Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigyek rám a felnőttek...

Miért irigyek rám a felnőttek mert én kocsival járok fiatalon? Mert nekik nem lehetett ennyi idősen?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, és apám autóját használhatom. Nem is egy vadiúj merci, 20 éves átlag Opel, szóval nincs a bőrünk alatt is pénz!

És sok felnőtt mintha irigykedne emiatt rám!


Haverom szülei mikor náluk vagyok megkérdezik, hogy "megint kocsival jöttél?" és flegmán néznek rám!

És több felnőtt is folyton kérdi, hogy "Kié a kocsi? Te dolgoztál meg érte?"


Persze megmondom, hogy NEM! Apámé! megengedte hogy használhassam, ha neki nem kell pillanatnyilag!


Miért irigykednek rám azért mert én autóval megyek 18 évesen? Nem dörgölöm az orruk alá, nekik nem tetszik valamiért!

Most nekem is 10-15 évig kellett volna güriznem érte, és akkor 30-35 évesen elfogadnák, hogy autóval megyek?


Irigyek, mert nekik sose adatott meg 18 évesen szülői autót használni?



2014. júl. 21. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
57%
Hát, ha feleslegesen mindenhová autóval járkálsz akkor jogosan bunkóznak veled, ha meg nem, akkor csak irigyek, vagy frusztrálja őket, hogy nem tehetik meg a saját gyerekükkel ugyanezt, nem tudom, csak találgatok.
2014. júl. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
87%

Mert manapság már ha valakinek egy kicsivel is több vagy jobb van mint a másiknak akkor azonnal elkezd irigykedni.

Én is 20 éves vagyok és nagynéném suzukiját használom, és már rokon is megjegyezte, hogy megint autóval vagyok. Szóval ez a helyzet manapság, nem kell felvenni a dolgot, le kell szarni körülbelül. Ha egy felnőtt ember ennyire képes, hogy 18-20 éves emberekre irigykedjen amiért autóval járnak, akkor azt csak sajnálni lehet.

2014. júl. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. Az autó azért van , hogy használd.

2. senkinek semmi köze ahhoz, hogy te kocsival, motorral, busszal, gyalog, stb... jársz.

3. Ha valaki mégis úgy érzi, hogy rá tartozik a te közlekedési szokásod akkor a 2. szabály játszik. Nem tudom miért, de nekünk Magyaroknak ez egy írtó rossz szokásunk, hogy a másik zsebében - életében szeretünk turkálni. Járj nyugodtan autóval ameddig lehetőséged van rá és ne foglalkozz azzal, hogy mások mit gondolnak.

2014. júl. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom hol élsz, de én 16 kerületben és itt senki nincs kiakadva azért mert egy 18-20 éves autót vezet. A legtöbb fiatal ahogy te is szülők által kölcsönkapott kocsival jár. Járjon. Ma már ez nem olyan dolog amitől az ember szeme kikerekedik.

A múltkori esetem óta feltételezem, hogy az autó már nem luxus kategória.

Nemrég akartam venni előfizetéses telefont részletre. Éppen intéztem a papírdolgokat amikor az ügyintéző kis csaj mondta, hogy 2 két fényképes hivatalos irat. A személyi oké, de kell még 1 mellé. Ott álltam, és mondtam a nőnek, hogy ha jó neki, akkor másnapra beviszem az útlevelemet. Rám nézett és a következőt mondta

- jó lesz a jogosítvány is

- igen, értem, de nekem nincs jogsim.

- NINNNNCCCSSS????????? Ne már! Ez komoly?? Majd végig nézett rajtam, és úgy húzta a száját mintha leprás lennék

Kicsit berágtam, és megkérdeztem tőle, hogy van-e pisztolya vagy valami konyhakése hirtelen amivel esetleg fejbelőhetem magam vagy leszúrhatnám magam? Mert úgy nézett rám mintha a társadalom lépfenéje lennék, mert nincs jogsim.

Majd elkértem az eddig kitöltött papírokat amik az én adataim voltak, hogy tőle nincs szükségem semmi vásárlásra. Nehezen, de végül is a szabályzat szerint köteles vagy előttem megsemmisíteni az iratokat, vagy áthúzni, érvénytelenné tenni, és utána átadni.


Szóval az eset óta ezek szerint nem luxus sem az autó sem a jogsi.. Már- már alap..

2014. júl. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
87%
Nem is az, hogy irigyelnek, csak lenéznek, mert "a segged alá teszik"
2014. júl. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is "irigyellek", mert nekem most éppen nincs kocsim, és két gyerekkel nem kellemes buszozni. Mindegy, milyen a kocsi, csak elvigyen A-ból B-be, és a 20 perces út ne tartson másfél óráig! :)


Ettôl függetlenül nem szólok be azoknak, akik kocsival járnak (kivéve akkor, ha én is kölcsönkocsival vagyok, és szüttyögnek elôttem, na olyankor megkérdôjelezem, hogy miért nem járnak busszal). A felnôtté válás egyik alapja a jogosítvány, szerintem, ha pedig már megvan, akkor azért van, hogy használjuk! :) Apud meg jó fej, hogy engedi.


Ne foglalkozz az irigyekkel. Semmi közük nincs hozzá.

2014. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én papámra vagyok irigy. Ő 15 évesen már vezetett vitorlázó repülőt hobbi szinten. Akkor még megfizethető volt.

Most nekem nagy álmom, de valószínűleg majd csak a távoli jövőben lesz rá lehetőségem ha lesz egyáltalán.

Most 17 éves kortól lehet, de sajnos megfizethetetlen :/

2014. júl. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
sima egyszerű tahó irigy hozzáállás nem kell vele foglalkozni
2014. aug. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!