Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem bírom elviselni az idegen...

Nem bírom elviselni az idegen embereket és, a korombelieket, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy fél éve van ez a probléma, eleinte csak folyamatosan az zavart, hogy emberek vannak körülöttem, aztán rájöttem, hogy nem az emberek zavarnak, csak a korombeliek. Nem értem meg őket, beszélnek nekem, de nem mondanak semmit. Úgy értem, hogy az ő problémáik és gondolataik engem nem érdekelnek. Csak a felnőtt emberekkel tudok értelmesen kommunikálni, de csak azokkal akiket ismerek. Nem tudom azt csinálni, hogy mondjuk az iskolába csak úgy leállok valakivel beszélgetni, mert rosszul leszek egy idő után, görcsölök, én sem értem. Semmiben sem egyezek a többi gyerekkel. Szinte semmiben nem egyezek meg a velem egykorú gyerekekkel. Könnyűzenét hallgatok, mindig is érdekelt a politika és a magyar kultúra. Végül ez át ment abba, hogy nem tudok velük kommunikálni és ezért félek mindenféle interakcióba lépni az ilyen velem nem megegyező emberekkel. A felnőttekkel semmi gondom, teljesen jól megértem őket, mindig van közös témánk, mindig azt mondják rám, hogy olyan vagyok mint egy felnőtt, pedig csak 14 vagyok, mit tettem, hogy ennyire nem illek bele ebbe a "társadalomba" a másik meg, hogy a lányokkal sokkal jobban kijövök mint a fiúkkal, velük el tudok beszélgetni, másokkal ellentétben én nem jövök zavarba tőlük, holott a lányokhoz vonzódom és velük is szinte mindig van közös témám. Engem a szüleim nem neveltek úgy igazán, még sem lettem soha olyan mint ők. Soha nem volt olyan időszakom mint a mai gyerekeknek, hogy élvezik, ha mást bántanak, vagy idegesítenek. Mindig alkotó voltam, nem romboló. De már annyira eltávolodtam az emberektől, hogy itt ülök a gép előtt egész nap és félek, hogy mi van ha emberek közé kell mennem. Mit lenne optimális csinálnom ebben az esetben?

2013. júl. 17. 23:31
 1/4 A kérdező kommentje:
UI.: 14/F
2013. júl. 17. 23:32
 2/4 anonim válasza:

Erre van egy szakszó... Koravén :)


Csinálni nem tudsz semmit, max keresed a hasonlóak (akár korodbeliek) társaságát. Hidd el, vannak ilyenek rajtad kívül is :) De előbb-utóbb azok is utolérnek, akiket most "gyerekesnek" tartasz.


A lányok általában korábban érnek, ezért érted meg velük jobban a hangot. (illetve nekik ritkábban van ilyen "dinka" időszakuk, mint a korodbéli fiúknak)


Azért vigyázz, a lányok lehet ez miatt nem fognak majd elég "fiúsnak" tartani és később majd csak a barátjuknak tekintenek (de nyugi, ez az időszak is el fog múlni :) )


Ja és még egy fontos. Lehet, hogy most ez úgy tűnik neked, hogy csak veled van ez, ezen sokkal többen átestek, mint képzelnéd! Ki kell bírni, hidd el 20+ fölött de leszel a nyeregben :)


27F

2013. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 akárki 10000 válasza:

Lehet h rossz tanácsot adok ,de ha egyáltalán nem találsz közös hangot a veled egykorúakkal akkor próbálj másokkal barátkozni vagy ahogy az előttem szoló mondta várd meg amíg utolérnek.

Ha úgy érzed hogy ez nagyon nem normálus vagy szeretnél változtatni rajta akkor próbáld olyan oldalukat megismerni ami miatt a felnőtrek is kijönnek a gyerekekkel vagy pedig (nem akarlak megbántani csak ha úgy érzed elhatalmasodik rajtad az emberektől való tartózkodás undor vagy félelem? akkor) kérd egy pszichológus segítségét

2013. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 akárki 10000 válasza:

amúgy semmu nincs abban h a lányokkal szoktál dumálni és szerencsére sok gyereknek kimarad az a rész hogy másokat piszkáljon amúgy ha sokat agyalsz rajta egyre jobban belelovalod magad és így jutsz el odáig h a gép előtt ülsz és félsz emberek közé menni



14L

2013. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!