Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy győzhetném le, hogy ne...

Hogy győzhetném le, hogy ne zavarjon az emberek tekintete?

Figyelt kérdés

4 hónapja vidéki nagyvárosba költöztünk a fővárosból. Nyitottunk egy üzletet, így rákényszerültem, hogy az új környezetben új emberekkel találkozzam.

Szomszéd üzletben el kellett telnie hónapoknak, mire a fiúknál elértem azt, hogy mosolyogva előre köszönjenek.(pedig az ő dolguk lett volna előre köszönni eddig is...)

Ha megyek az utcán is zavar, hogy az emberek megbámulnak, Budapesten nem ez a módi. Mindig félek, hogy mit néznek rajtam, csokis a fülem? :D

Egyébként magas vagyok, vörös göndör hajú, kék szemű, homokóra alkattal. Szóval kitűnök, hacsak nem húzok a fejemre-testemre zsákot.

Egyszerűen félek már az emberektől, utcán sem igazán merek rájuk nézni. :( Boltban segítőkész vagyok, ott valamiért biztonságban érzem magam.

17/L



2014. aug. 5. 01:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidéken az emberek mindenkit megbámulnak, engem meg a varosban is megbamulnak, pedig semmi extrem nincs rajtam, nem vagyok páva meg stb. Lehet a vörös göndör haj vonza a telintetüket, én magam is megbámulok nemfeltünöen minden vörös csajt, nagyon tetszik :). Esetleg probald ki, hogy ha rad neznek, vissza nezel a szemukbe egy ideig, ha el neznek, akkor zavarba jottek, es remelhetoleg tobbet nem neznek meg, vagy marad a napszemüveg

18/f

2014. aug. 5. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Kissé el vagy tévedve a mai üzleti etikettet illetően, ezt ki táplálta beléd, hogy azt kell elérned, hogy bárki is előre köszönjön Neked, ha Te vagy az eladó a boltban?

Ne csodálkozz, hogy ilyen hozzáállással hamarosan lehúzhatjátok a rolót.

Csak nézz be egy picit az olyan boltokban, üzlethálózatokba, akiknek vannak részvényeik a piacon, hogy viselkednek ott az eladók...


Amúgy igen, engem is zavar ez a vidéken való pofánbámulás, nagyon illetlen dolog, bár ott a bevett szokás az, hogy köszöngetnek egymásnak az emberek, és kinek vagy a kicsodája.

Amit nem értettem viszont, hogy a fiatal lányok meg kicsavarják inkább a fejüket, mert zavarja őket, hogy bámulják...

Szóval ennyit a vidéki etikettről is, a fiatal lányokra ez úgy látszik nem vonatkozik...

2014. aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, te mennyire vagy jó szövegértésben?! Előbb értelmezd amit leírtam, megspóroltad volna a fölösleges leb*ást.

SZOMSZÉD ÜZLET. Ha kint áltak a szakácsok mikor jöttem, vagy beléptem az Ő ÜZLETÜKBE csak a tulaj köszönt mindig előre. Aztán valami megtört bennük, egyszer fölvettem egy dekoltált pólót és hopp, azóta tudnak előre köszönni...! Érdekes, nem?!

Igenis zavar, ha bámulnak, nem fejmosást kértem, hanem tippeket, hogy hogyan győzzem le azt, hogy zavar!

Azt is elég furcsának tartom, hogy miközben szórólapozom, némely "férfi" alaposan végigmér, mielőtt elveszi a lapot. Erre mi szüksèg van?

2014. aug. 5. 11:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Engem inkább a lányok, nők mérnek végig. Tudjuk is, miért. Fővárosról van szó, kisvárosban nem ezt tapasztaltam, pedig ott vagy 20 évet éltem.
2014. aug. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként annyi a trükk, hogy te is mélyen a szemükbe nézel, rájuk mosolyogsz... vagy elfordulnak, vagy visszamosolyognak :)
2014. aug. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!