Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kéregetnek az emberek?

Miért kéregetnek az emberek?

Figyelt kérdés

Gyakran tapasztalni, hogy valaki nem is koldus, hanem átlagos anyagi körülmények között van és nem is mozgássérült, ennek ellenére tolakodóan vagy akár követelőzve és másokat hülyének nézve vagy csicskáztatva kéreget bármit.

Például legutóbb egy nálam kb. 10 évvel fiatalabb, 30-as férfi lusta volt lehajolni egy bevásárlókosárért és mint ha a munkaszerződött szolgája lennék, lekezelően utasított hogy adjak már neki egy kosarat. Még a koldulást és erőszakos kéregetést sem véletlenül tiltották be, pedig ők rá lennének szorulva. Én úgy nézem nem rászorultságból kéregetnek az emberek, hanem élvezik ha másokat hülyének nézhetnek. És ezt nem csak én mondom hanem több külföldi ismerősöm is kérdezte hogy a magyarok miért ilyenek.


2014. júl. 22. 20:09
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
kérdezd orbánt
2014. júl. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Könnyebb a másiktól kérni.

Az eddigi legérdekesebb eset az volt amikor egy 10-12éves kopasz cigány fiú, mellém futott kartonpapírból meg rongyból kialakított cipő féleségben, és kért 200ft-ot

Adtam neki 2ezret, mert jó napom volt, és sajnáltam.


Egy gyereknek jobban ad az ember, még akkor is ha utána odaadja egy felnőttnek.

22F

2014. júl. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 yuda ***** válasza:
100%

Sokféle okból kéregetnek. Nyilván megérne egy riportot, -főleg olyat, ha valaki beépülne közéjük és akkor őszinte lenne.

Régen valamelyik csatorna riportere csinált ilyen beépülős sztorikat, de rég nem hallottam róla. Gondolom megszűnt.


Néhány tipp saját információimból, miért teszik, de egyértelmű, hogy ennél több van.

- van aki a koldusmaffiához tartozik és ők nekik adják le a napi sápot. cserébe kap valami fekhelyet és védelmet?! +talán kis kaját is.

- van aki tényleg nem tud elhelyezkedni (betegség, rokkantság, öregség, lakástalanság, börtönviseltség...stb. miatt)

- sok fiatal valóban lusta. Kábítószerre kell nekik, vagy alkoholra. Ők próbálnak a legtrükkösebbek lenni. Vonatjegyre kell, mert kirabolták őket, elvesztették a pénztárcájukat...és minden nap ott látod őket. :D

Ha ezután sem esik le, akkor pali vagy.


Alkoholra költi egyébként a többség az összekoldult pénzt. Ez meg is látszik rajtuk.

2014. júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

A külföldi ismerőseid nehogy már ne ismerjék a kéregetős emberfajtát. Nincs olyan ország, ahol ne lenne kolduló ember.

Amúgy, amit leírtál, az nem kéregetés, hanem kényelem felső fokon.Vagy a gerince szar és nem tudott lehajolni a kosárért.

2014. júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Vagy a gerince szar és nem tudott lehajolni a kosárért."

Persze, de a kocsija csomagtartójába már gond nélkül bepakolta a "rossz" gerincével a dolgokat, például a dinnyét is. Nekem inkább csicskáztatásnak, mások hülyének nézésének tűnik ez az elkényelmesedettség.

2014. júl. 22. 20:41
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyszer esett meg velem is, szupermarketek környékén, hogy életerős, huszonéves srácok kértek pénzt: normálisan öltözve, volt, akinek fülhallgató a nyakában. Jó lenne tudni, mire "koldulnak"...Voltak, akiknek kereken 80 ft. volt a kívánságuk, még csak nem is egy 100-as.

De az aluljárókban, a metrómegállókban is ki szoktam fogni kéregetőket. én ott eleve nem is szoktam a peron közelébe állni, mert ki tudja, melyik elborult agyú lök a sínekre, főképp, ha nem adok pénzt. Külföldön volt erre példa, az áldozat mindkét lábát levitte a metró.

A koldusmaffia külön "iparág", sajnos, de ott a koldusok is áldozatok.

Szóval lehetne sorolni a példákat. Lényeg, hogy én nem szoktam adni soha. Én sem állok fényesen anyagilag, és ha állnék is, akkor is lenne helye a pénznek a családon belül és nem idegenek zsebében.

2014. júl. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem elég csak papíron elérni a demokráciát és Uniós tagállamnak lenni, a fejekben is modernizálódni kellene. Vagyis egy modern gondolkodású társadalomban nincs helye a mások zaklatásával, ellenszenves viselkedéssel történő javak szerzésének, vagyis a kéregetésnek. Főleg ha egyértelműen nem is szükségből történik hanem csak mások hülyének nézése, csicskáztatása céljából. Az utóbbi esetet keményen büntetni is kellene, hátha abból értenek az előemberek.

2014. júl. 23. 08:49
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek, Kérdező!
2014. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!