Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha valaki kiír egy rendes...

Ha valaki kiír egy rendes kérdést, akkor a kérdező személyét miért kell ismeretlenül sértegetni, minősíteni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl: ilyen .... vagy, ez vagy meg az vagy, iyen meg olyan lehetsz stb. Persze itt a legcsúnyább megnyilvánulásokra gondolok, és arra, amiket egy embernek sértő szándékkal lehet írni.
2014. júl. 23. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szándékos sértegetésről van szó.

Egyszerűen egy kérdést nem lehet úgy megítélni, hogy az ember nem veszi számba a lehetőségeket.

Pl. Van egy kérdés, hogy miért bunkó velem valaki. Mindez olyan bicskanyitogató stílusban megfogalmazva, hogy teljesen érthető a "bunkó" ember viselkedése.

Nyilván ilyenkor a válaszoló megpróbálja a kérdező szemét felnyitni, hogy ha nem lenne ennyire ostoba, akkor nem ilyen reakciókat kapna a környezetétől.


Elég lebutított példa volt, viszont igaz az összes kérdésre.

2014. júl. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezektől nekem is kinyílik a bicska a zsebemben, az ilyen lekezelő stílusú válaszadóktól, akik úgy sértegetik az embert közben, mintha a leg természetesebb dolog lenne a világon.

Nem tudom milyen "emberek" ezek, de valami nagyon felsőbbrendűségi komplexusban szenvedhetnek, az életben már nagyon letörtem volna a szarvukat.

2014. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, és a sértegetés még esetleg elnézhető lenne, ha nem a legalpáribb stílusban tennék. Én is tapasztaltam már, de sok kérdésnél láttam is. Megesett hogy egy főzéssel kapcsolatos kérdésnél láttam olyat, amit még véletlenül sem lehetne finomnak nevezni. Azt is értem amit az 1-es válaszadó írt, hogy sokszor nem lehet kikerülni a válaszadás kapcsán azt, hogy véleményt írjunk a kérdezőről, viszont én nem a finom véleményekre gondoltam, hanem amikor például egy egészségügyi kérdéscsoportban lévő kérdésnél az embert a r.bi jelző durvább változatával illetik, mondván, hogy azért lehet, mert az vagy. Vagy ha kérdezel valamit, akkor azonnal az a válasz hogy ostoba lehetsz ha ezt nem tudod, és még lehetne sorolni. És a lényeg: miért lenne valaki ostoba, buta, h_lye csak azért, mert mer kérdezni? Persze ez alól kivételt képeznek a "tényleg kék az ég?" volumenű kérdések.
2014. júl. 23. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért ezt a sértegetés dolgot félre is lehet érteni. Például valakinek jó szándékkal azt írom, inkább fogyjon le az egészsége érdekében, amire ő megsértődik.
2014. júl. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezek nyilván okkal történnek. Amúgy meg megéri a pénzét az, aki mellre szívja ismeretlen emberek véleményét néhány megnyilvánulása alapján. Az elsőnek igaza van.
2014. júl. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!