Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tisztelik egymást...

Miért nem tisztelik egymást az emberek? Miért tesznek alá a másiknak indokolatlanul? Miért irigyek és miért másokat okoknak a saját lustaságukból fakadó sikertelensegük miatt?

Figyelt kérdés
Lustaság, gyarlóság, irigység, hiba , ember, tulajdonság

2014. aug. 2. 12:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"cserébe beéri azzal a kevés pénzzel, amit a rokkant-nyugdíjból kap"


Ja, magyarul elintézte hogy ne kelljen dolgoznia, a közösbe nem ad bele, de legalább az állam eltartja.


Amúgy ahogy már leírták, aki ilyen családi képpel nő fel az fogja ezt tenni. Meg biztos benne van az előző rendszer is, meg az abban felnőtt emberek, akik megszokták hogy a seggük alá van tolva a munka. Meg tény hogy mai napig ott vannak akik nem tisztán szerzik a pénzüket, csókosok, stb.


De persze a legtöbbször csak kifogást keresnek, mert tenni valamiért már túl nagy erőfeszítés. Mint amikor azzal jönnek hogy "jajj mert neked ismerősöd van" meg "benyaltad magad"...holott nem benyaltam magam, csak hajtottam mint az állat, és az ismeretség kialakítása sem egy egyszerű feladat.


Meg ugye tipikus hogy azt nézik mid van, és nem azt hogy mennyit küzdöttél érte. Meg ott van a primitív réteg, akik úgy nézik hogy "csak a kétkezi munka a munka, te meg kényelmes irodában ülsz", és azt nem nézi hogy mennyi tudásod van, mennyi a felelősséged, stb.


De volt ilyen ismerősöm nem egy, akik folyton azt beszélték, hogy ez így meg az úgy, meg mindenkinek meg tudták mondani hogy mit hogy kéne csinálnia, de a saját életükkel nem haladtak előre.

2014. aug. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én szeretném megvizsgálni az érem másik oldalát is. Szóval, aki lusta, az nem kritizálhat olyan embereket, akik nem végzik jól a munkájukat? Csak azért, mert ő nem dolgozik, ezért nem nyilváníthat véleményt mások munkájának minőségéről?"


Egyrészt az kritizáljon, aki már valamit letett az asztalra, másrészt az ilyen emberek nem szemtől szembe kritizálnak, hanem a hátad mögött, vagy interneten keresztül, úgy hogy gyakran közük sincs az igazsághoz, ráadásul nem egyéneket, hanem általánosítva csoportokat, sokszor nagyon igazságtalanul. Kedvencem például, amikor az orvosokat nevezik kontárnak, amikor az egyetlen dolog ami miatt még van magyar EÜ az pont az orvosok, nővérek hivatástudata, vagy amikor a mérnököket nevezik szakbarbárnak, amikor pont a mérnökök azok, akiknek a sikeres munkájához is széleskörű műveltség kell, csak nem a klasszikus magolós humán alapú középiskolai értelemben. A csúcs pedig az, amikor a földművelésből élő, saját gépparkkal rendelkező, egyébként agrármérnök illetőt leparasztozza a sor mellett dolgozó gyárimunkás.

2014. aug. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, nagyon hálás vagyok ezért a kérdésért! (első vagyok még mindig:))


Már kezdtem azt hinni, hogy az emberek tényleg olyanok, mint a frusztráltak a többi kérdésnél, ez a legjobb kérdés itt, amit valaha láttam, mert értelmes kérdésről értelmesen tudunk diskurálni. Hálás vagyok ezért neked!!

2014. aug. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
mert emberek = gyengék
2014. aug. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Én köszönöm hogy válaszoltok a föltett kérdésemre és kivált kép Örülök annak hogy ilyen értelmes és értékes emberek válaszolnak a kérdésemre. 😊
2014. aug. 2. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!