Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen "eszméktől" rocker valaki?

Milyen "eszméktől" rocker valaki?

Figyelt kérdés
Nézegettem pár kérdést, és a többség mindig leírja, hogy rocker nem csak az lehet, aki úgy öltözködik (ez szerintem is így van), és nem csak attól, hogy hallgatja az adott zenét (is), hanem átérzi annak eszmeiségét. idáig mindig eljutnak, meg odáig, hogy lázadás, de aztán senki nem fejti ki tovább, lehet, hogy nem is tudják. Lázadás, de mi ellen? Mit "kell" átérezni? Mi az, amit nem csak elég hallgatni?
2014. júl. 16. 11:15
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Filozófiai szempontból van értelme ezt fejtegetni, az meg engem nem érdekel.


Remélem, hogy nem szabályok szerint akarsz rocker lenni vagy az előírások szerint lázadni. Ha tetszik a zene, hallgasd. Öltözz úgy, ahogy jól érzed magad. Viselkedj úgy, ahogy az neked természetes.

2014. júl. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Lázadás a rendszer, a társadalmi normák, berendezkedés ellen, ezt jelentené a lázadás.
2014. júl. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki rockker a "vérében" is kell legyen.

(Amúgy tényleg remélem, hogy nem előírások alapján akarsz az lenni.)

A lázadást minden tini kipróbálja. Nem csak a rockker.

Ott vannak a hippik, például. Ők a békéért lázadnak/lázadtak.

Az, hogy valaki rockker, hippi, (bármi), azt nem csak a ruhája vagy a zenei ízlése írja elő. Hanem az adott személynek az életstílusa.

2014. júl. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

engem nem erdekel a filozofia, egyszeruen csa szeretem hallgatni. de szeretek mast is, nem kizarolagos.


A kizarolagossagot sohasem ertettem, meg az eroltetett filozofiakat sem.

2014. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%

Ha se a személyiségjegyeid, eszmerencered, se az öltözködésed, se a zenei ízlésed nem 'rockeres', akkor mégis mitől lennél rocker?



Egyébként ugyanaz azt a lázadást képviseli, mint a punk. És mi ellen illik lázadni? Rendszerint a fennálló rendszer/társadalmi konvenciók/elvárások/kirekesztés és egyéb nyalánkságok ellen. Hogy a lázadásod kifejezésére milyen csatornát használsz, mivel azonosulsz... egyáltalán akarsz-e lázadni vagy megvagy a mainstreammel, ez a te döntésed.


Van egy video, Lordi - Hard Rock Halleluja a címe, tessék megtekinteni, remekül példázza, hogy lesz valaki rocker... :)

2014. júl. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Csak rockot szeretek, és hallgatok, ergó rockernek mondom magam… mit kell ezen túlvariálni?
2014. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

eszmerendszer?


ne rohogtess mar :)

2014. júl. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Elég ha szereted a zenét.Eljársz koncertekre iszogatsz csajozgatsz.Nem kell hosszú haj, meg tetkó sem.Érezd a zenét, és esetleg legyél a rock zenében tájékozott.
2014. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Ja, igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy nem kérem az ilyen válaszokat, hogy "légy, aki lenni akarsz", mert nem rólam van szó, csak feltűnt, hogy senki nem fejti ki.


"Lázadás a rendszer, a társadalmi normák, berendezkedés ellen, ezt jelentené a lázadás."


És ha valakinek tetszenek a társadalmi normák az nem lehet rocker?


Igazából csak azért kérdeztem, mert ott van pl. Avril klipje, a Complicated. Szerintem az nem is igazán rock, de mindegy, most ez a példám. A lényeg, hogy a klipben szétvernek egy plázát. És ettől ők a nagy lázadók. Szerintem ez nem lázadás, hanem bunkóság, mert mások munkáját teszi tönkre.

2014. júl. 16. 19:00
 10/23 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm a válaszokat. Azoknak, akik tagadják egy ilyen eszme létezését: én nem mondtam, hogy van, csak mindenki ezt írta egy kérdésnél, gondoltam, megkérdezem, mi az, mert annyira egyértelműnek vették, de sosem fejtették ki.

Egyébként nem, nem ilyesmi alapján akarok rocker lenni. Tényleg rock zenét hallgatok, de nem nagyon szoktam ilyen "rockerkedéssel" foglalkozni (most ez alapján azt értem, hogy mindenki feltétlenül lássa, hogy mekkora rocker vagyok).

2014. júl. 16. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!