti azt a fajta a világképét amit magáénak tudott. Amely legnagyobb félelme az irracionalitásban gyökerezik. Pl.: Ha kiderülne mondjuk hogy mi marionett bábuk vagyunk és valamifelé vezérelnek minket, egy szörnyű sötét végzet felé, de tudnák kicsodák, micsodák azok akkor már az nem lenne olyan nyomasztó, mert áttudnánk transzformálni gyülöletté. De ha nem tudjuk kicsoda az akit gyűlölni kell akkor marad a félelem.

Ezektől nem jobban akarjuk érezni csak máshogy. Szar a munka szar az élet és van az egyik lehetőség, hogy megnézel egy vígjátékot és hülyére röhögöd magad a másik hogy elolvasol egy Darren Shan könyvet és teljesen a hatása alá kerülsz. De én már nem is félelmet inkább csak adrelarin folyamot érzek utánna.

2014. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,sokat segítettetek! :)
2014. júl. 13. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!