Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyi idős korig...

Szerintetek mennyi idős korig ciki a szülőkkel lakni?

Figyelt kérdés
2014. júl. 29. 11:40
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szerintem olyan 30 eves kora körül mar illik az embernek a sajat labara allni en 24 voltam,a parom 29 amikor hazat vettunk es elkoltoztunk.
2014. júl. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülő nem tudja egyedül fenntartani magát, vagy ápolásra szorul akkor soha nem ciki.

Az én apám sajnos nem tudja magát ellátni, ezért vele kell maradjak amíg igényli.

2014. júl. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%
Nem is az , h ciki vagy nem ciki, de 25 éves kor után már mindenképpen önállósulni kell. Kell egy saját , külön élet mindenképpen.Igazi felelősséget csak akkor tanul az ember ha saját otthona van, el költözik a szülőktől.
2014. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
utolsó előtti vagyok kivéve ha a szülőket ápolni kell
2014. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
85%
Ciki/nem ciki, szerintem ebben a magyar pénzügyi helyzetben nehéz korán a saját lábunkra állni, de az első hozzászólóval egyetértek, azért 30 évesen illik a magunk ura lenni.
2014. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hely a szülők házában, és ha tisztességesen befizet az ember a rezsibe meg a közös kajába, plusz kiveszi a részét a házimunkából, akkor egyáltalán nem ciki sohasem. Olcsóbb és jobb is, mint egyedül lakni. Én 24 vagyok, most kezdtem dolgozni, és a szüleimmel lakom. Nagy házunk van, kényelmesen vagyunk. Inkább tovább maradok itthon és elteszem a fizetésem nagy részét a jövőmre, mint hogy elmenjen az egész albérletre meg megélhetésre és ne tudjak semmit félretenni. Persze akinek van barátja/barátnője, az megint más helyzet, ha nekem lenne, én is vele költöznék össze inkább.
2014. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Most ez olyan, hogy honnan nézve "ciki"?


Ismerkedtem olyan lánnyal, aki kb lenézett hogy se autóm se lakásom, ő meg micsoda dolgozó felnőtt nő...aki anyuciékkal lakik, és apuci kocsiját használja.


Meg ha valaki elvan a szüleivel is, akkor minek költsön albérletre havi 70-80 ezreket, de még egy szoba is 40-50...


Régen is bevett szokás volt, hogy a szülőknél laktak míg megépült a saját ház.


Még azt se lehet mondani hogy az elköltözés olyan marha nagy felelősséggel járna, nem leszel ettől se több se kevesebb. Van aki egyedül élve se tud önállósodni, főleg ha anyuék fizetik a számlát, másoknál meg a szülők nem akaszkodnak a gyerekre, és otthon is tud magánéletet élni.


Az tény, hogy egy komolyabb párkapcsolat sokkal egyszerűbben működik, ha nincs szülő a közelben, és nem kell senkihez alkalmazkodni.


Meg tényleg a mai világban azért nem egyszerű úgy megélni egyedül,. hogy a lakásra több pénz megy el mint amennyi a minimálbér.


Én úgy nézem, hogy nem az otthon lakás a "ciki", hanem egyénileg kell nézni az okait, és inkább maga az a gáz, ha valaki tényleg nem tud önállósodni és nem képes felnőni, de most ha valaki belekényszerül ebbe a helyzetbe akkor épp elég baja van anélkül is hogy még b..szogatva lenne ezzel.

2014. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat!
2014. júl. 29. 12:18
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Most elgondolkoztam...

Akkor ezek szerint mind a dédszüleim, mind a nagyszüleim, mind a szüleim, meg mindenki, akik (legalább a családalapításig) a nagycsalád modellt követték, vérciki emberek.


Önmagában nem lehet a szülőkkel egy háztartásban élést cikinek vagy nem cikinek mondani. Ez inkább attól függ, hogy ez hogy valósul meg.

Ha valaki 30-40 évesen még mindig eltartatja magát, ugyanúgy viselkedik, mint egy tízéves gyerek, az igen, ciki. Ha valakinek 30 évesen még nincs családja, és/vagy egyszerűen gazdaságilag optimálisabb, ha a szülői házban marad, és/vagy ezzel is segíti a szülőket, az nem ciki. Ha valaki a nagycsalád modellt követi, bár manapság nem divat, de nem ciki.


Szóval nem lehet megmondani, hogy mi ciki, vagy mi nem.

2014. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#3: tegyük hozzá, nem attól leszel "valaki", nem attól fogsz érett felnőtté válni, hogy a neveden van-e a lakás, amiben élsz.

Sajnos tulajdon unokatesóm rá az élő példa: 19 éves korában lelépett otthonról, most 28, de mégsem sikerült felelősségteljes felnőtté válnia.

Az, hogy valaki megtanul-e felelősen élni, van-e saját külön élete, nem azon fog múlni, hogy saját lakása van, albérletben él, vagy hogy épp két szobával arrébb az édesanyja lakik.

2014. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!